Próba połączenia wszystkich zgłoszeń w spójną, działającą całość przypomina żonglerkę, warto więc pomyśleć o wynajęciu dysponującego doświadczeniem i odpowiednimi zasobami profesjonalisty. Z pomocą przychodzi Cisco Solution Support, czyli wsparcie, które tę różnorodność uwzględnia i skupia się na rozwiązaniu problemu przy minimalnym zaangażowaniu ze strony klienta. Od momentu otwarcia do zamknięcia zgłoszenia Cisco pozostaje odpowiedzialne za kontakt z obsługą serwisową pozostałych dostawców. Warunkiem jest posiadanie przez klienta aktywnego wsparcia wykupionego na całość infrastruktury, ponieważ Solution Support nie zastępuje kontraktów obejmujących inne rozwiązania.

Od pewnego czasu możliwość taka pojawia się jako domyślna w konfiguratorze Cisco, zdarza się więc, że klienci zamawiają charakterystyczny numer produktu (part numer) z dużą liczbą S (np. CON-SSSNT*), nie zawsze mając świadomość tego, co dostają. A dostają naprawdę niemało.

Cisco Solution Support łączy w jedną usługę produktowy model typu Smart Net Total Care lub Cisco Software Support – z obsługą całego rozwiązania.

Mamy więc oczywiście, oprócz wymiany sprzętu i aktualizacji oprogramowania, dostęp do znanego na całym świecie zespołu inżynierów TAC (Technical Assistance Center). Do grupy przeznaczonej do obsługi zgłoszeń w ramach kontraktów Solution Support trafiają specjaliści z najdłuższym stażem, dysponujący największym doświadczeniem i głęboką wiedzą na temat poszczególnych technologii. W połączeniu z zasadą SPoC (Single Point of Contact), czyli jednego punktu kontaktowego, skutkuje to szybszym aż o 43 proc. czasem rozwiązania problemu!

Nie jest to jedyna zaleta Solution Support. Według raportu z badania przeprowadzonego przez niezależną firmę na 10 000 zgłoszeń serwisowych w 2016 r., klienci korzystający z Cisco Solution Support mogą oczekiwać następujących efektów w okresie pięciu lat:

  • 17-proc. spadek kosztów operacyjnych w środowiskach sprzętowych,
  • 213 proc. zwrotu z inwestycji w ciągu 5 lat (Return on Investment),
  • o 9 proc. niższe koszty sprzętu IT,
  • o 32 proc. bardziej wydajne zarządzanie środowiskami,
  • 21 proc. mniej problemów wymagających reakcji zespołów wsparcia.

W przypadku usługi Solution Support firma Cisco promuje zasadę „otwartych drzwi” – to znaczy, zachęca do otwierania zgłoszeń wsparcia technicznego, nawet jeśli brak pewności, którego komponentu określonego rozwiązania IT dotyczy problem. Nie ma potrzeby przeprowadzania wcześniejszej diagnostyki, gdyż bierze ją na siebie Cisco, tym samym w znacznym stopniu oszczędzając zasoby własne klienta. Co więcej, eksperci Cisco analizują nie tylko zakres samego zgłoszenia, proaktywne podejście pozwala bowiem zidentyfikować potencjalne źródło awarii. Pomaga to zminimalizować lub wyeliminować zakłócenia w przyszłości, tym samym utrzymując pełną wydajność i niezawodność rozwiązania.
Cisco Solution Support dostępny jest dla szerokiej gamy rozwiązań z zakresu data center, IoT (Internet of Things), sieci (Networking) i cyberbezpieczeństwa (Security).

Więcej informacji na www.cisco.com/go/solutionsupport.