TP-Link: firmy potrzebują wydajnej sieci
Rośnie liczba urządzeń korzystających z sieci bezprzewodowych. Dlatego nawet małe biura warto wyposażyć w profesjonalne, wydajne i bezpieczne rozwiązania Wi-Fi.
W biurach, sklepach, hotelach, szkołach, urzędach i wielu innych miejscach użytkownicy coraz częściej korzystają z urządzeń przenośnych, które nie mają złącza ethernetowego. Konsekwencją jest rosnące obciążenie sieci bezprzewodowej. Aby zapewnić jej odpowiednią przepustowość, zasięg i bezpieczeństwo, konieczna staje się modernizacja (bądź stworzenie od nowa) infrastruktury w oparciu o profesjonalne rozwiązania. Ponieważ zarówno liczba urządzeń korzystających z Wi-Fi, jak i średnie wielkości transferów danych wciąż rosną, warto zapewnić odpowiedni zapas wydajności, tak aby po kilku miesiącach nie okazało się, że sieć znowu „się zatyka”.
TP-Link Auranet EAP
Z tego względu najlepiej postawić na profesjonalne rozwiązania, takie jak punkty dostępowe TP-Link z serii Auranet EAP. Zapewniają one pokrycie sygnałem sieci całej powierzchni danego obiektu. Umożliwiają stworzenie wielu SSID (do 16) powiązanych z VLAN-ami. Dzięki temu różne działy firmy mogą mieć dostęp do innych zasobów sieciowych, co zwiększa bezpieczeństwo sieci. Punkty dostępowe TP-Link Auranet EAP sprawdzą się w miejscach, w których z Wi-Fi korzystają nie tylko stali użytkownicy. Umożliwiają stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez portal, vouchery lub jednorazowe hasła dostępu.
Modele Auranet EAP330 i EAP225 zapewniają duże prędkości transmisji (działają w standardzie 802.11ac), łatwość montażu, zasilanie poprzez PoE (odpowiednio w standardzie 802.3at oraz 802.3af) oraz możliwość sterowania pasmem. Darmowe oprogramowanie TP-Link EAP Controller umożliwia centralne zarządzanie siecią bezprzewodową złożoną z setek urządzeń z dowolnego komputera. Ponadto możliwe jest uwierzytelnianie przy pomocy strony powitalnej.
Oba urządzenia zostały wyposażone w zabezpieczenia i komponenty klasy biznesowej. Charakteryzują się również estetycznym designem. Sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających środowiskach, takich jak duże firmy, hotele, centra handlowe, szkoły, a także sklepy i kawiarnie.
Najlepsze osiągi zapewni gigabitowy, bezprzewodowy punkt dostępowy z możliwością montażu na suficie – EAP330 (AC 1900). Cechuje go przepustowość do 1,9 Gb/s łącznie w dwóch pasmach (600 Mb/s w 2,4 GHz oraz 1300 Mb/s w 5 GHz). Prędkość transferu danych zwiększają zastosowane rozwiązania – MIMO poprawia przepustowość dzięki transmisji za pomocą wielu anten, natomiast TurboQAM przyspiesza transfer w paśmie 2,4 GHz 802.11n.
Z kolei Auranet EAP225 oferuje przepustowość do 1350 Mb/s w dwóch pasmach. Zastosowanie technologii MU-MIMO (Multi User-MIMO) pozwala osiągnąć szybkości połączeń nawet do 867 Mb/s wielu urządzeniom jednocześnie. Model ma gigabitowy port Ethernet, a instalację ułatwia zasilanie w standardzie PoE 802.3af lub poprzez pasywne PoE z dołączonym do zestawu injectorem. EAP225 umożliwia użytkownikom dostęp do sieci dzięki identyfikacji za pomocą Facebooka oraz SMS-a.
W wymagających środowiskach firmowych sprawdzi się również budżetowy, jednopasmowy model Auranet EAP110, działający w standardzie N (do 300 Mb/s). Podobnie jak opisane urządzenia z tej serii z wyższych półek, charakteryzuje go łatwość montażu (także na suficie), zasilanie przez pasywne PoE, oprogramowanie zarządzające, uwierzytelnianie przy pomocy strony powitalnej, zabezpieczenia i komponenty klasy biznesowej. Ma funkcję QoS. EAP110 jest wyposażony w port Fast Ethernet.
Więcej informacji: Robert Gawroński, SMB Channel Manager TP-Link,
robert.gawronski@tp-link.com
Podobne artykuły
Rozwiązania IT w edukacji
Odpowiednio dobrana cyfrowa technologia pozwala szkołom wykraczać poza tradycyjne granice nauczania, a uczniom nabywać umiejętności, które będą im niezbędne w przyszłości.
TP-Link VIGI: monitoring trudno dostępnych miejsc
Monitoring wizyjny obszarów, gdzie nie ma dostępu do prądu czy internetu, wymaga sprzętu o odpowiednich właściwościach.
Monitoring: nie tylko do obserwacji
Wydatki na nadzór wideo i kontrolę dostępu będą zwiększać się w najbliższych latach zarówno globalnie, jak też na polskim rynku.