Platforma bazodanowa SAP HANA (High-Performance Analytic Appliance) umożliwia bardzo szybką analizę ogromnej ilości danych. Przetwarzanie tak dużych zbiorów, praktycznie w czasie rzeczywistym, jest możliwe dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu bazującemu na przetwarzaniu w pamięci (in-memory), w którym wszystkie aplikacje korzystające z bazy danych komunikują się w obrębie pamięci operacyjnej. Dzięki ogromnej mocy przetwarzania platforma podniesie szybkość generowania raportów i analizy danych praktycznie od samego momentu jej wdrożenia. 

SAP HANA można implementować bazując na rozwiązaniach Dell Technologies, które korzystają z najnowszych generacji procesorów Intel Xeon Cascade  Lake oraz ultraszybkich rozwiązań Intel Optane DCPMM. Platformę możemy zbudować na trzy różne sposoby (modele). Po pierwsze wykorzystując do tego HCI (Hyper-converged infrastructure), a dokładnie rozwiązanie światowego lidera rynku hiperkonwergencji – VxRail’a. Po drugie kupując platformę serwerową (tzw. model Appliance’owy), a więc wykorzystującą certyfikowane serwery Dell EMC, m.in. R840 i R940xa. Trzeci model, czyli TDI (Tailored Datacenter Integration), zapewnia zbudowanie odpowiedniego środowiska z posiadanych już elementów infrastruktury i dołożenia dodatkowych kompatybilnych elementów (SAP HANA Hardware Directory), którymi są m.in. serwery PowerEdge R840 i R940xa. 

Pamięci Intel Optane DC, instalowane w serwerach PowerEdge R840 i R940xa, zapewniają użytkownikom końcowym wiele korzyści. Ponadto serwery mogą przetwarzać więcej danych z nanosekundowymi opóźnieniami. Dzięki technologii Intel Optane DC można decydować się na budowę serwerów z mniejszą liczbą obsadzonych slotów DRAM i uzupełnić je pojemnymi modułami Optane DC. W ten sposób uzyskuje się rozsądną cenowo, większą całkowitą przestrzeń pamięci operacyjnej. Umożliwia to uzyskanie ponad 12 TB pamięci operacyjnej w serwerze tylko 2U i w dodatku w bardzo przystępnej cenie.

Poza konfiguracyjnymi korzyściami opisanymi powyżej, Dell Technologies jako lider rynku serwerowego oferuje również najszybszą na rynku dostawę platform pod SAP HANA, co jest możliwe dzięki fabryce zlokalizowanej pod Łodzią. Dostawy gotowych serwerów odbywają się średnio w 7–14 dni, co oczywiście ma znaczący wpływ na czas implementacji całego rozwiązania. Kolejną korzyścią jest gwarancja do 7 lat, a także niezawodny serwis, nawet z 4-godzinnym czasem reakcji oraz przypisanym opiekunem, tzw. SupportAssist.

Serwery PowerEdge 

R840

– Obsługa zadań o znaczeniu krytycznym i wysoka wydajność na potrzeby analizy danych.
– Cztery procesory Intel Cascade Lake w standardowej obudowie rack 2U.
– Do 6 TB pamięci operacyjnej RAM (48x 128 GB LRDIMM).
– Do 24 Intel Optane DC persistent memory DCPMM, maksymalnie 12,28 TB (maksymalna wielkość pamięci DCPMM i LRDIMM – 15,36 TB).
– Aż 24 zatoki na dyski NVMe, co zapewnia wykorzystanie potencjału ultraszybkiej pamięci masowej i przyśpiesza działanie wymagających aplikacji.

R940xa

– Potężna moc obliczeniowa, która błyskawicznie przekuwa dane na wyniki biznesowe. 
– Cztery procesory Intel Cascade Lake i cztery karty akceleratorów (GPU lub FPGA).
– Do 6 TB pamięci operacyjnej RAM (48x 128 GB LRDIMM). 
– Do 24 Intel Optane DC persistent memory DCPMM, maksymalnie 12,28 TB (maksymalna wielkość pamięci DCPMM i LRDIMM – 15,36 TB).
– Nawet do 32 dysków SSD (wraz z wsparciem NVMe).

Dodatkowe informacje: 

Jakub Skwarczyński, Dell Technologies Business Development Manager, Ingram Micro,
tel. 603 885 211, jakub.skwarczynski@ingrammicro.com
www.ingrammicro24.com/pl