Firma Qsan dostarcza korporacyjne rozwiązania z zakresu pamięci masowych dla małych i średnich firm, charakteryzujące się wysoką wydajnością, ochroną danych i możliwością kompleksowego zarządzania nimi. Jednym z najnowszych produktów spełniających te wymagania jest macierz XF2026D typu all-flash. Sprawdza się w systemach zarówno największych przedsiębiorstw, jak i w MŚP. Mniejszym firmom zapewnia wydajność, skalowalność i niezawodność typową dla rozwiązań korporacyjnych w konkurencyjnej cenie – deklaruje producent. Urządzenie cechuje przepustowość do ponad 1,9 mln IOPS. Za pomocą półek dyskowych można ją rozbudować do 286 nośników, co zapewnia uzyskanie pojemności maksymalnie 4 PB.

Co istotne dla administratorów, dzięki nowemu systemowi operacyjnemu Xevo, XFD2026D charakteryzuje intuicyjna obsługa, jak też łatwa konfiguracja i zarządzanie. Do tworzenia wolumenów wystarczy 5 kliknięć, a do replikacji – 7 kliknięć. Monitoring i konfiguracja jest możliwa z dowolnego urządzenia, m.in. z telefonów komórkowych. Działanie macierzy kontroluje oprogramowanie analityczne Storage Life Analytics – rozwiązanie monitorujące stan dysków, co pozwala zapobiec awarii kilku nośników jednocześnie.

Dzięki opcji kontroli i zarządzania środowiskiem dysków SSD, XF2026D w pełni wykorzystuje swoje możliwości w zakresie wydajności, skalowalności i niezawodności. Macierz cechuje ją największa na rynku liczba migawek w standardzie – 4096. Cena urządzenia wynosi ok. 16,5 tys. euro netto (ok. 70 tys. zł).

XF2026D liderem

Najważniejsze dla klientów zalety macierzy All Flash XF2026D potwierdziły testy przeprowadzone przez serwis Storage Review.com. Z oceny wynika, że urządzenie plasuje się najwyżej spośród konkurentów w tym segmencie sprzętowym i cenowym. StorageReview.com przeprowadził testy porównawcze efektywności. Wykorzystano w nich m.in. bazy: MySQL OLTP, SysBench, VDBench oraz Oracle Workloads. „XCubeFAS XF2026D wykazuje zdecydowaną przewagę nad macierzami innych producentów, jeśli chodzi o wydajność. Wyniki stawiają ten model na szczycie tabeli liderów w swoim segmencie cenowym” – czytamy w recenzji StorageReview.com. Redaktorzy chwalą system Xevo za intuicyjny interfejs użytkownika i jego design. „Konfigurowanie pul pamięci masowej, wycinanie wolumenów i wklejanie ich do naszych serwerów w laboratoriach testowych było proste i intuicyjne. Monitorowanie wydajności po uruchomieniu pamięci również było proste, a każdy indywidualny wolumen miał własne graficzne wskazania opóźnienia oraz IOPS w czasie rzeczywistym” – podsumowuje StorageReview.com.

Zapraszamy do kontaktu z EPA Systemy – polskim dystrybutorem Qsan Technology. Na stronie www.qsan.pl/partner/ znajdują się wszystkie informacje, a także odnośnik do pełnego opisu testu macierzy wykonanego przez Storage Review.com.

 

Więcej informacji dla partnerów:

Łukasz Chęć, Product Manager QSAN, EPA Systemy, l.chec@epasystemy.pl, tel. 782 100 304.