O tym, jak użytkownicy odbierają Surveillance Station, świadczą liczby: ponad 500 000 aktywnych instalacji i ponad 2,5 mln zarządzanych kamer. Aplikacja Synology stała się jednym z najpopularniejszych i najbardziej zaufanych rozwiązań do wideomonitoringu (VMS), zarówno wśród klientów prywatnych, jak i korporacyjnych.

Dzięki niej można monitorować transmisje strumieniowe wideo z wielu kamer w czasie rzeczywistym, ustawiać wyzwalacze w celu wykrywania podejrzanego zachowania oraz sterować wszystkimi urządzeniami monitorującymi. Można przy tym wybierać potrzebne typy nagrywania, przechodzić między różnymi ramami czasowymi, zapisywać nagrania także w chmurze i je porównywać. 

Zmartwieniem klientów na pewno nie będą ograniczenia sprzętowe. Do tworzonego systemu ochrony można wybierać kamery IP spośród ponad 8,3 tys. modeli, zwiększając możliwości monitoringu za pomocą innych urządzeń, aby łatwiej zarządzać monitorowanym otoczeniem.

Bardzo istotna jest sprawa zabezpieczeń. Surveillance Station chroni prywatność kanałów i zapisów wideo dzięki standardowemu w branży szyfrowaniu AES-256, funkcjom szyfrowania archiwów i zaawansowanego zarządzania uprawnieniami dostępu.

Dzięki regułom akcji, powiadomieniom i wielu innym zaawansowanym funkcjom można łatwo zarządzać nadzorem wideo. System centralnego zarządzania (CMS) umożliwia administrowanie wdrożeniami o wielu lokalizacjach i na wielu serwerach oraz zwiększanie niezawodności systemu. Elastyczne opcje trybu pracy awaryjnej zapewniają automatyczny lub ręczny transfer usług do systemu zapasowego w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji, redukując ryzyko utraty danych lub innych możliwych strat, spowodowanych przerwaniem działania serwerów.

Dostęp do nadzoru wideo i jego funkcjonalność zwiększa obsługa urządzeń mobilnych. Można monitorować strumienie, kontrolować alerty analiz z kamer, a nawet korzystać z dwukierunkowej transmisji dźwięku przy użyciu urządzeń z systemem iOS i Android.

Oparte na algorytmach głębokiego uczenia (deep learningu) zaawansowane funkcje analizy wideo pomagają zapewnić bezpieczeństwo chronionych obiektów, a jednocześnie umożliwiają uzyskanie przydatnych z biznesowego punktu widzenia informacji.

Nowe funkcjonalności w Surveillance Station 9.0

W porównaniu z wcześniejszymi wydaniami aplikacja Surveillance Station 9.0 – opracowana z myślą także o większych i bardziej zaawansowanych wdrożeniach – została wyposażona w zaprojektowany od nowa interfejs użytkownika. Nowa konsola bezproblemowo łączy sygnały z kamer, mapy, sterowanie odtwarzaniem i alerty w jeden panel w celu zwiększenia świadomości sytuacyjnej.

Użytkownicy mogą teraz konfigurować setki kamer w ciągu kilku minut za pomocą nowego, usprawnionego kreatora, który umożliwia konfigurację zbiorczą poprzez importowanie wypełnionego arkusza kalkulacyjnego lub kopiowanie ustawień z już wdrożonych kamer.

Aplikacja Surveillance Station 9.0 umożliwia firmom dodawanie do nagranego materiału osobnego poziomu szyfrowania, co zapewnia dodatkową ochronę w przypadku naruszenia bezpieczeństwa lub kradzieży rejestratorów NVR, dysków lub danych logowania administratorów. Strumienie wideo i dane zarządzania można również pobierać za pośrednictwem zaszyfrowanego protokołu SRTP/HTTPS, zapewniając maksymalną prywatność i ochronę przed atakami z wewnątrz.

Zdalne zarządzanie aktualizacjami dla serwerów zapisu online i offline w scentralizowanym systemie zarządzania (CMS) ułatwia utrzymanie bezpiecznych i odpornych wdrożeń w wielu lokalizacjach, zapewniając wszystkim urządzeniom najnowsze poprawki zabezpieczeń i ulepszenia funkcjonalności.

Idąc o krok dalej w kwestii ochrony, aplikacja Surveillance Station 9.0 obsługuje podwójne nagrywanie, obejmujące jednoczesne strumieniowe przesyłanie materiału z monitoringu do chmury Synology. Usługa C2 Surveillance, zaprojektowana specjalnie w celu zminimalizowania potencjalnej utraty danych do zaledwie kilku sekund, zapewnia stały dostęp do nagrań zdarzeń, nawet po zniszczeniu lub kradzieży systemów z chronionych przez nie obiektów.

Portal internetowy nowej usługi chmurowej pozwala użytkownikom na przeglądanie nagrań z dowolnego miejsca, bez konieczności przywracania dużych ilości danych z serwera zapasowego, a w razie potrzeby na sprawne udostępnianie nagrań organom nadzorującym, niezależnie od tego, czy serwer nagrań jest nadal dostępny i działa.