W każdym scenariuszu wdrożenia IT szafy powinny oferować odpowiednią pojemność, być efektywne energetycznie, a także zapewniać wydajne chłodzenie przy możliwie jak najmniejszych wymaganiach przestrzennych. Szafy VX IT firmy Rittal spełniają powyższe wymagania, oferując dodatkowo szereg innowacyjnych rozwiązań. Stanowią nie tylko solidną podstawę obecnych instalacji, ale także ułatwiają ich przyszłą rozbudowę bądź modyfikację.

Platforma dostosowana do różnych potrzeb

Klienci potrzebują obecnie serwerowni i centrów danych o różnych klasach mocy – ich wymagania mogą  równie dobrze dotyczyć instalacji jednoszafowych, jak i obiektów data center typu Cloud, Edge, Enterprise, Colocation czy Hyperscale. Odpowiedzią na tak duże zróżnicowanie potrzeb przestaje być tradycyjnie projektowane centrum danych. Wobec dynamicznie zachodzącej transformacji cyfrowej optymalnym wyborem stają się rozwiązania modułowe. W oparciu o nie można nie tylko bez problemu zaspokoić bieżące wymagania organizacji, ale także zadbać o możliwość łatwej rozbudowy, modernizacji bądź rekonfiguracji w przyszłości, gdy potrzeby i oczekiwania użytkowników ulegną zmianie. To jednak nie wszystkie kryteria, jakie warto wziąć pod uwagę wybierając szafy IT.

Platforma umożliwiająca uniwersalne zastosowanie, przemyślana architektura, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz łatwość konfiguracji, zamówienia i obsługi – takie były główne założenia, jakie przyjęli inżynierowie i projektanci firmy Rittal opracowujący szafy VX IT. Stworzona przez nich platforma szaf ma uniwersalne zastosowanie, zapewnia szerokie spektrum opcji konfiguracyjnych i może być dodatkowo wyposażona w liczne akcesoria dodatkowe, zależnie od potrzeb inwestora.

Jedną z unikalnych cech szafy Rittal VX IT jest jej pełna kompatybilność z systemami Rittal RiMatrix, co pozwala bezproblemowo wymieniać poszczególne komponenty w już funkcjonujących centrach danych, jak i rozbudowywać istniejącą infrastrukturę IT o kolejne szafy VX IT w ściśle określony sposób. Jakie jeszcze zalety posiadają szafy VX IT Rittal?

Łatwość i szybkość konfiguracji

Jednym z większych wyzwań podczas wdrażania infrastruktury IT jest konfiguracja całości oraz wzajemna kompatybilność poszczególnych komponentów. Firma Rittal eliminuje ten problem poprzez możliwość konfiguracji każdej szafy VX IT za pośrednictwem intuicyjnego, prostego w obsłudze konfiguratora online. Co szczególnie ważne, już na tym etapie weryfikowana jest kompatybilność poszczególnych zainstalowanych akcesoriów, a każda szafa VX IT może być skonfigurowana zupełnie inaczej od pozostałych bez uszczerbku dla czasu wdrożenia. Wynika to z faktu, że szafy VX IT skonfigurowane w dedykowanym konfiguratorze Rittal posiadają wszystkie wymagane certyfikaty. To ogromna oszczędność czasu dla inwestora.

Efektywność chłodzenia i zasilania

Systemy chłodzenia zastosowane w szafach VX IT Rittal zostały oparte na wysokowydajnych wentylatorach oraz czynniku chłodniczym lub wodzie. Precyzyjna regulacja obiegu chłodniczego zapewnia bezpieczeństwo komponentów wewnątrz szafy, a w razie potrzeby uzyskania jeszcze wyższej wydajności chłodzenia można zastosować hybrydowe systemy chłodzenia z pasywnym chłodzeniem.

Przestrzeń wewnątrz szafy VX IT Rittal jest pozbawiona kabli i PDU dzięki temu, że poprowadzono je w przestrzeni Zero-U (z boku płaszczyzny 19″ i bocznej ściany szafy). W efekcie nic nie zakłóca cyrkulacji powietrza ani nie blokuje jednostek wysokości, pozostawiając całe wnętrze szafy VX do dyspozycji jej użytkownika.

Zgodność ze standardami bezpieczeństwa

Spektrum rozwiązań bezpieczeństwa w szafach VX IT obejmuje różne opcje zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem z zewnątrz oraz zabezpieczenia odpowiedzialne za suwerenność przetwarzanych danych. Co istotne, nawet w przypadku otwarcia szafy VX IT kradzież komponentów z jej wnętrza jest niemożliwa.

Krótki czas montażu szafy

Szafy VX IT można montować w rekordowo krótkim czasie dzięki temu, że montaż przebiega w większości beznarzędziowo. Odpowiada za to opracowana przez Rittal technologia Snap-In. Każda szafa VX IT posiada dodatkowo oznaczenie jednostek wysokości i siatkę wymiarową na głębokości, co dodatkowo przyspiesza i ułatwia prace montażowe. Jeśli zachodzi taka potrzeba, szafy VX IT Rittal mogą być dodatkowo wyposażone w szereg akcesoriów opcjonalnych, w tym elementów wysuwnych i środków pomocniczych do zarządzania.

Więcej informacji o szafach Rittal VX IT można znaleźć tutaj.

Kontakt dla partnerów:  

Rittal
ul. Krakowiaków 48, 02-255 Warszawa
tel.: 22 310 06 00
www.rittal.pl