Zwyczajem koreańskiego producenta stało się organizowanie światowych zjazdów swoich partnerów w różnych krajach, w których działa. Gospodarzem tegorocznej konferencji była krakowska firma AutoID, goszcząc w Wieliczce wielu dystrybutorów Virdi z całego świata, w tym z tak odległych krajów, jak Meksyk, RPA czy Indonezja.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania całego spektrum możliwości rozwiązań Virdi, wymiany doświadczeń dystrybutorów i „pochwalenia się” wdrożeniami. Pokazano także najnowsze produkty. Wyposażony w 5-calowy, kolorowy ekran dotykowy czytnik AC-7000 potrafi za pomocą dwóch samo pozycjonujących się kamer dokonywać trójwymiarowego odczytu twarzy z odległości do 3 metrów. Przy jego użyciu, dzięki wbudowanemu czterordzeniowemu procesorowi, identyfikacja wzorca biometrycznego trwa poniżej 1 sekundy. Z kolei dołączany przez port USB czytnik linii papilarnych Virdi FOH02 obsługuje teraz funkcję Windows Hello, czyli w trybie plug and play umożliwia biometryczne logowanie się na urządzeniach z systemem Windows 10.

Firma AutoID, specjalizująca się na rynku polskim w rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo fizyczne, już od 10 lat jest dystrybutorem produktów Virdi. Jak tłumaczy Jarosław Pietraszewski, CEO AutoID, zdecydowano się na współpracę z koreańskim dostawcą na zasadach wyłączności, ponieważ produkty – choć nie najtańsze – gwarantują wysoką jakość i dają duże możliwości wdrożeniowe. Swoją bazę klientów końcowych dystrybutor szacuje obecnie na blisko 600 firm, a wdrożenia obejmują zarówno duże systemy na kilkaset czytników, jak i małe instalacje z pojedynczymi urządzeniami.

Dział deweloperski AutoID rozwija przy tym własne oprogramowanie, które zwiększa możliwości produktów Virdi i umożliwiające dostosowanie systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy do różnych, czasem bardzo specyficznych potrzeb klientów. Potwierdzają to integratorzy współpracujący z krakowskim dystrybutorem. Kamil Madej, kierownik projektu w ZETO Kielce, tłumacząc, dlaczego jego firma zdecydowała się na rozwiązania Virdi i współpracę z AutoID, wskazuje na dużą elastyczność partnera i gotowość do spełniania indywidulanych wymagań klientów.

Tym bardziej, że czytniki Virdi łączą nowoczesne biometryczne metody kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy z tradycyjnymi sposobami identyfikacji, z użyciem kart i kodów PIN. Daje to większe pole manewru we wdrożeniach i zwiększa bezpieczeństwo, umożliwiając zastosowanie dwóch wybranych metod łącznie, np. PIN-u i wzorca biometrycznego (odcisku palca lub geometrii twarzy). Co ciekawe, sensory biometryczne Virdi wykrywają fałszywe wzorce linii papilarnych, bowiem – poprzez detekcję żywej tkanki – są odporne na użycie silikonowych, kauczukowych, plastikowych czy papierowych podróbek, których wykonanie obecnie nie stanowi większego problemu.

 

 Jarosław Pietraszewski, CEO AutoID Polska
Naszym partnerom staramy się maksymalnie ułatwić wdrożenie u dowolnego klienta, pomagając w dostosowaniu rozwiązań do konkretnych przypadków. Zapewniamy im przy tym rejestrację zgłaszanych projektów. Współpracujące z nami firmy mają dostęp do naszej „strefy partnera”, w której jest możliwość pobierania materiałów informacyjnych i instruktażowych, cenników czy oprogramowania. Organizujemy też szkolenia oraz konkursy, nagradzając integratorów, którzy wyróżniają się wielkością sprzedaży.