System QVR Pro jest w stanie zapisać obraz z tysięcy modeli kamer ponad 140 marek. W środowisku, w którym działa ta aplikacja, można dodawać urządzenia i zarządzać nimi grupowo, wyszukiwać je w różnych podsieciach, przypisywać im interfejsy sieciowe na wyłączność, a także sterować kamerami obrotowymi (360 stopni).

QVR Pro jest dostępny w dwóch wersjach. Bezpłatna umożliwia rejestrację obrazu z ośmiu kamer (w konkurencyjnych rozwiązaniach wersje bezpłatne mają zwykle ograniczenie do dwóch urządzeń) i odtwarzanie nagrań z ostatnich dwóch tygodni za pomocą aplikacji QVR Pro Client. Płatna licencja QVR Pro Gold (399 dol.) zapewnia możliwość korzystania z większej liczby kamer (do 16) oraz aktywuje dodatkowe funkcje, m.in. uwierzytelnianie z wykorzystaniem Windows AD i LDAP. Do wersji Gold można dokupować licencje na obsługę kolejnych kamer (maks. 128 szt.) w pakietach obejmujących obsługę jednego (69 dol.), czterech (259 dol.) lub ośmiu urządzeń (479 dol.). Licencje są przypisane do konkretnego serwera plików, i nie można ich przenosić na inne urządzenia.

 

W aplikacji QVR Pro użytkownicy mogą łatwo podglądać obraz rejestrowany przez wiele kamer IP i zarządzać nimi w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki internetowej. Mają do dyspozycji wiele domyślnych trybów wyświetlania, które mogą swobodnie modyfikować. Aplikacja zapewnia także zarządzanie kamerami PTZ (Pan-Tilt-Zoom) i mającymi obiektyw z efektem rybiego oka. Wyposażono je w mechanizm QNAP Qdewarp odpowiedzialny za usuwanie tego efektu z zarejestrowanego obrazu bez wpływu na jakość oryginalnego nagrania (konieczne jest jednak, aby dana kamera znajdowała się na liście modeli kompatybilnych z serwerami QNAP).

Najnowsza wersja oprogramowania QVR Pro umożliwia wykrywanie ruchu nie tylko w profesjonalnych kamerach sieciowych, ale nawet w tańszych urządzeniach i w kamerach internetowych USB (pod warunkiem, że mają funkcję strumieniowania nagrań do QVR Pro, np. za pośrednictwem protokołu RTSP). Dzięki temu narzędzie to umożliwia stworzenie bezpieczniejszego systemu monitoringu dla środowiska domowego i biurowego w przystępnej cenie.

Nagrywanie i odtwarzanie

QVR Pro zapewnia kilka sposobów zapisu rejestrowanego obrazu. Funkcja inteligentnego nagrywania może automatycznie włączać wyższą rozdzielczość nagrania, gdy wystąpi alarm. Umożliwia to znacznie bardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej, a przez to zmniejszenie kosztów nośników. Z kolei funkcja nagrywania podwójnego ułatwia rejestrowanie strumieni obrazu o wyższej i niższej rozdzielczości jednocześnie. W zależności od przepustowości sieci, do której jest podłączony sprzęt odtwarzający nagranie, można wybrać jeden z tych dwóch strumieni.

W aplikacji QVR Pro zapewniono innowacyjny układ pulpitu zwiększający efektywność pracy. Wykorzystanie dużej liczby okien umożliwia wykonywanie wielu zadań naraz, administratorzy zaś mogą łatwo przełączać się między nimi. Oprogramowanie to oferuje także łatwe w użyciu opcje konfiguracji systemu monitoringu. Dla przykładu, jeśli potrzebne jest wdrożenie większej liczby serwerów NAS z podobnymi ustawieniami kamer, można zaoszczędzić czas, eksportując ustawienia z pierwszego serwera i importując je do pozostałych.

W ofercie QNAP jest także aplikacja QVR Center, która zapewnia centralne zarządzanie wieloma kanałami obrazu z oprogramowania QVR Pro. Zdecydowanie zapewnia to lepszą jakość nadzoru dzięki możliwości podglądu na żywo tego, co dzieje się w biurach, salach konferencyjnych, na zewnątrz budynku i na innych obszarach. Można także odtwarzać nagrane materiały i odbierać powiadomienia o zdarzeniach.

Dopełnieniem oferty QNAP jest aplikacja QVR Guard, która zapewnia wysoką dostępność systemu nagrywającego. Dzięki niej w przypadku awarii głównego serwera plików zadania zapisu danych z monitoringu przejmuje urządzenie zapasowe. Przy czym każdy system NAS z oprogramowaniem QVR Guard może służyć jako serwer przełączania awaryjnego dla jednego systemu NAS z uruchomioną aplikacją QVR Pro.

 

Autoryzowanymi dystrybutorami serwerów plików QNAP w Polsce są: AB, EPA Systemy, Konsorcjum FEN i Roseville Investments.

Kontakt dla partnerów:

Grzegorz Bielawski, Country Manager, QNAP, gbielawski@qnap.com