To w gruncie rzeczy paradoks, że postęp technologiczny, który powinien ułatwiać życie przedsiębiorcom, wciąż niesie z sobą starą konieczność stawiania pytań i podejmowania wielu trudnych decyzji. Przykładowo, jak zoptymalizować nowe rozwiązania? Jak je właściwie wdrożyć? Czy przyniosą one oczekiwane korzyści? Czy będą bezproblemowo działać w istniejącym środowisku?

Mając na uwadze te zagadnienia, specjaliści Lenovo stworzyli portfolio rozwiązań zaprojektowanych tak, by partnerom biznesowym i jednocześnie użytkownikom końcowym łatwiej było się zmierzyć z tymi wyzwaniami. Producent jako dostawca kompleksowych rozwiązań informatycznych – serwerów, warstwy sieciowej i pamięci masowych – odpowiada w ten sposób na problemy związane ze złożonością projektowania infrastruktury w kontekście szeroko rozumianej transformacji IT. Platformy obliczeniowe, sieciowe i storage’owe Lenovo nie są traktowane jako odrębne komponenty, ale spójne rozwiązania stworzone i zoptymalizowane do współpracy z całą infrastrukturą u klienta.

Dzięki bogatemu portfolio produktowemu, zarządzaniu XClarity (zarządzaniu systemami, śledzeniu i monitorowaniu zasobów systemów ThinkServer, przełączników sieciowych i pamięci masowych Lenovo ThinkSystem) oraz gruntownemu procesowi walidacji Lenovo może zapewnić swoim kontrahentom kompleksowe i sprawdzone rozwiązania dla nowoczesnego centrum danych.

W tę strategię wpisują się pamięci masowe Lenovo ThinkSystem (w wersjach hybrydowych i all-flash), które eliminują złożoność firmowych systemów IT, zaspokajając przy tym najbardziej wyrafinowane potrzeby klientów.

ThinkSystem Storage z serii DE

Pamięci masowe klasy midrange z serii ThinkSystem DE obsługują blokowe protokoły przechowywania danych (FC, iSCSI). Rozwiązania te są przeznaczone do zapewnienia wysokiej wydajności najróżniejszym produkcyjnym aplikacjom, które operują na dużej ilości danych i w których liczy się jak najszybszy do nich dostęp (np.: VMware, Microsoft SQL Server/Exchange, Oracle DB). Macierze ThinkSystem DE są idealnym medium dla systemów backupów i archiwum cyfrowego, dzięki szybkim interfejsom dla danych, elastycznej skalowalności dysków oraz wysokiej wydajności (co ma szczególne znaczenie przy odzyskiwaniu danych krytycznych dla działalności firmy).

ThinkSystem Storage z serii DM

Macierze klasy enterprise z serii ThinkSystem DM zostały opracowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb współczesnego IT. To zunifikowane rozwiązania pamięci masowej do zarządzania wszystkimi obciążeniami blokowymi i plikowymi w jednym urządzeniu (CIFS, NFS, FC, iSCSI).

Co ważne, skalowanie pamięci masowej z serii DM jest bardzo łatwe. Po prostu dodaje się kolejny kontroler macierzy, zyskując przy tym więcej pamięci flash, pojemności i wydajności. Skalowanie poziome (scale-out) zaczyna się od dwóch węzłów, a granicę stanowi klaster zbudowany z 12 (SAN) lub 24 (SAN) urządzeń klasy DM o pojemności do 35 PB (w wersji SAN) lub nawet 70 PB (w wersji NAS).

Dodatkowe mechanizmy redukcji danych: deduplikacja, kompresja i zagęszczanie (dokonywane „w locie”) oraz thin provisioning i kopie migawkowe, zapewniają optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zapewnia to osiąganie znacząco niższych kosztów w przeliczeniu na efektywny gigabajt pamięci masowej. Niezawodny sprzęt, innowacyjne oprogramowanie i zaawansowane funkcje analityczne zapewniają dostępność na poziomie 99,9999 proc. („sześć dziewiątek”) lub wyższym. To efekt zastosowanego w pamięciach masowych DM podejścia wielowarstwowego.

Reprezentantem serii jest ThinkSystem DM7000 F, system działający w oparciu o pamięć flash i (jak każda pamięć DM) oprogramowanie do zarządzania danymi ONTAP. To rozwiązanie przyspiesza, ułatwia zarządzanie i chroni kluczowe dane biznesowe. Macierze zapewniają szeroki zakres łączności, w tym 40 Gb Ethernet (GbE), Fibre Channel 32 Gb oraz NVMe over Fibre Channel, co minimalizuje opóźnienia i maksymalizuje ich wydajność. Z kolei integracja z najważniejszymi aplikacjami biznesowymi – Oracle, Microsoft SQL, VMware, SAP, MySQL – umożliwia szybkie udostępnianie pamięci masowej.

Wykorzystanie technologii NVMe over Fibre Channel w serii DM Lenovo zapewnia niższe opóźnienia pamięci masowej nawet o 50 proc. Oferowane rozwiązanie eliminuje typowe dla innych systemów „wąskie gardła” przepustowości, spowodowane tym, że szybkość działania pamięci masowej flash jest większa od szybkości sieci.