Tegoroczne trendy w ochronie danych
Pod koniec 2022 r. na zlecenie Veeam niezależna firma badawcza przeprowadziła wśród 4200 menedżerów i wdrożeniowców z obszaru IT ankietę na temat czynników wpływających na ochronę danych oraz związanych z nią wyzwań i strategii. W gronie tym znalazło się również 200 respondentów z Europy Wschodniej. Z analizy zgromadzonych informacji wynika, że przedsiębiorstwa z naszego regionu świata planują w tym roku zwiększenie budżetu na ochronę danych o 5,6 proc. Pełną treść raportu można pobrać ze strony vee.am/DPR23.
W tym samym czasie przeprowadzone zostało (również na zlecenie Veeam) kolejne interesujące badanie, tym razem dotyczące strategii wykorzystania usług chmurowych (IaaS, PaaS oraz SaaS) do zastosowań produkcyjnych oraz zabezpieczania danych. Wzięło w nim udział 1700 menedżerów, a dokument z treścią raportu z tego badania dostępny jest na stronie vee.am/CPT23.
Podobne artykuły
Plan B dla danych
Wielu szefów działów IT deklaruje, że dysponuje planem B na wypadek cyfrowego ataku lub niespodziewanej awarii. W lipcu nastąpiło globalne „sprawdzam”.
Ochrona danych: czas na kolejne kroki
Małych i średnich przedsiębiorców nie trzeba już przekonywać do inwestowania w narzędzia do ochrony danych. Natomiast problem polega na tym, że ich wybory nie zawsze są racjonalne.
Dane torują drogę do innowacji
W lutowej edycji konferencji Technology Live! wzięli udział czterej dostawcy: Keepit, Hammerspace, Nimbus Data oraz Own Company. Przedstawili kilka interesujących nowinek związanych z ochroną oraz przetwarzaniem danych.