Zarządzanie informacją dla małych i dużych
ABBYY dysponuje bogatym portfolio produktów, dzięki którym resellerzy mogą zaspokajać potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania dokumentami, zaś integratorzy wdrażać w większych korporacjach rozbudowane systemy obiegu informacji.
Zarządzanie danymi w firmach to wielowątkowe zagadnienie, w którym konieczne jest określenie procesów, jak i zapewnienie narzędzi umożliwiających ich realizację. Bogatą ofertę w tym zakresie ma ABBYY – lider rynku rozwiązań przetwarzania danych z dokumentów, którego od lat na polskim rynku reprezentuje AutoID Polska, generalny przedstawiciel producenta. Przedsiębiorstwom, organizacjom publicznym oraz instytucjom państwowym ABBYY oferuje wiele produktów do przetwarzania dokumentów. Od aplikacji desktopowych po narzędzia dla najbardziej wymagających podmiotów, które potrzebują zindywidualizowanych rozwiązań.
W wielu instytucjach przetwarzających dokumenty zastosowanie znajduje FineReader PDF. Z narzędzia tego mogą korzystać pojedynczy użytkownicy potrzebujący rozwiązania do rozpoznawania znaków (OCR) lub usprawnienia pracy z formatem PDF (tu sprawdzi się wersja Standard), jak też bardziej wymagające osoby potrzebujące funkcji porównywania dokumentów (również w różnych formatach) oraz automatycznego przetwarzania – to zapewnia wersja Corporate. FineReader PDF sprawdzi się także w rozbudowanych przedsiębiorstwach, w których liczba i różnorodność procesów jest na tyle duża, że zasadne staje się udostępnienie rozwiązania na zasadach zmienności (licencja określa maksymalną liczbę stanowisk, na których jednocześnie aktywne jest oprogramowanie, ale pozwala też na instalację go na ich dowolnej liczbie).
W ostatnim czasie dla użytkowników istotne stały się takie funkcje jak: edycja pliku PDF, możliwość przetworzenia w celu długoterminowego przechowywania, anonimizacja czy szyfrowanie, dlatego zostały udostępnione w obu wersjach oprogramowania FineReader PDF.
Inteligentne przetwarzanie na masową skalę
Dla przedsiębiorstw, które potrzebują automatyzacji rozpoznawania i przetwarzania większej liczby dokumentów o powtarzalnej strukturze, przeznaczone jest oprogramowanie FineReader Server. Istnieje możliwość zintegrowania tego rozwiązania z systemami zarządzania dokumentami jak DMS oraz innymi narzędziami stosowanymi w przedsiębiorstwie. Administrator może też wykorzystać to oprogramowanie do zarządzania innymi wybranymi procesami przetwarzania dokumentów.
Dla firm, w których przetwarzanie danych z dokumentów wiąże się z koniecznością zasilania nimi systemów zewnętrznych, a ich pobieranie powinno odbywać się w sposób selektywny, ABBYY oferuje rozwiązanie Flexi Capture. Służy ono do automatyzacji procesów związanych z gromadzeniem, klasyfikacją i ekstrakcją informacji z dokumentów. Zaś dzięki eliminacji ręcznych prac związanych z ich przetwarzaniem pozwala na zwiększenie wydajności pracowników.
Nowością w ofercie producenta jest ABBYY Vantage, czyli kompleksowe rozwiązanie do inteligentnego przetwarzania dokumentów, wykorzystujące sztuczną inteligencję i zaawansowane mechanizmy przetwarzania języka naturalnego. Służy przede wszystkim, ale nie tylko, do ekstrakcji danych, klasyfikacji dokumentów i rozpoznawania pól.
Kolejną grupą produktów udostępnianych przez dystrybutora ABBYY są narzędzia programistyczne – silniki FineReader Engine, na bazie których deweloperzy mogą tworzyć rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów. Zawierają one zestaw narzędzi programistycznych, dzięki którym możliwe jest zbudowanie rozwiązań np. dla kancelarii podatkowych, biur księgowych, w tym zautomatyzowanie procesu rozpoznawania i archiwizacji dokumentów przez maszyny MFP. Na bazie silników powstają również rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w branży medycznej, dzięki czemu informacja o aktualnym stanie zdrowia pacjenta może być natychmiast dostępna tam, gdzie w danej chwili jest potrzebna.
Dodatkowe informacje: Jacek Wójcik, dyrektor handlowy dystrybucji, AutoID Polska, dystrybucja@autoid.pl
Podobne artykuły
Cyfryzacja dokumentów ze znaczkiem AI
Wsparte sztuczną inteligencją digitalizowanie dokumentów może stać się jednym z punktów zwrotnych w procesie transformacji cyfrowej.
NIS 2 dotyczy także fizycznej kontroli dostępu
Rozporządzenie NIS 2 stawia przed firmami nowe wyzwania w zakresie fizycznej kontroli dostępu. Nowoczesne rozwiązania, takie jak OSDP v2, karty RFID i chmura, mogą pomóc w spełnieniu tych wymagań oraz zapewnieniu optymalnego poziomu bezpieczeństwa przedsiębiorstw o statusie kluczowych i ważnych.
Od lady aż po tablety: wszystko dla handlu detalicznego!
Zebra rozumie wyzwania i możliwości współczesnego handlu detalicznego.