Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę badawczą Boston Consulting Group, w ciągu czterech lat blisko połowa aplikacji będzie sprzedawana w modelu Software as a Service. Użytkownicy coraz częściej poszukują rozwiązań działających nie w lokalnej infrastrukturze, lecz w środowisku chmurowym. Już teraz usługi SaaS generują ponad 90 mld dol. przychodu, co stanowi niemal połowę (47 proc.) całego rynku cloud computingu. Żeby ułatwić polskim firmom IT oferowanie klientom końcowym konkurencyjnych rozwiązań w skali globalnej, Aruba Cloud uruchomiła program partnerski. Pozwala on na tworzenie własnych usług w chmurze bez konieczności posiadania infrastruktury centrum danych. Każdy, kto chciałby dołączyć do programu, może zrobić to w prosty sposób przez zakładkę na stronie Aruba Cloud. Partnerom współpracującym z Aruba Cloud usługodawca zapewnia możliwość sprzedaży rozwiązań chmurowych pod własną marką w modelu „white label”.

Wirtualny dysk i serwer w chmurze

Podstawowym produktem, jaki partnerzy mogą oferować klientom, jest usługa Object Storage. Pozwala ona na tworzenie wirtualnych dysków, które rozwiązują problemy z przechowywaniem i udostępnianiem plików. Innym narzędziem, które partnerzy Aruba Cloud mogą proponować klientom końcowym, jest wirtualny serwer prywatny Cloud VPS. Dowolnie skalowany w zależności od potrzeb użytkownika Cloud VPS jest szczególnie przydatny do testowania nowych rozwiązań i aplikacji oraz w przypadku tworzenia wirtualnych pulpitów. Dodatkowym atutem tego modelu jest niewielki koszt dla partnera, zaczynający się już od 4 zł miesięcznie za instancję serwera w podstawowej konfiguracji.

Dla profesjonalistów

Inną, bardziej zaawansowaną formę współpracy z klientami końcowymi zapewnia usługa Cloud PRO. Dzięki niej partner może zaoferować zasoby o większej mocy obliczeniowej i parametrach zmienianych w czasie rzeczywistym, transfer danych niepodlegający żadnym limitom, redundancję środowiska IT oraz możliwość wyboru hypervisora. Dodatkowo, dzięki rozwiązaniom zastosowanym w centrach danych usługodawcy, partnerzy Aruba Cloud mogą zapewnić swoim klientom umowę SLA gwarantującą dostępność zasobów na poziomie nawet 99,95 proc. w skali roku. Dzięki temu mają pewność, że infrastruktura nie zawiedzie, co ułatwia rozwój własnych, unikatowych produktów.

Elastyczna chmura prywatna

Dla partnerów realizujących najbardziej zaawansowane projekty dostępna jest usługa Private Cloud, która gwarantuje elastyczne zarządzanie środowiskiem chmurowym. Mogą oni np. wykorzystać ją do stworzenia platformy, w której klienci będą tworzyli własne aplikacje (wystarczy, że udostępnią im odpowiednie API w celu dostosowania potrzebnych narzędzi do swoich potrzeb). Dzięki konsoli VMware vCloud Director użytkownik może zarządzać wirtualnym data center z dostępem do ustawień firewalla, ballancera czy połączeń VPS. Private Cloud oferuje wszelkie korzyści z posiadania własnego centrum danych o najwyższych parametrach bezpieczeństwa.

Bezpieczne dane

Jednym z atrakcyjniejszych produktów, jakie mogą zaoferować nasi partnerzy, jest usługa backupu w chmurze. Cloud Backup to prosty system zapewnienia bezpieczeństwa danych w firmie. Kopie zapasowe są wykonywane automatycznie tak często, jak tego wymaga klient. Inną ciekawą usługą zabezpieczania danych oferowaną przez Aruba Cloud jest usługa Disaster Recovery as a Service.
To znacznie bardziej zaawansowane narzędzie, które polega na duplikowaniu nie tylko plików, ale i całych procesów. Całość odbywa się w sposób ciągły, dzięki czemu w przypadku ewentualnej awarii klienci partnera natychmiast są przełączani na korzystanie z wirtualnego, zduplikowanego środowiska.

Więcej informacji: Marcin Zmaczyński, Head of Marketing CEE w Aruba Cloud,

marcin.zmaczynski@arubacloud.pl

Rejestracja w programie partnerskim: www.arubacloud.pl/firma/partnerzy/zostan-partnerem.aspx