Zabezpieczenie konwergentnej i wirtualnej infrastruktury z Eaton
Eaton Intelligent Power Pod to zintegrowany system dostarczania energii i zarządzania nią, przeznaczony do infrastruktury IT służącej do tworzenia środowiska wirtualizacyjnego, także tej służącej do rozwiązań konwergentnych.

Rozwiązanie Intelligent Power Pod składa się z kilku elementów. Jego podstawę stanowią standardowe szafy montażowe Eaton o szerokości 19 cali (modele RP, RE lub REC), które zapewniają fizyczną ochronę zainstalowanego w nich sprzętu IT. Wraz szafami dostarczane są stelażowe zasilacze awaryjne UPS Eaton, preznaczone do ochrony wszelkiego typu sprzętu, oraz system dystrybucji energii Eaton ePDU (nowa seria G3) do zainstalowanych w szafie urządzeń, który umożliwia prawidłowy rozdział i monitorowanie zużycia energii. Elementy składowe rozwiązania Intelligent Power Pod mogą być objęte specjalną umową serwisową.
W komplecie z Intelligent Power Pod znajduje się też oprogramowanie Eaton Intelligent Power, które umożliwia zarządzanie z jednej konsoli wszystkimi urządzeniami ochronnymi, służącymi do dystrybucji zasilania.
Zarządzanie zasilaniem w środowiskach wirtualnych
Stworzone przez Eatona oprogramowanie Intelligent Power jest przygotowane także do pracy z serwerami służącymi do obsługi środowiska wirtualizacyjnego. Jest oferowane jako wtyczka do takich systemów zarządzania maszynami wirtualnymi jak VMware vCentre i Citrix XenCenter. Dzięki temu obok informacji o sieci, fizycznych serwerach i systemach pamięci masowych wykorzystywanych w środowisku wirtualnym można w tej samej aplikacji uzyskać dane o stanie pracy wszystkich dołączonych zasilaczy UPS oraz ePDU.
Jeśli nastąpi lokalna awaria zasilania, oprogramowanie Intelligent Power zainicjuje proces zamykania lub przenoszenia najważniejszych maszyn wirtualnych do serwerów w zdefiniowanej lokalizacji rezerwowej, zapewniając integralność danych i uniknięcie przestojów. Migracja wirtualnych maszyn odbywa się w zdefiniowanej kolejności według wyznaczonych priorytetów (podobnie jak przywrócenie środowiska do pracy po wznowieniu zasilania). To idealne rozwiązanie do kontrolowanego zamykania lub hibernacji środowisk wirtualnych i ich hostów podczas długotrwałych przerw w dopływie energii.
Oprogramowanie Intelligent Power dołączone jest m.in. do zasilaczy z serii Eaton 5PX (modele o mocy 1,5–3 kVA) i Eaton 9PX (modele o mocy 5–11 kVA). Każdy z nich w wersii NetPack wyposażony jest w kartę sieciową Eaton Network Card-MS.
Adrian Pecyna
Product Manager, Eaton Electric
Klienci coraz bardziej interesują się konwergentnymi systemami IT i szukają sposobu na ich efektywną ochronę. Dlatego już od paru lat dużym uznaniem cieszy się nasza oferta rozwiązań zabezpieczających tego typu infrastrukturę, na którą składają się: szafa przemysłowa, zasilacze UPS, urządzenia do dystrybucji energii, profesjonalne oprogramowanie zarządzające oraz usługi serwisowe. Dzięki temu, że środowisko to jest kompatybilne także z powszechnie stosowanymi dziś systemami wirtualizacyjnymi firm VMware czy Citrix, administratorzy IT mogą natychmiast reagować na sytuacje kryzysowe a nawet im zapobiegać, ponieważ oprogramowanie m.in. informuje użytkownika o konieczności wymiany wysłużonych baterii.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Eaton Electric.
Podobne artykuły
Wielkie wyzwania dla małych sieci
Mały i średni biznes czekają wydatki związane z modernizacją infrastruktury IT. Zmiany pozwolą okiełznać coraz większy chaos panujący w sieciach.
Koszmar niejednolitej infrastruktury: jak pomóc klientowi?
Różnorodność rządzi. W polityce, społecznościach, handlu, a także, nie da się ukryć, w sektorze rozwiązań sieciowych. W dobie dynamicznych zmian i stałej konkurencji nie sposób trzymać się jednego dostawcy – aby spełnić wymogi rynku, niezbędne okazuje się sięganie po ofertę różnych producentów. Efektem jest tak potrzebna elastyczność. Jednak kiedy coś nie działa tak, jak powinno, pojawia się kłopot z ustaleniem przyczyny problemu, jak też wątpliwość do kogo się zwrócić?
Drożyzna w chmurze publicznej?
Zdaniem dostawców infrastruktury i ich partnerów klienci nie powinni rezygnować z własnych zasobów IT na rzecz chmury publicznej, bo im się to nie opłaci.