Współczesne, coraz bardziej wydajne narzędzia nowej generacji do wizualizacji i renderowania, pomagają profesjonalistom oraz wizjonerom przesuwać granice wyobraźni, przekuwając je w nowe wartościowe doświadczenia i produkty. Społeczności takie, jak CG Architect są dla ekspertów branżowych miejscem do wspólnego eksplorowania stale ewoluujących powiązań pomiędzy technologiami a kreatywnością. Obejmuje to dzielenie się pracami i historiami na temat ich powstawania, aby pomóc sobie wzajemne w zrozumieniu nowych możliwości technologicznych.

Niedawno specjaliści AMD we współpracy z CGarchitect rozmawiali z przedstawicielami VoxlVision z Baltimore o tym, jak platforma Threadripper PRO pomaga im w dostarczaniu klientom najlepszych, wciągających materiałów multimedialnych, ilustracji cyfrowych i animacji, wykorzystywaniu w pełni kluczowych inwestycji w stacje robocze. Pełny artykuł jest dostępny tutaj, ale krótko go omówimy.

Budowanie lepszej maszyny wyobraźni: stacje robocze do wirtualizacji

W przypadku takich firm jak VoxlVision, nowy standard obliczeń w zakresie wizualizacji wiąże się z koniecznością znaczącego zwiększenia wydajności stacji roboczych w całym przedsiębiorstwie. Jednak nie każde obciążenie wymagające dużej mocy obliczeniowej jest takie samo. Wydajność renderowania i oprogramowania rejestrującego rzeczywistość zależy od dużej liczby rdzeni procesorów. Aplikacje do projektowania, takie jak CAD czy BIM, potrzebują wysokiej częstotliwości taktowania, której uzyskanie jest utrudnione przy większej liczbie rdzeni.

Wydajność bez kompromisów: AMD Ryzen Threadripper PRO

Poszukiwanie obliczeniowej równowagi między dużą liczbą rdzeni a szybszym taktowaniem spowodowało, że dokonywanie inwestycji z uwzględnieniem obciążeń stacji roboczych jest trudniejsze niż kiedyś. Zespoły IT dużych i rozwijających się organizacji muszą odpowiednio optymalizować rozwiązania. W związku z tym opracowanie jednej standardowej konfiguracji stacji roboczych, która będzie skutecznie eliminowała wąskie gardła profesjonalnych aplikacji, jest praktycznie niemożliwe. Procesory AMD Ryzen Threadripper PRO powstały właśnie po to, by nie trzeba było podejmować takich trudnych decyzji — wydajnie obsługują obciążenia wymagające dużej mocy obliczeniowej w ramach bezprecedensowego połączenia większej liczby rdzeni i wyższej częstotliwości taktowania. Efekt? Doskonała szybkość aplikacji i wydajność dostosowana do każdego zadania, pomagająca szybciej realizować wszelkiego rodzaju obciążenia przy projektowaniu i wizualizacji.

Właściwe narzędzie do każdego zadania

Bez względu na rodzaj obsługiwanego obciążenia wizualizacji, AMD ma w ofercie procesor Ryzen Threadripper PRO, który pomoże stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. Zalicza się do tego model 3945WX, pierwsza dwunastordzeniowa stacja robocza z bazową częstotliwością taktowania, wynoszącą nawet 4,0 GHz, oraz 3995WX, pierwszy procesor z aż 64 rdzeniami.

Lepsza inżynieria przyspiesza rozwój

Od debiutu w 2017 r. platforma AMD Threadripper jest sprawdzonym i ulubionym wyborem profesjonalistów i entuzjastów branżowych. Udoskonalona generacja procesorów Threadripper PRO zapewnia duże wzrosty wydajności za sprawą podstawowych innowacji projektowych w obszarze procesora i nie tylko:

• ThreadRipper PRO jest pierwszym procesorem przeznaczonym do stacji roboczych zbudowanym w procesie produkcyjnym 7 nm i ma dwukrotnie większą całkowitą gęstość tranzystorów niż poprzednia architektura;

• zamiast obsługi większej liczby rdzeni na jednej matrycy procesora, rdzenie Threadripper PRO są zarządzane jako wielordzeniowe chiplety zapewniające lepszą responsywność i efektywność energetyczną;  

• udoskonalenia nie kończą się na procesorze — wprowadzono obsługę ultraszybkiego standardu łączności PCI Express 4.0 z kluczowymi komponentami, takimi jak pamięć masowa i dodatkowe karty graficzne. Threadripper PRO daje organizacjom i zespołom IT możliwość precyzyjnego dobrania specjalnie zoptymalizowanej wydajności stacji roboczych do wymagań konkretnych obciążeń roboczych.  

Wybór gwarantujący wydajność dla prawdziwych liderów wizualizacji

W nowej rzeczywistości pracy hybrydowej firmy tworzą innowacyjne nowe rozwiązania zapewniające architektom, projektantom, artystom i innym specjalistom w dziedzinie wizualizacji niezawodną łączność, produktywność i bezpieczeństwo. Coraz więcej liderów branży projektowej i inżynieryjnej, jak VoxlVision, wybiera platformę AMD do przekuwania wyobraźni w rzeczywistość. Wraz ze wzrostem wielkości i różnorodności obciążeń roboczych właściwa technologia pomaga im być o krok przed konkurencją i szybko reagować na wymagania obliczeniowe pojawiających się trendów w zakresie wizualizacji.

Pewne tworzenie zwirtualizowanych możliwości

Wirtualizacja od zawsze była skutecznym sposobem udostępniania zasobów obliczeniowych, chociaż zazwyczaj pomijano obciążenia wymagające dużej mocy obliczeniowej procesora, takie jak wizualizacja. Jednak większa wydajność zapewniana przez procesory AMD Threadripper PRO pomaga niektórym specjalistom w dziedzinie wizualizacji wirtualizować potrzeby w zakresie stacji roboczych, a co za tym idzie — obniżyć koszty twórczości i współpracy przy wykorzystaniu jednej maszyny zwirtualizowanej zamiast pięciu lub sześciu fizycznych stacji roboczych. AMD pozwala takim studiom jak VoxlVision osiągać lepsze wyniki przy mniejszych nakładach, pomagając im optymalizować zasoby dla uzyskania maksymalnej wydajności i wysokiego stopnia wykorzystania. Jak podkreśla Ted Vitale, założyciel VoxlVision: „Dla takiego studia jak nasze skalowalność jest kluczowa. Duża liczba rdzeni jest wspaniała, ponieważ nie muszę kupować mnóstwa komputerów. Jeden procesor Threadripper PRO może zastąpić pięć lub sześć maszyn fizycznych”.  

„Najlepsza, jaką kiedykolwiek widziałem”

Wybór stacji roboczej musi być poprzedzony wyraźnym i spójnym pomiarem wydajności procesora w odniesieniu do konkretnie sprecyzowanych zadań i ograniczeń obciążeń roboczych. Dlatego też wskaźniki skupione na wizualizacji są absolutnie kluczowe. Gdy Chaos Group, twórcy popularnego testu porównawczego renderowania V-Ray, wzięli na warsztat nowy procesor Threadripper PRO, by ocenić jego wydajność z wykorzystaniem opracowanych przez siebie wskaźników, Chris Nichols, dyrektor Chaos Group Labs, był pod wielkim wrażeniem przewagi względem poprzedniej generacji AMD i konkurencji. „Wydajność renderowania na procesorze AMD Ryzen Threadripper PRO 3995WX jest najlepsza, jaką kiedykolwiek widziałem” – podkreślił Nichols po testach procesora z wykorzystaniem opracowanego przez Chaous Group testu porównawczego V-Ray.  

Zyskaj przewagę i bądź o krok przed innymi w branży wizualizacji

Mimo że wraz z rozwojem technologii zmieniają się narzędzia i metodologie, podstawowy cel wizualizacji pozostaje bez zmian: wcielanie w życie nowych pomysłów. Możliwość podnoszenia poprzeczki i szybszego tworzenia pozwala liderom branży wizualizacji, takim jak artyści i eksperci z VoxlVision, stale przesuwać granice tego, co możliwe, pomagając firmom szybciej i skuteczniej dostarczać lepsze produkty oraz doświadczenia, jakich oczekują klienci. Nowa seria AMD Ryzen Threadripper PRO została zaprojektowana, by pomagać zespołom zajmującym się wizualizacją jak najlepiej wykonywać pracę bez względu na czas czy rodzaj zadania. Zarówno w przypadku niezawodnego renderowania wielordzeniowego, jak i ultraszybkiego projektowania jednowątkowego AMD pomaga firmom maksymalizować zwrot z inwestycji nie tylko w ramach technologii, ale także zapewnianych przez nią niewiarygodnych możliwości wizualizacji.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak AMD Ryzen Threadripper PRO rozwiązuje problemy nie do rozwiązania, przeczytaj całą historię CG Architect. Więcej informacji o AMD Ryzen Threadripper PRO znajdziesz na tej stronie.