Resellerom i integratorom, którzy są zainteresowani wprowadzeniem do własnej oferty skanerów dokumentowych oraz świadczeniem usług związanych z zarządzaniem cyklem życia informacji, producent skanerów Fujitsu (PFU) proponuje udział w programie partnerskim Imaging Channel Program. Dzięki niemu zyskają dostęp do zasobów, które ułatwią rozwiązywanie problemów klientów i pomogą im funkcjonować w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Usprawnią dzielenie się dokumentami i informacjami, zapewnią możliwość zdalnej pracy oraz zredukują ilość papieru w biurze.

Zdobycie profesjonalnej i rozległej wiedzy dotyczącej kwestii związanych ze skanowaniem dokumentów i późniejszym zarządzaniem nimi ma szczególne znaczenie wobec faktu, że na rynku jest bardzo wiele zwykłych, tanich skanerów – mówi Błażej Kowalkiewicz, Product Manager w firmie Alstor SDS, która jest dystrybutorem skanerów Fujitsu w Polsce. – Ale projektanci tych urządzeń nie skupiają się na kwestiach związanych z procesami biznesowymi, które sprzęt ma wspierać. Dlatego wprowadzane w nim innowacje rzadko dotyczą ergonomii użytkowania. My edukujemy partnerów także w zakresie rozwiązywania konkretnych problemów klientów niezwiązanych z aspektami technicznymi, ale dotyczących współpracy i mobilności ich personelu oraz korzystania z usług w chmurze.

Na firmy, które dołączą do Imaging Channel Program, czeka wiele korzyści, co ułatwi rozszerzenie działalności o rozwiązania do zarządzania obiegiem dokumentów. Partnerzy mają zapewnione wsparcie w zakresie edukacji (bogata biblioteka dokumentów, filmów i webinariów), działań marketingowych (specjalne fundusze, narzędzia komunikacyjne dla mediów społecznościowych, pomoc w opracowywaniu opisów wdrożeń u klientów) oraz sprzedażowych (dostęp do planów rozwoju oferty, system rejestracji kontraktów, rabaty projektowe, urządzenia demonstracyjne).

Certyfikowani partnerzy mogą liczyć także na dodatkowe wynagrodzenie ich zaangażowania i wysiłku włożonego w oferowanie rozwiązań Fujitsu. Dla uczestników programu Imaging Rewards producent przygotował wiele nagród – sprzęt elektroniczny, ekskluzywne wyjazdy wakacyjne, vouchery na różnego typu atrakcje itp. Aby otrzymywać nagrody, trzeba rejestrować sprzedaż skanerów Fujitsu na portalu partnerskim oraz zdobyć  certyfikat w przynajmniej jednej z czterech specjalizacji:

 

– ScanSnap – oferowanie skanerów z rodziny Fujitsu ScanSnap,

– Network – skanowanie dokumentów z wykorzystaniem skanerów sieciowych,

– Workgroup & Departmental – sprzedaż i wdrażanie rozwiązań skanujących dla grup roboczych i departamentów,

– Production – konsultacje eksperckie, sprzedaż i wdrażanie systemów skanowania wysokowydajnego.

Istnieją dwa rodzaje certyfikatów związanych ze sprzedażą skanerów dokumentowych, które resellerom i integratorom przyznaje Fujitsu. Pracownikom tych firm przyznawany jest tytuł Certified Imaging Professional. Do jego uzyskania konieczne jest ukończenie wybranych kursów dostępnych w portalu partnerskim producenta i zdanie egzaminu online. Z kolei firma wpółpracująca z producentem może postarać się o uzyskanie statusu Specialist Imaging Partner. W tym celu powinna zatrudniać minimum dwóch pracowników z tytułem Certified Imaging Professional oraz osiągnąć roczny poziom sprzedaży uzgodniony z Fujitsu.

Wybrane skanery przemysłowe firmy Fujitsu

•    fi-7600 – model A4, skanuje dokumenty w orientacji poziomej w formacie A4 z szybkością 100 str./min
lub dwustronnie 200 obrazów/min (w rozdzielczości odpowiednio 200 lub 300 dpi). Urządzenie jest przystosowane do pracy w trybie ciągłym: podajnik ADF mieści 300 arkuszy na raz, co znacznie poprawia wydajność obróbki dużej liczby dokumentów. Ponadto umożliwia też skanowanie wielu różnych rodzajów dokumentów, takich jak karty plastikowe, koperty, długie dokumenty i pisma na cienkim papierze.

•    fi-7700 – funkcjonalność podobna jak w modelu fi-7600, ale dodatkowo wyposażony jest w płaski skaner A3 (304,8 mm x 457,2 mm).

•    fi-6400 – model A3, skanuje dokumenty z szybkością 100 str./min lub dwustronnie 200 obrazów/min w rozdzielczości 300 dpi w trybie panoramicznym A4 (85 str./min lub 170 obrazów/min w trybie portretowym A4). Wyposażony jest w automatyczny podajnik dokumentów ADF mieszczący 500 arkuszy A4. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego mechanizmu pobierania i separacji kartek skanuje dokumenty o różnych właściwościach fizycznych: od rozmiaru A8 do A3, na papierze o gramaturze 20–209 g/m2. Dostępna jest też funkcja ręcznego podawania materiałów do zeskanowania i przetwarzania dokumentów długich (do 3048 mm). Skaner fi-6400 można kupić z zainstalowanym imprinterem, który wykonuje określony nadruk na zeskanowanych dokumentach.

    fi-6800 – funkcjonalność podobna jak w fi-6400, ale szybszy (130 str./min lub 200 obrazów/min) w trybie panoramicznym i, oprócz USB, wyposażony w port UW SCSI.

•    fi-5950 – model A3, skanuje dokumenty z szybkością 135 str./min lub dwustronnie 270 obrazów/min w rozdzielczości 200 dpi w trybie panoramicznym A4 (105 str./min lub 210 obrazów/min w trybie portretowym A4). Ma automatyczny podajnik dokumentów ADF mieszczący 500 arkuszy A4. Wyposażony w port USB 2.0 oraz Ultra SCSI, a także kartę CGA Kofax Hardware VRS.

 

 

 

 

Nie tylko skanery

Oprócz urządzeń skanujących Fujitsu zapewnia także różnego typu współpracujące z nimi oprogramowanie, sprzedawane pod marką PaperStream.

Podstawową aplikacją jest PaperStream IP – sterownik TWAIN i ISIS, dzięki któremu integracja skanerów dokumentowych Fujitsu z posiadanym przez klienta oprogramowaniem biurowym jest bardzo prosta i nie ma potrzeby jego wymiany na inne. PaperStream IP potrafi analizować zeskanowane dokumenty, aby wydobyć z nich najistotniejsze informacje. Dokonuje tego dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik cyfrowego oczyszczania (m.in. eliminowania wzorzystego tła) i rozbudowanym mechanizmom rozpoznawania znaków (OCR). Sterownik automatycznie obraca zeskanowany obraz, kadruje go, wypełnia tłem dziurki (np. z dziurkacza) i oderwane krawędzie. Możliwe jest także usuwanie kolorów z dokumentów, dzięki czemu późniejszy wydruk jest bardziej czytelny, a zawierające je pliki zabierają mniej miejsca.

Dla administratorów przygotowane zostało oprogramowanie Scanner Central Admin, które umożliwia tworzenie profili skanowanych dokumentów oraz zdalne aktualizowanie aplikacji PaperStream IP we wszystkich miejscach w firmie, gdzie została zainstalowana.

Natomiast PaperStream NX Manager to oprogramowanie serwerowe, które umożliwia integrację skanerów z różnymi systemami i aplikacjami klienta. W środowiskach, w których wykorzystywanych jest wiele tego typu urządzeń, gwarantuje scentralizowane zarządzanie funkcjami uwierzytelniania użytkownika, menu zadań i innymi ustawieniami skanowania. Zapewnia to znaczne obniżenie kosztów instalacji i obsługi sprzętu oraz jego większą wydajność. Użytkownicy mogą skanować i zapisywać dokumenty bez użycia komputera (np. z urządzeń mobilnych).

Oprogramowanie PaperStream NX Manager umożliwia użytkownikom zapisywanie zeskanowanych obrazów w wybranych przez nich formatach (PDF, TIFF, JPEG) oraz takich usługach jak SharePoint lub SharePoint Online, serwer FTP lub FTPS albo serwer poczty e-mail. W przypadku użycia interfejsu API zeskanowane obrazy można także zapisywać w systemach klienta. Aplikacja NX Manager zapewnia też użytkownikom wgląd w stan wszystkich procesów skanowania dokumentów i powiadamia o wszelkich błędach.

Dodatkowe informacje:

Błażej Kowalkiewicz, Product Manager, Alstor, b.kowalkiewicz@alstor.com.pl