ThinkPad X1 Extreme jest najmłodszym przedstawicielem znanej i cenionej serii komputerów ThinkPad. Laptop łączy elementy tradycji z nowoczesnością i dynamiką, będąc świetnym wyborem dla  menedżerów poszukujących produktów z najwyższej półki. ThinkPad X1 Extreme cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, pomimo że jest to laptop klasy premium, co  oznacza, że jest wykonany z najwyższej klasy podzespołów, co wpływa na jego cenę. 

– Jesteśmy przekonani, że nasza promocja sprawi, że po urządzenie sięgną osoby, które wcześniej nie były do końca zdecydowane na zakup tego modelu lub rozważały nabycie konkurencyjnego produktu. –  mówi Juliusz Niemotko , Lenovo,  SMB Channel Manager

Promocja Lenovo dotyczy modelu ThinkPad X1 Extreme w trzech różnych konfiguracjach. Osoby indywidualne lub firmy, które dokonają zakupu do 30 czerwca br. i zarejestrują zakup za pomocą formularza na stronie promocji,  otrzymają w ciągu 14 dni zwrot w wysokości 1000 zł. 

ThinkPad X1 Extreme – inwestycja na lata 

Komputery z rodziny ThinkPad słyną  ze swojej niezawodności i długowieczności. Jak do tej pory na całym świecie sprzedano sto milionów tych urządzeń, które pracują w niemal każdych warunkach. ThinkPad X1 Extreme kontynuuje tradycje swoich poprzedników, a jednocześnie wyznacza nowe trendy na rynku notebooków klasy premium. Przedstawiciele Lenovo  podkreślają, że zakup tego laptopa to doskonała inwestycja na lata. ThinkPad X1 Extreme jest notebookiem klasy premium, który może być wyposażony w  wyświetlacz Full HD IPS o przekątnej 15,6-cala lub ekran dotykowy 4K IPS o jasności 400 nitów z Dolby Vision HDR.  Do modeli  z  ekranem dotykowym dostępne jest też pióro cyfrowe, które może posłużyć  do szkicowania, robienia adnotacji,  podpisywania dokumentów czy rysowania.  

Model ThinkPad X1 Extreme występuje w kilku konfiguracjach – z jednostkami Core i7 8850H, Intel Core i7 8750H, Intel Core i5 8400H lub Intel Core i5 8300H. Działanie procesora wspiera pamięć operacyjna RAM DDR4 – w promocyjnych modelach dostępna w opcjach 8 GB, 16 GB lub 32 GB. W przypadku pamięci masowej mamy tu do dyspozycji dyski SSD (2 x M.2 2280 PCIe TLC i SATA) łącznie do 2 TB (w promocyjnych modelach oferowane są opcje 256 GB lub 512GB). Za grafikę odpowiada karta NVIDIA GeForce 1050 Ti Max-Q 4GB GDDR5. Laptop łatwo radzi sobie z wymagającymi zadaniami, takimi jak obsługa kilku monitorów, praca na rzeczywistości wirtualnej (VR/MR) czy rozrywka w postaci zaawansowanych gier. Wydajny układ graficzny pozwala także na renderowanie materiałów wideo i zaawansowane prace z multimediami. Dodatkowo funkcja Cortana Premium pozwoli na zdalne, głosowe zarządzanie, dzięki czemu łatwo można odnaleźć poszukiwany plik czy wydarzenie w kalendarzu. Zaletą urządzenia jest też szeroka gama  portów. Użytkownik ma do dyspozycji 2 porty USB-C Thunderbolt 3, 2 porty USB3.1,  HDMI, a także czytnik kart „4w1”. 

Wytrzymały i bezpieczny 

ThinkPad X1 Extreme, dzięki obudowie wzmocnionej włóknem węglowym, jest urządzeniem nie tylko eleganckim, ale również bardzo wytrzymałym. Laptopy z tej serii każdorazowo w procesie produkcji przechodzą ponad 200 testów jakościowych, które gwarantują działanie w warunkach ekstremalnych – od arktycznych lodów po pustynne burze piaskowe, jak też stan nieważkości, zalania czy upuszczenia. Wszystkie ThinkPady są testowane na zgodność z 12 normami wytrzymałości armii amerykańskiej (MIL-STD 810G). 

Bezpieczeństwo danych

 ThinkPad X1 Extreme ma wbudowany czytnik linii papilarnych Match-on-Chip, a dodatkowo możliwość rozpoznawania twarzy przy użyciu kamery IR.  Model posiada specjalną fizyczną osłonę Think Shutter, która blokuje obraz z kamery, gdy nie jest używana.  Laptop obsługuje też technologię FIDO (Fast Online Identity), umożliwiające uwierzytelnianie na podstawie danych biometrycznych. 

Zastosowany w urządzeniu standard dTPM 2.0 szyfruje dane przechowywane na dyskach, dzięki czemu osoby niepowołane nie dostaną się do zasobówów komputera. Dodatkowym atutem laptopa jest czas pracy na baterii, który  wynosi do 15 godzin. , zaś zastosowana  w nim technologia Rapid Charge pozwala uzupełnić 80 proc. akumulatora w ciągu godziny. 

Windows 10 PRO – gratka dla przedsiębiorców

Lenovo ThinkPad X1 Extreme pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 PRO.  Oprogramowanie oferuje wiele funkcji szczególnie przydatnych dla użytkowników biznesowych, takich jak np. zarządzanie komputerami, kontami, grupami użytkowników, obsługa usługi Active Directory czy dostęp do sklepu z aplikacjami Windows Store.  Windows 10 PRO współpracuje z wirtualnym  asystentem głosowym Cortana Premium.  Dzięki niemu użytkownik może wydawać komendy związane z wyszukiwaniem folderów, plików czy przełączaniem komputera w stan wstrzymania.

 

Jak skorzystać z promocji?

  1. Należy kupić ThinkPad X1 Extreme i zachować dowód zakupu.
  2. Wyciąć z opakowania produktu kod kreskowy i numer seryjny oraz przesłać zdjęcie wyciętego kodu poprzez formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie https://x1extreme.pl/cashback).
  3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy w ciągu 14 dni od momentu zakupu.
  4. Na podany w formularzu numer konta, po weryfikacji danych, przyjdzie zwrot w wysokości 1000 zł. 

 

Więcej informacji o promocji pod adresem: https://x1extreme.pl/cashback

 

Dane dotyczące pracy baterii na podstawie testu MobileMark 2014. Czas działania baterii znacznie się różni w zależności od ustawień, sposobu wykorzystania i innych czynników.