Urządzenia z rodziny Sophos XG Firewall zapewniają dostęp do informacji o podejrzanym ruchu w sieci, ryzykownej aktywności użytkowników i wykrytych zaawansowanych zagrożeniach. Ich administratorzy doceniają możliwość korzystania z rozwiniętego centrum kontroli oraz dostępności rozbudowanych raportów, a wszystko to bez dodatkowych opłat.

Sprzęt został wyposażony w łatwe we wdrożeniu i zarządzaniu mechanizmy zapewniające ochronę sieci przed ransomware’em i innymi zaawansowanymi zagrożeniami. Mowa o takich rozwiązaniach, jak: IPS, chmurowe środowisko testowe z funkcją głębokiego uczenia (wymaga subskrypcji serwisowej FullGuard Plus albo EnterpriseGuard Plus), antywirus, moduł kontroli przepływu danych w sieci web i aplikacjach, ochrona poczty elektronicznej oraz w pełni funkcjonalny firewall aplikacji internetowych.

XG Firewall jest też jedynym sieciowym rozwiązaniem ochronnym na rynku, które zapewnia pełną identyfikację źródła infekcji w sieci i w razie potrzeby automatycznie ogranicza dostęp do innych zasobów sieciowych. Jest to możliwe dzięki unikatowej funkcji Sophos Security Heartbeat, która gwarantuje wymianę danych telemetrycznych oraz statusu między urządzeniami końcowymi i firewallem, co ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. ruchu pobocznego (Lateral Movement), obecnego  z reguły podczas ataku.

Urządzenia XG Firewall zostały zaprojektowane z myślą o bardzo dużej wydajności działania. Mają wbudowane wielordzeniowe procesory firmy Intel oraz dyski SSD i wykonują szybkie skanowanie treści w pamięci. Technika optymalizacji pakietów Sophos FastPath zapewnia maksymalną przepustowość.

Firewallami (a także wszystkimi innymi produktami firmy Sophos) można zarządzać za pomocą unikatowej platformy chmurowej Sophos Central. Ułatwia ona ich konfigurację i monitorowanie, a także zapewnia wiele pomocnych funkcji, jak: alarmy, zarządzanie backupem, łatwe aktualizacje firmware’u i szybkie wdrażanie nowych zapór sieciowych.

Autoryzowanymi dystrybutorami rozwiązań Sophos w Polsce są firmy: AB, Konsorcjum FEN i S4E.

XG Firewall… za darmo?

W ramach nowej promocji resellerzy i integratorzy współpracujący z firmą Sophos, oferujący firewalle nowej generacji z rodziny XG Series, mogą uzyskać bardzo wysokie rabaty. Wystarczy, że przekonają swoich klientów do migracji z obecnie użytkowanych rozwiązań i zakupu dowolnego urządzenia XG Firewall (z wyjątkiem modeli XG 86 i XG 86w) wraz z subskrypcją oprogramowania i pakietu wsparcia FullGuard, FullGuard Plus, EnterpriseGuard lub EnterpriseGuard Plus. Za kupno rocznej subskrypcji możliwe jest uzyskanie 50-proc. rabatu, dwuletniej – 75-proc., trzyletniej zaś – 100-proc. Dodatkowo producent oferuje też 50-proc. upust na kolejne urządzenie, które zostanie wykorzystane do zbudowania klastra wysokiej dostępności, a także 50-proc. rabat na dowolne rozwiązanie do ochrony urządzeń końcowych z rodziny Sophos Central.

Promocja trwa do 31 marca 2020 r. Żeby wziąć w niej udział, reseller musi być aktywnym członkiem programu partnerskiego Sophos  Partner Program i dokonywać zakupów u swojego dystrybutora. Specjalnymi warunkami zakupu są objęte tylko nowe wdrożenia (rabat nie jest przyznawany za odnowienia). Żeby uzyskać rabat, konieczne jest zarejestrowanie transakcji w serwisie partnerskim Sophos i wskazanie na informację o promocji w trakcie tego procesu.

Kontakt dla partnerów:
Maciej Kotowicz, Channel Account Executive Poland, Sophos, maciej.kotowicz@sophos.com