Grupa Legrand jest jednym z czołowych producentów zasilaczy awaryjnych na świecie. Ostatnie lata charakteryzowały się bardzo dynamicznym rozszerzaniem gamy oferowanych produktów i rozwojem wykorzystywanych w nich rozwiązań służących do zapewniania wysokiej jakości zasilania. Najlepszym przykładem są nowe urządzenia wyróżniające się czarno-białą kolorystyką.

Dla prowadzących małą działalność gospodarczą idealnym wyborem z oferty Legrand są najmniejsze, praktycznie bezobsługowe UPS-y Grupa Legrand jest jednym z czołowych producentów zasilaczy awaryjnych na świecie o mocy do 800 VA i Keor SP o mocy do 2 kVA. Urządzenia z obu rodzin można stosować do zasilania stacji roboczych, kas fiskalnych, kamer monitoringu i sprzętu umożliwiającego korzystanie z internetu, np. routera Wi-Fi. Wykonane są w technologii line-interactive, która zapewnia wysoką jakość dostarczanej energii, co jest niezmiernie ważne dla gwarancji poprawnego działania urządzeń IT.

Keor Multiplug wyposażono w sześć gniazd zasilających typu FR, zabezpieczonych przed przeciążeniami i przepięciami. W sytuacji awarii zasilania sieciowego dodatkowy port USB umożliwia ładowanie urządzeń przenośnych bezpośrednio z baterii UPS-a. Z kolei Keor SP wyróżnia się większą niż w modelu Multiplug mocą oraz wyższą liczbą kombinacji gniazd w standardach FR, Schuko i IEC. Dzięki wskaźnikowi LED łatwo zweryfikować stan pracy urządzenia oraz poziom naładowania baterii. Po podłączeniu UPS-a do komputera przez port USB system operacyjny wykrywa jednostkę jako zewnętrzną baterię i wskazuje (w minutach) przewidywany czas pracy komputera. Keor SP może być również stosowany do zasilania systemów automatyki budynkowej.

Energia w szafie rackowej

Większe przedsiębiorstwa, korzystające z bardziej zaawansowanych urządzeń IT lub mające własną infrastrukturę serwerową, wymagają nieco innych rozwiązań. W ich przypadku warto zastosować UPS-y, które mogą być instalowane w szafie teleinformatycznej.

Pierwszym przedstawicielem tej grupy jest Keor PDU o mocy 800 VA, łączący zalety listwy zasilającej PDU i UPS-a. Projektanci postawili na prostotę i łatwość obsługi (plug & play). Zastosowana w tym przypadku technologia off-line sprawia, że chłodzenie urządzenia jest całkowicie pasywne (UPS pozbawiony jest wentylatorów) a masa urządzenia jest wyjątkowo mała, co znajduje też odzwierciedlenie w cenie. Keor PDU oferowany jest w dwóch wersjach – z ośmioma gniazdami typu FR lub IEC. To idealne rozwiązanie do małej szafy rackowej, w której jest niewiele miejsca. Urządzenie jest ciche, energooszczędne oraz niezawodne (długi średni czas między awariami MTBF).

Najbardziej zaawansowanym zasilaczem rackowym marki Legrand przeznaczonym dla małych i średnich firm jest Daker DK Plus. To urządzenie o mocy od 1 do 10 kVA (oferowane również w trójfazowej wersji 10 kVA). UPS może pracować w szafie IT (instalacja na szynach rack) lub jako jednostka wolno stojąca (tower). Dzięki zastosowaniu technologii podwójnej konwersji (VFI-SS-111) zapewnia najwyższą jakość zasilania, niezależnie od jakości napięcia w sieci.

Wysoki współczynnik mocy wynoszący 0,9 i sprawność do 94 proc. zapewniają optymalizację kosztów energii. Co więcej, dzięki zewnętrznym zestawom bateryjnym można wydłużać efektywny czas autonomicznej pracy zasilacza. Karta komunikacyjna, zgodna z protokołem SNMP, oferuje funkcjonalność zdalnego zarządzania urządzeniem. Umożliwia m.in. wymuszenie realizacji zdefiniowanych scenariuszy działań podczas awarii zasilania i archiwizowanie danych dotyczących stanu pracy, np. przeciążeń, błędów, spadków napięcia itp.

Do wszystkich modeli jednofazowych, poza standardową 2-letnią gwarancją, producent oferuje wykupienie gwarancji rozszerzonej – do 3 lub 5 lat. Wszystkie produkty zasilania gwarantowanego firmy Legrand są do nabycia u autoryzowanych dystrybutorów: AB, Also i Eptimo.

 

Dodatkowe informacje:  

Legrand Polska, ul. Domaniewska 48,
02-672 Warszawa,
tel. (22) 549-23-30, info@legrand.com.pl,
www.ups.legrand.pl