Zasilanie, chłodzenie i monitorowanie brzegowego centrum danych Twoich klientów: jakie rozwiązania wybrać?
Eksplozja danych generowanych przez maszyny i ludzi oraz zapotrzebowanie na natychmiastową ich analizę, a także technologie, w tym sztuczną inteligencję, 5G i IoT, zwiększają popyt na przetwarzanie na brzegu sieci. Korzystając z technologii brzegowej, klienci stają przed trzema głównymi wyzwaniami: skalą, szybkością i złożonością wdrożeń. Vertiv, dzięki szerokiej ofercie technologicznej, zasięgowi geograficznemu i możliwościom produkcyjnym, może upraszczać złożoność wdrażania rozwiązań brzegowych w tysiącach obiektów. Jakie rozwiązania zatem wybrać? Poznaj rekomendacje ekspertów Vertiv odnośnie do systemów zasilania, chłodzenia i kontroli stanu infrastruktury.
Zasilaj
W celu zapewnienia nieprzerwanego zasilania odbiorów i zapobieżenia negatywnym efektom zaniku zasilania czy przepięć, wybierz zasilacz UPS Vertiv™ Edge. To wysoce niezawodne, wydajne, zarządzalne i elastyczne rozwiązania line-interactive oferowane w modelach o mocy od 500 VA do 3000 VA w obudowie typu tower (albo wolnostojącej), uniwersalnej rack/tower i do montażu w szafie serwerowej. Dzięki współczynnikowi mocy 0,9, zarządzanym gniazdom i opcji wydłużenia czasu podtrzymania akumulatorowego, zasilacz UPS Vertiv Edge jest najlepszym rozwiązaniem do ochrony serwerów i urządzeń sieciowych w obiektach rozproszonych i aplikacjach IT na obrzeżach sieci. Zasilacz UPS, oferowany w obudowie o wysokości 1U i 2U, a także model 3U o mocy 3000 VA w płytkiej obudowie, zapewnia optymalny czas pracy oraz gęstość mocy w przystępnej cenie.
Monitoruj
Uzyskaj zdalny dostęp i monitoruj stan infrastruktury krytycznej za pośrednictwem rozwiązania KVM Vertiv™ ADX IPUHD 4K IP, które zapewnia użytkownikom zdalny dostęp do serwerów w czasie rzeczywistym, generując obraz wideo w rozdzielczości 4K. ADX IPUHD zapewnia szybki, bezproblemowy dostęp do poufnych aplikacji lokalnych i innych aplikacji biznesowych, umożliwiając m.in. zdalne testowanie sprzętu IT i udostępnianie sesji do rozwiązywania problemów informatycznych bez konieczności wysyłania pracowników na miejsce, co znacznie redukuje obciążenie zespołu pracą.
Chłódź
Aby zapewnić optymalną temperaturę dla niezawodnej pracy infrastruktury IT w serwerowni, wybierz Liebert® CRV, rzędową jednostkę z bezpośrednim odparowaniem (DX) o mocy od 13 do 22 kW lub jednostkę chłodzoną wodą lodową (CW) o maksymalnej mocy 33 kW. Liebert CRV zapewnia chłodzenie bliżej źródła ciepła. Regulowane przez użytkownika przegrody powietrzne kierują powietrze tam, gdzie jest potrzebne. Rozwiązanie zapewnia oszczędność energii dzięki pełnej modulacji przepływu powietrza i mocy chłodniczej zgodnie z obciążeniem serwerów. Pozwala na precyzyjne sterowanie temperaturą i wilgotnością w serwerowni.
All in One
Jeśli poszukujesz kompleksowego rozwiązania, które można wdrożyć w szybkim czasie, wybierz Vertiv™ VRC-S, autonomiczną szafę IT ze zintegrowanym systemem rozdziału zasilania, chłodzenia, monitorowania i zasilaczem UPS do obsługi obciążeń IT o mocy do 3,5 kW. Vertiv VRC-S to mikrocentrum danych, w pełni zmontowane fabrycznie i zaprojektowane specjalnie do zastosowań brzegowych IT. Rozwiązanie jest dostępne w różnych konfiguracjach, dostarczane w ciągu kilku dni i instalowane w ciągu kilku godzin.
Podobne artykuły
Uroczysta Gala CRN: wiedza, partnerstwo, wiarygodność
Po raz pierwszy w historii wręczyliśmy wybitnym integratorom tytuły CRN IT Master, jak też mieliśmy zaszczyt uhonorować liderów dystrybucji wyróżnieniem Promotor Wiedzy i wręczyć Certyfikaty CRN Channel Master tym producentom, którzy wyjątkowo dobrze dbają o swój ekosystem partnerski.
IT i medycyna: duet prawie doskonały
Branża medyczna oraz informatyczna coraz bardziej zbliżają się do siebie. Wyraźne przyspieszenie nastąpiło w okresie lockdownów, który stał się motorem rozwoju cyfrowych strategii zdrowotnych.
„Zielone” serwerownie i centra danych
Obecnie intensywnie poszukiwane są sposoby na takie zwiększenie mocy zasilającej sprzęt IT, które nie spowoduje znaczącego wzrostu zużycia energii elektrycznej i tzw. emisyjności obiektów.