System Imou zapewnia wiele nowych możliwości, które wcześniej znajdowały się poza zasięgiem małych firm i użytkowników domowych, a obecnie całkowicie zmieniają oblicze współczesnych systemów bezpieczeństwa. Marka ta należy do lidera branży systemów monitoringu – firmy Dahua Technology. Jest to linia urządzeń bezprzewodowych przeznaczonych do ochrony domów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Produkty te wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, wygodą użytkowania, łatwością montażu oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii cyfrowych.

Oferowane przez Dahua systemy umożliwiają szybki i prosty montaż kamer, bez konieczności układania kabli, gdyż komunikacja przy ich użyciu została zastąpiona transmisją danych w sieci Wi-Fi. Centrum dowodzenia staje się zwykły smartfon, który daje pełną kontrolę nad monitorowanym obrazem przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie. Instalacja systemu bezpieczeństwa Cell Pro i jego konfiguracja są na tyle łatwe, że po przeczytaniu instrukcji obsługi poradzi sobie z tym praktycznie każdy. 

Stacja bazowa z sześcioma kamerami

Cell Pro to inteligentny system monitoringu, który działa w pełni bezprzewodowo. w jego skład wchodzi stacja bazowa i kamery – do jednej stacji można podłączyć ich maksymalnie sześć. Stację bazową wyposażono w port USB, do którego można podłączyć pendrive lub dysk zewnętrzny o pojemności do 2 TB, co umożliwia tworzenie kopii nagrań i zapisywanie ich lokalnie. 

Cell Pro to inteligentny bezprzewodowy system monitoringu

 

W sprzedaży są dwa rodzaje zestawów startowych Cell Pro: stacja bazowa z jedną lub z dwiema kamerami. Kolejne kamery można dokupować pojedynczo, w zależności od aktualnych potrzeb. Proces synchronizacji poszczególnych elementów systemu jest niezwykle prosty i intuicyjny. Wystarczy do tego darmowa aplikacja Imou, którą należy pobrać na smartfona lub na tablet ze sklepu Google Play albo App Store. Umożliwia ona wysokiej jakości streaming wideo, co zapewnia śledzenie obrazu i dźwięku z kamer w czasie rzeczywistym. Za pomocą aplikacji Imou można również szybko zdefiniować kryteria i harmonogram alertów. 

Kamery Cell Pro

Wchodzące w skład zestawu Cell Pro kamery wyposażono we wszystko, co jest potrzebne do wysokiej jakości monitoringu, zarówno na użytek prywatny, jak i w firmach. Są uniwersalne, kompaktowe, a ich parametry zapewniają uzyskanie wysokiej jakości dźwięku i obrazu Full HD. Wyposażono je w nowoczesny czujnik wykrywania ruchu PIR, który ogranicza liczbę fałszywych alarmów. Oprócz tego mają wbudowany mikrofon gwarantujący dwukierunkową komunikację oraz czujnik zmierzchu i noktowizor o zasięgu aż 10 m, zapewniający rejestrację wideo w nocy.

Na szczególną uwagę zasługuje wysoka klasa odporności kamer – IP65, dzięki czemu można je montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Całości idealnie dopełniają wydajne akumulatory, które gwarantują nawet trzymiesięczną pracę na jednym ładowaniu. Co najważniejsze, akumulatory można ładować nie tylko z sieci, ale również używając specjalnych paneli solarnych Imou, które pozwolą na całkowicie bezobsługową pracę kamer. Do ich instalacji producent oferuje uchwyty magnetyczne Imou, gwarantujące błyskawiczny montaż i demontaż.

Monitoring w chmurze

Jedną z najważniejszych funkcji aplikacji Imou jest zapisywanie nagrań w chmurze, co zabezpiecza je przed utratą na skutek uszkodzenia kamer lub ich kradzieży. Różne plany subskrypcji (przechowywanie danych przez 3, 7 a nawet 30 dni) zapewniają łatwe dopasowanie archiwum obrazów z monitoringu do potrzeb użytkownika. Wszystkie nagrania są szyfrowane, co zapewnia pełną ochronę danych.

Trzeba dodać, że system Cell Pro jest kompatybilny z innymi popularnymi rozwiązaniami przeznaczonymi do inteligentnych domów, takimi jak Echo Show i Google Home. Współpracuje również z Amazon Alexa, Asystentem Google, a także z platformą IFTTT. Integracja z nimi jest niezwykle prosta i każdy może przeprowadzić ją samodzielnie. 

 

Dodatkowe informacje
Infolinia: 608-913-700, www.imoulife.com/pl