Szybko zachodzące zmiany powodują, że z jednej strony chcielibyśmy pozyskiwać coraz więcej informacji, ale z drugiej mamy na to coraz mniej czasu. Starając się jak najbardziej ułatwić dostęp do istotnych danych, CyberPower odświeżył swoje oprogramowanie Power Panel Personal zarówno dla klientów biznesowych, jak i domowych. Poza wzbogaconą funkcjonalnością ma ono obecnie bardziej ergonomiczny i przyjazny użytkownikowi interfejs. Zapewnia on łatwiejszy i szybszy wgląd w informacje związane z ochroną zasilania, np. przedstawia poziom zużycia energii przez infrastrukturę IT podłączoną do UPS-a. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad kosztami użytkowania sprzętu.

Korzystający z zasilaczy CyberPower cenią oferowane przez narzędzie Power Panel Personal zarządzanie automatycznym i planowanym wyłączaniem oraz restartowaniem sprzętu, monitorowanie stanu zasilania i podtrzymywania bateryjnego, rejestrowanie zdarzeń, wysyłanie p+owiadomień itp. Za pomocą tego oprogramowania można wymusić bezpieczne zamknięcie systemu operacyjnego, dzięki czemu wszystkie otwarte pliki zostaną zachowane i nie dojdzie do utraty danych.

Ostatnio producent zaprezentował także nową wersję oprogramowania Power Panel Personal, dostosowaną do urządzeń mobilnych z systemem Android (wersja dla iOS jest w przygotowaniu), umożliwiającą zdalne monitorowanie wielu UPS-ów. Docenią ją wszyscy użytkownicy, którzy chcą mieć stały dostęp do informacji o stanie infrastruktury IT podłączonej do zasilacza awaryjnego. Dzięki mobilnej aplikacji w każdej chwili można sprawdzić, jak funkcjonuje sprzęt podłączony do UPS-a, nie czekając aż przyjdzie SMS lub e-mail z informacją o zdarzeniu wymagającym uwagi lub interwencji administratora.

Cena, wygląd, oszczędności

Nowością w ofercie CyberPower są UPS-y z rodziny UT. Są one przykładem zupełnie nowego podejścia do projektowania rozwiązań zasilania awaryjnego w segmencie SOHO. Urządzenia te wyróżniają się atrakcyjną ceną, wysoką jakością, niespotykanym w tej klasie sprzętu wzornictwem oraz energooszczędnością, którą potwierdzają testy niezależnej agencji SGS. Urządzenia te będą miały premierę w październiku br.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać w Polsce znaczącego wzrostu kosztów energii. Trend ten ma się utrzymywać przez dłuższy czas i według różnych szacunków w 2030 r. koszt 1 kWh może być wyższy o 20–30 proc. niż obecnie. Dlatego nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważna staje się możliwość obniżenia zużycia prądu. Jeśli dziś, według danych GUS, średni koszt 1 kWh sięga 0,55 zł, to  łatwo obliczyć, że użytkowanie rozwiązania CyberPower o mocy 650 VA w ciągu roku będzie kosztować użytkownika ok. 11 zł, a rozwiązań konkurencyjnych 4–5 razy więcej (według raportu agencji SGS). To wymierna wartość, co integratorzy powinni uświadamiać swoim klientom.

Wydajne, szybkie, ciche

Nowa seria UPS-ów Professional Rackmount III wnosi powiew świeżości do konserwatywnego segmentu jednofazowych urządzeń biznesowych. Wprowadzono w nich wiele istotnych zmian w porównaniu z poprzednią generacją. Przede wszystkim to pierwsza seria rozwiązań CyberPower ze współczynnikiem mocy równym 1. W rezultacie moc pozorna jest taka sama jak moc czynna, co zapewnia obsługę większego obciążenia przez UPS. Co więcej, urządzenia mają wbudowaną szybką ładowarkę, dzięki której ładowanie akumulatorów trwa tylko 3 godziny.

Warto zwrócić uwagę również na to, że rozwiązania Professional Rackmount III są niemal bezgłośne. Ponieważ UPS-y zaprojektowano jako urządzenia niewymagające w obsłudze narzędzi, bez „śrubokręta” można łatwo i szybko dokonać np. wymiany akumulatorów. Mocnych stron mają znacznie więcej, a niespotykaną w tej klasie urządzeń ergonomię i komfort użytkowania bez trudu dostrzegą zarówno partnerzy, jak i ich klienci.

 

 

Dodatkowe informacje:
Dariusz Głowacki, Business Development Manager, CyberPower, dariusz.glowacki@cyberpower.com