DrayTek: kompletna sieć dla MŚP
Oferta tajwańskiego producenta obejmuje bogaty wybór produktów sieciowych z rodziny Vigor: począwszy od routerów Ethernet, ADSL/VDSL, LTE, przez bezprzewodowe punkty dostępowe, aż po zarządzalne przełączniki PoE.
Rynkowym wyróżnikiem marki DrayTek jest bogaty wybór funkcjonalności i opcji cechujących profesjonalne rozwiązania Vigor, które są prawdziwymi „kombajnami sieciowymi”. Użytkownicy mogą korzystać z wielu różnych łączy WAN jednocześnie (bądź traktować te dodatkowe jako backup podstawowy), kierować obciążeniem wszystkich połączeń ze światem zewnętrznym, korzystać z mobilnego internetu, dokonywać segmentacji sieci, sterować przepływem ruchu czy też centralnie zarządzać swoim środowiskiem sieciowym. A to tylko wybrane z wielu możliwości tych urządzeń.
Dlaczego warto postawić na Vigor?
Bezproblemowe korzystanie z firmowej sieci wymaga obsługi łączy VPN, ochrony zapewnianej przez skuteczny firewall, mechanizmu filtrowania treści internetowych, obsługi wielu łączy WAN, zarządzania pasmem i równoważenia ruchu sieciowego czy wydajnego i bezpiecznego Wi-Fi. Odpowiedzią na te potrzeby są urządzenia DrayTek. Integrując te i wiele innych funkcjonalności na jednej platformie sprzętowej Vigor, stworzono kompletne rozwiązanie dla klientów z segmentu MŚP i większych firm z wieloma rozproszonymi lokalizacjami (co potwierdzają liczne nagrody, uzyskiwane przez markę DrayTek na całym świecie).
Co ważne, sprzęt działa ze specjalnie stworzonym dla niego systemem operacyjnym DrayOS. To pozbawione „tylnych furtek”, zamknięte oprogramowanie, które zapewnia poziom bezpieczeństwa wymagany w sieciach biznesowych. Przy czym zamknięty OS nie oznacza, że platforma nie jest otwarta na nowe funkcjonalności i potrzeby sieciowe. Producent dba o ciągły jej rozwój, stale ją udoskonalając i dostosowując do wymagań użytkowników.
Bezpieczeństwo to także bezawaryjność sprzętu. Dlatego należy podkreślić, że DrayTek ma pełną kontrolę nad procesem produkcji swoich rozwiązań, wykorzystując wysokiej jakości komponenty, m.in. kondensatory polimerowe. W rezultacie urządzenia tej marki cechuje odporność na wyższe temperatury i długi czas pracy bez przestojów. Ponieważ swoje sieci klienci wykorzystują do obsługi aplikacji o znaczeniu krytycznym i każda awaria może powodować poważne zakłócenia w ich działalności, zapewnienie wysokiej dostępności staje się kluczowe. W rozwiązaniach z serii Vigor wynika ona nie tylko ze wspomnianej jakości platformy sprzętowej, lecz także możliwości zapewniania redundancji. Dzięki wielu interfejsom WAN można łatwo tworzyć nadmiarowe połączenia, nieskomplikowane też jest takie konfigurowanie routerów, by na wypadek awarii urządzenie zapasowe w sposób niemal niezauważalny dla użytkowników przejmowało obciążenie podstawowe.
Centralne i łatwe zarządzanie to podstawa
Router Vigor jako brama do internetu stanowi centralne urządzenie, z którym łączą się wszystkie bezprzewodowe punkty dostępowe działające w sieci lokalnej. Z poziomu routera można kontrolować, czy dany AP jest aktywny, dokonywać aktualizacji jego oprogramowania, przesyłać konfigurację i tworzyć jej kopię zapasową oraz przeprowadzać restart AP. Nie potrzeba przy tym logować się w przeglądarce do każdego punktu dostępowego z osobna. Jeśli zaś chodzi o sieć przewodową, w graficznym interfejsie routera można zobaczyć hierarchię przełączników Vigor w ramach LAN, przeszukiwać topologię sieciową, by odnaleźć urządzenie, sprawdzić adres IP czy ustalić fizyczny port, do którego jest podłączone.
Urządzeniami Vigor można też zarządzać zdalnie, bez względu na to, czy znajdują się w jednej lokalizacji, czy w wielu rozproszonych. Vigor ACS 2 to zaawansowane oprogramowanie do scentralizowanego zarządzania routerami, punktami dostępowymi i switchami marki DrayTek. Jest to zintegrowane rozwiązanie do konfigurowania, monitorowania i utrzymania wielu urządzeń Vigor przy użyciu jednej konsoli w przeglądarce.
Centralne zarządzanie Vigor ACS 2 to doskonałe rozwiązanie dla klientów korporacyjnych, którzy wdrożyli wiele routerów i punktów dostępowych DrayTek. A jednocześnie to bardzo wygodne narzędzie dla integratorów, którzy chcą w czasie rzeczywistym świadczyć usługi zarządzania sieciami swoich klientów. Mogą to robić nawet za pomocą tabletów lub telefonów.
Dodatkowe informacje
Bogdan Płachtij, General Manager, Brinet, b.plachtij@brinet.pl
www.draytek.pl
Podobne artykuły
SOHO: nadchodzi przesiadka na nowszy sprzęt sieciowy
Praca zdalna, potrzeba lokalnego przetwarzania i ochrony danych, jak też pojawienie się WiFi 7, powinny zwiększyć zakupy rozwiązań sieciowych w małych firmach i biurach domowych.
WiFi 7: najwyższa wydajność w przystępnej cenie
TP-Link jako jeden z pierwszych producentów wprowadził na rynek kompletne portfolio urządzeń w standardzie WiFi 7.
H3C rozkręca biznes w Polsce
Firmy Acnet oraz H3C poinformowały o zawarciu strategicznego partnerstwa, co stanowi kluczowy krok w kierunku rozszerzenia działalności producenta w Polsce.