W nowoczesnych przedsiębiorstwach coraz bardziej popularnym miejscem przewidzianym do współpracy są tak zwane huddle rooms, czyli salki konferencyjne przeznaczone dla niewielkich, 5- lub 6-osobowych zespołów. Według badań Frost & Sullivan w 2022 r. takie pomieszczenia będą stanowić aż 70 proc. wszystkich sal konferencyjnych. W tym kontekście należy wspomnieć o Polycom Studio, czyli inteligentnym urządzeniu wideokonferencyjnym, które łączy w sobie zaawansowaną technologię umożliwiającą osiągnięcie wyższej efektywności pracy w zespołach.

Studio to rozwiązanie All-in-One podłączane do monitorów przez USB, wyposażone w kamerę 4K, stereofoniczne głośniki oraz mikrofony. Wysoką jakość dźwięku gwarantują takie funkcje jak NoiseBlock – do wygłuszania dźwięków innych niż ludzka mowa (np. pisanie na klawiaturze czy szelest przerzucanych stron), a także Acoustic Fence, eliminująca hałasy pochodzące z otoczenia osób, które biorą udział w spotkaniu. Ponadto Studio zbiera dźwięki w obrębie 3,5 m i umożliwia podłączenie dodatkowych mikrofonów.

Podstawową zaletą kamery jest umiejętność rozpoznawania twarzy uczestników spotkania i w pełni automatyczne kadrowanie, które zapewnia dobranie kadru w taki sposób, by widoczny był w nim cały zespół obecny w pomieszczeniu. W momencie, gdy pojedyncza osoba zabiera głos, kamera koncentruje się wyłącznie na niej, dzięki czemu odbiorca może w pełni skupić się na mówcy. Właściwe działanie tego systemu wspomaga szerokokątny obiektyw 120 stopni.

Studio jest kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi platformami i aplikacjami przeznaczonymi do komunikacji audio-wideo, m.in. Microsoft Teams, Skype for Business, Zoom, GoToMeeting czy Cisco Webex. Warto wspomnieć, że urządzenie może być zarządzane centralnie, dzięki czemu w łatwy sposób dokonuje się jego aktualizacji lub zmiany ustawień.

Bartłomiej Biernat
Product Manager w Veracompie

Polycom Studio łączy w sobie wszystkie niezbędne funkcje, których pracownicy oczekują w małych pomieszczeniach konferencyjnych. Przy projektowaniu urządzenia wykorzystano wieloletnie doświadczenie specjalistów Poly. W każdym detalu zadbali oni o to, aby dzięki Studio rozmowy wideo brzmiały naturalnie, wywołując wrażenie komunikacji twarzą w twarz.

 

Co zyskują firmy, które zdecydują się postawić na Studio? Przede wszystkim najwyższą jakość współpracy, bez straty czasu i pieniędzy na przemierzenie setek kilometrów, ale także rozwiązanie, które idealnie współgra z ideą huddle rooms i w dłuższej perspektywie przekłada się na efektywność pracy.

Polycom Studio dostarczane jest przez Poly – czołowego producenta rozwiązań komunikacyjnych, powstałego w marcu 2019 r. w wyniku fuzji Polycom oraz Plantronics. Połączenie sił sprawiło, że bogate portfolio Poly spełnia zróżnicowane oczekiwania zarówno małych biur, dużych korporacji, jak i call center o zaawansowanych potrzebach.

Pełna gama produktów Poly dostępna jest w ofercie Veracompu.