W gospodarstwach domowych szybko wzrasta liczba urządzeń podłączonych do internetu, dlatego użytkownicy coraz częściej szukają efektywnych rozwiązań WLAN. Ich przepustowość powinna wystarczyć do płynnej obsługi dużej ilości danych, np. podczas przesyłania obrazu wideo o rozdzielczości 4K. W najbliższych latach zapotrzebowanie na wydajność będzie się zwiększać, dlatego jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość łatwej rozbudowy. Z uwagi na rosnące cyberzagrożenia warto też zadbać o bezpieczeństwo urządzeń i użytkowników, także tych najmłodszych. Nie mniej istotna dla domowych klientów jest łatwość instalacji i zarządzania siecią, tak by poradził sobie z nią przeciętny właściciel telefonu. Wszystkie te wymagania, i jeszcze więcej, spełnia seria urządzeń TP-Link Deco Mesh Wi-Fi.

Bez buforowania i zakłóceń

TP-Link Deco to rodzina urządzeń do budowy wydajnej domowej sieci mesh Wi-Fi w standardzie AC. Zapewniają jednolity, silny sygnał w całej sieci. Użytkownik nie natknie się na problemy związane z buforowaniem, zakłóceniami i martwymi strefami. Do zestawu można podłączyć nawet setkę urządzeń, w tym terminale pozwalające na korzystanie ze streamingu 4K, kamery, komputery, smartfony itd.

Routery Deco komunikują się z sobą, zapewniając płynny roaming. Podczas przemieszczania się po domu telefon lub tablet automatycznie łączy się z urządzeniem Deco, zapewniającym najlepsze połączenie. System jest skalowalny – w razie potrzeby można go łatwo rozbudować o kolejną jednostkę. Ponadto wszystkie routery Deco są z sobą kompatybilne.

Sieć bazującą na systemach Deco można łatwo skonfigurować z pomocą smartfona dzięki aplikacji, dostępnej także po polsku. Zapewnia ona także na zdalne zarządzanie (m.in. weryfikację urządzeń, przydzielanie priorytetów). Routerami Deco można też sterować z pomocą komend głosowych Amazon Alexa i IFTTT.
Wybrane urządzenia wyposażono w rozwiązanie HomeCare, z wbudowanym oprogramowaniem antywirusowym Trend Micro. HomeCare pełni również funkcję rozbudowanej kontroli rodzicielskiej, która umożliwia np. stworzenie profili domowników i przydzielenie im odpowiednich uprawnień. Jest także dostępna funkcja Quality of Service.

Sieć szybka i rozległa

TP-Link oferuje bogaty wybór produktów Deco. Nie brakuje w nich ciekawych i praktycznych rozwiązań. Przykładowo Deco P9 (3-Pack) to połączenie dwupasmowego routera i transmitera sieciowego. Urządzenia mogą przesyłać sygnał zarówno z pomocą Wi-Fi (AC1200), jak i sieci elektrycznej w domu (AV1000). Dzięki temu ściany i inne przeszkody nie wpływają na jakość połączeń internetowych. System złożony z trzech routerów Deco P9 może pokryć siecią powierzchnię do 560 m2. W razie potrzeby można go rozbudować o kolejne urządzenia.
Z kolei Deco M5 umożliwia stabilne połączenie w standardzie AC o prędkości do 1267 Mb/s i dzięki oprogramowaniu HomeCare zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem wszystkim urządzeniom w sieci już na poziomie routera. Zestaw Deco M4 cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości, tworzy on bezprzewodowe połączenia w dwóch pasmach z łączną prędkością do 1167 Mb/s. Każdy model Deco M4 ma dwa gigabitowe załącza Ethernet.

Żeby zwiększyć zasięg sieci mesh bazującej na urządzeniach Deco, można wykorzystać montowany w gniazdku moduł Deco M3W. M3W poszerza obszar sieci Wi-Fi nawet o 140 m2 i jest kompatybilny z wszystkimi routerami serii Deco.

 

Cechy urządzeń TP-Link Deco

  • Wydajność i niezawodność: jednolity, silny sygnał całej sieci, brak buforowania, przerw w transferze i spadków prędkości
  • Bezpieczeństwo: HomeCare – antywirus i kontrola rodzicielska
  • Łatwość konfiguracji i zarządzania za pomocą aplikacji mobilnej w języku polskim
  • Skalowalność: w razie potrzeby łatwo rozbudować system
  • Kompatybilność: wszystkie urządzenia Deco mogą z sobą współdziałać
  • Estetyka: nowoczesny design pasuje do wystroju domu