Ingram Micro zaprosił ponad 550 osób na drugą edycję swojego Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie miało miejsce w hotelu Rancho pod Bocianem, w okolicach Warszawy. Wygląda na to, że pomysł Ingram Micro na promocję i integrację w formie rodzinnego spotkania to strzał w dziesiątkę. Świadczy o tym fakt, że rejestrację – otwartą na dwa tygodnie przed wydarzeniem – trzeba było zamknąć już po dwóch dniach, ze względu na ogromne zainteresowanie.

W dniu pikniku zielone tereny ośrodka zdominował charakterystyczny dla dystrybutora kolor niebieski, widoczny na licznych balonach i leżakach, dzięki którym można było w niezwykle przyjemnych warunkach usiąść i porozmawiać z przedstawicielami vendorów, pracownikami dystrybutora, a także wymienić się doświadczeniami z partnerami Ingram Micro. Była także specjalna strefa EXPO, w której można było odwiedzić stoiska współpracujących z Ingramem producentów.

Sieć Wi-Fi dla uczestników imprezy zapewnili pracownicy dystrybutora, odpowiedzialni za rozwiązania Cradlepoint. Wysokiej jakości łączność z Internetem okazała się szczególnie przydatna podczas teleturnieju Wiedzonerzy IT w wersji piknikowej. To zabawa, która również wpisała się w działania marketingowe Ingram Micro i jest jedynym takim wydarzeniem w branży IT. Partnerzy dystrybutora wraz z dziećmi dzielnie odpowiadali na pytania związane z rozwiązaniami vendorów i wykazali się ogromną wiedzą zdobywając cenne nagrody ufundowane przez zespół Dell oraz Logitech.

 Z kolei najmłodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spotkać Pana Kleksa, który zabrał ich do ingramowej bajki. Dzieci wysłuchały koncertu z utworami ze znanych i lubianych bajek, obejrzały występ iluzjonisty (uczestnika telewizyjnego show Mam Talent), wzięły udział w grach terenowych poprowadzonych przez postacie z bajek. Na koniec czekały na nie upominki.

Olbrzymią atrakcję stanowiły loty balonem sponsorowanym przez DELL (już samo przygotowanie balonu do startu było spektakularnym widowiskiem!). Wielbiciele spokojniejszych form rozrywki mieli możliwość pogrania w minigolfa, skorzystania z przejażdżki łódką. Nie zabrakło obowiązkowych już chyba podczas tego typu imprez „dmuchańców”, trampolin i ścianek wspinaczkowych. Najmłodszym dzieciom zaoferowano przejażdżkę ciuchcią, a wszystkim zainteresowanym – zwiedzanie wozu strażackiego.

 Na pikniku był bardzo bogaty catering: grill, lody, wata cukrowa, naleśniki, ciasta, owoce, napoje. Spotkanie zakończono na godzinę przed północą pokazem laserów przestrzennych.

Uczestników ucieszy zapewne wiadomość, że termin przyszłorocznego pikniku już został zarezerwowany. Tym razem Ingram Micro zapewni na nim miejsce dla 1000 osób! 

Sponsorzy Pikniku Rodzinnego Ingram Micro

Sponsor Tytularny: Dell Technologies

Sponsor Gold: AMD

Sponsor Silver: Cisco, Microsoft, Logitech, Canon, Lenovo, Cherry

Sponsor Bronze: Extreme Networks, Dicota, iiyama

a także:

Jabra, Zebra, Avaya, Unify, j5Create, AWS, Hikvision, poly/HP, Owl Labs.