Skanery Zebra Technologies: Auto ID w każdych warunkach
Skanery Zebra są projektowane z myślą o wielu rynkach wertykalnych. W zależności od modelu umożliwiają odczytywanie m.in. kodów 1D lub 2D, kodów PDF417, jak również rejestrowanie obrazów i podpisów.

Przykładem wszechstronności specjalistów amerykańskiej marki jest wprowadzenie w 2016 r. na rynek wytrzymałych skanerów z serii 3600, przeznaczonych do pracy w warunkach przemysłowych. Nowe urządzenia sprawdzą się w magazynach, centrach dystrybucji, halach produkcyjnych czy w detalicznych sklepach remontowo-budowlanych. Modele z serii 3600 oferują wysoką odporność na upadki i wstrząsy – są o 23 proc. bardziej odporne na uszkodzenia niż inne urządzenia tej klasy. To również pierwsze w branży skanery o klasie szczelności IP67, co oznacza, że mogą pozostawać całkowicie zanurzone w wodzie przez 30 min, a następnie kontynuować działanie.
Przemysłowe warunki nie sprzyjają skanowaniu, dlatego modele z nowej serii oferują najwyższą w branży skuteczność skanowania kodów kreskowych 1D i 2D.Dotyczy to także kodów wysokiej gęstości, wyświetlanych na ekranie telefonów, znajdujących się pod grubą warstwą folii termokurczliwej lub wydrukowanych na brudnym bądź uszkodzonym papierze. Modele objęte są programem serwisowym Zebra OneCare, który zapewnia całodobową pomoc techniczną, kompleksową ochronę, wymianę uszkodzonego sprzętu oraz aktualizację oprogramowania.
Z kolei modelem szczególnie popularnym wśród firm z branży retail jest skaner DS4308 o standardowym zasięgu (SR). Jego zakup eliminuje konieczność kupowania osobnych czytników o zasięgu standardowym i rozszerzonym. Model odczytuje zarówno klasyczne, jak i małe kody kreskowe o dużej gęstości, które są często stosowane na etykietach wyrobów jubilerskich, elektronice użytkowej i podzespołach elektronicznych. Urządzenie odczytuje kody 1D, 2D i PDF417, wydrukowane na etykietach papierowych (nawet wtedy, gdy kody są zabrudzone, porysowane lub wydrukowane w złej jakości), jak i wyświetlane na ekranach urządzeń mobilnych czy komputerów. Z kolei 1-megapikselowa matryca dysponuje rozdzielczością potrzebną do odczytu kodów z dużej odległości, uzyskiwania ostrych zdjęć i wyraźnych podpisów, a także bardziej dokładnych skanów w technice OCR. Inteligentna technika obrazowania PRZM, która umożliwia szybkie i bezproblemowe rejestrowanie kodów kreskowych, eliminuje problem przestojów w punkcie sprzedaży, które skutkują długimi kolejkami oraz zdenerwowaniem klientów, oznaczającym często rezygnację z zakupu.
Dla firm z branży handlu detalicznego, które szukają skanera ręcznego z możliwością rejestracji praktycznie każdego kodu kreskowego 1D z dowolnej powierzchni, odpowiednim rozwiązaniem jest skaner LI2208. Model zapewnia rejestrowanie także elektronicznych kodów paskowych wyświetlanych na ekranie telefonu komórkowego, tabletu czy komputera. Taka funkcjonalność zapewnia sprzedawcom łatwą obsługę m.in. kart lojalnościowych i kuponów mobilnych. Urządzenie umożliwia rejestrację kodów kreskowych pod skrajnymi kątami, co sprawia, że pracownicy tracą mniej czasu na precyzyjne ustawianie skanera względem kodu. Opcjonalny stojak umożliwia automatyczne przełączanie się między trybem przenośnym lub skanowaniem bez użycia rąk. Z kolei opatentowana pojedyncza płyta główna zwiększa niezawodność sprzętu dzięki wyeliminowaniu połączeń i wstęg kabli, które są częstą przyczyną awarii.
Więcej informacji: tel. 22 380 19 00,
e-mail: warsaw@zebra.com
Podobne artykuły
Rozbudowa magazynów z udziałem wirtualnej technologii
Dostawcy technologii, tacy jak Zebra Technologies, znaleźli rozwiązanie, które wspiera proces wdrożenia i serwisowania sprzętu bez konieczności fizycznej obecności w siedzibach klientów.
ScanSnap SV600: intuicyjny, unikalny, wszechstronny
Dostępny w ofercie PFU skaner ScanSnap SV600 jest inny niż pozostałe skanery dokumentowe. Umożliwia łatwe skanowanie każdego przedmiotu – gazet, spiętych dokumentów, czasopism lub książek – bez potrzeby ich rozszywania i rozcinania czy narażenia na uszkodzenie.
Digitalizacja ma przed sobą długi marsz
Chociaż praca zdalna okazała się dopalaczem rozwoju modelu paperless, to związana z tym transformacja cyfrowa ma przed sobą jeszcze długą drogę.