Liczba lat w branży komputerowej: Pierwszego języka oprogramowania (ALGOL) nauczyłem się mniej więcej w roku 1970. Komputery są narzędziem mojej codziennej pracy od 1973 r. Od 1988 r. zajmuje się branżą IT od strony komercyjnej. Własną firmę założyłem w 1990 r. Od 1993 r. zajmuję się jedynie IT.

Liczba lat pracy w obecnej firmie:
8 lat

Wiek: 44 lata

Wykształcenie: Wyższe (dr hab. fizyki, Uniwersytet Warszawski)

Przeciętna liczba godzin spędzanych w pracy: 14, ale tylko 5 razy w tygodniu

Ulubiony napój:
coca-cola

Ulubiony sposób spędzania wolnego czasu:
leżenie przed kominkiem i czytanie książek o zarządzaniu

Marka używanego samochodu
:
volvo

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie w domu: termometr na podczerwień do ucha

Kierowana przez Tomasza Chlebowskiego firma dystrybucyjna TCH Components osiągnęła w 1998 roku obroty na poziomie 230 mln złotych i w tym czasie uzyskała wiele nowych autoryzacji (m.in. Multitech, Motorola, Logitech, Unikey/Chicony, Mylex, Hercules, AOpen, Symantec OEM, Hitachi). W TCH Components wprowadzono we wrześniu 1998 r. elektroniczną formę prezentowania oferty. Należy podkreślić, że Tomasz Chlebowski kieruje nie tylko firmą dystrybucyjną, lecz także innymi przedsiębiorstwami TCH: TCH Systems, TCH Consulting, 4C. Rozwój TCH Components odbywa się m.in. na zasadach franchisingu z firmami lokalnymi w całej Polsce ­ w planach Tomasza Chlebowskiego jest ustanowienie przedstawicieli w każdym z 16 nowych województw.

Wśród wydarzeń ze swojego życia Tomasz Chlebowski jako najważniejsze w rozwoju zawodowej kariery wymienia m.in. kolejne etapy pracy uniwersyteckiej. Po ukończeniu studiów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i pierwszym pobycie na Uniwersytecie Harvarda, obronił pracę doktorską z astrofizyki. Owocem kolejnych lat pracy naukowej i drugiego pobytu na Uniwersytecie Harvarda była habilitacja z fizyki, uzyskana w 1991 roku. Drugim nurtem działalności Tomasza Chlebowskiego jest prowadzenie własnej firmy. Jeszcze pracując naukowo, w 1990 roku zarejestrował firmę „Tomasz Chlebowski”, a w pięć lat później ­ założył doskonale znane dzisiaj przedsiębiorstwo „TCH Components”.
W 1996 r. powstała „TCH Systems”. Działalność Tomasza Chlebowskiego na polu IT została doceniona przyznaniem nagrody InfoSTAR w 1997 roku.