Rewolucja technologiczna zmienia nie tylko metody pracy, ale również narzędzia, którymi posługują się pracownicy. Wprawdzie telefony stacjonarne nie zniknęły z biurek, ale ich rola uległa marginalizacji. Pracownicy komunikują się najczęściej za pomocą smartfonów, notebooków czy tabletów. O ile wymienione urządzenia na ogół sprawdzają się w procesie komunikacji, o tyle w przypadku aplikacji pojawiają się różnorakie problemy. Jedną z największych bolączek, które trapią użytkowników przenośnych terminali,  jest mnogość programów. Pracownicy często używają kilku różnych aplikacji, żeby przeprowadzić wideokonferencję, zrealizować połączenie głosowe bądź udostępnić dokumenty. W jaki więc sposób uporządkować ten komunikacyjny chaos? 

Unify, zresztą zgodnie ze swoją nazwą, proponuje unifikację narzędzi przeznaczonych do komunikacji grupowej i współpracy. Aplikacja opracowana przez firmę łączy wszystkie możliwe sposoby komunikacji: portal społecznościowy, połączenia audio, wideokonferencje, przesyłanie wiadomości, udostępnianie ekranu i plików. Użytkownik, posługując się intuicyjnym interfejsem, uzyskuje szybki dostęp do wszystkich usług, bez konieczności logowania się do każdej z osobna. Zestawienie połączenia głosowego czy rozpoczęcia wideokonferencji ogranicza się do jednego kliknięcia. Wystarczy przeglądarka www, nie trzeba pobierać dodatkowych programów, przesyłać linków ani wprowadzać długich kodów. 

Zastosowanie Circuita sprawia, że pracownicy rzadziej wysyłają e-maile do kolegów z tej samej organizacji. W tym przypadku pocztę elektroniczną skutecznie zastępuje komunikator tekstowy, dzięki któremu można porozumiewać się w czasie rzeczywistym. Użytkownicy nie tylko szybciej wymieniają się informacjami, ale również nie zaśmiecają skrzynek pocztowych ani serwera. 

Wszędzie, z każdym i o dowolnej porze

W obecnych czasach niewielu pracowników siedzi osiem godzin przy firmowym biurku. Niektórzy  pracują w domu, inni większość część czasu spędzają na wizytach u klientów. Nie bez przyczyny jedną z kluczowych cech dobrego programu do komunikacji jest mobilność. Circuit umożliwia płynne przenoszenie połączeń z komputera na smartfon. Co ważne, wszystkie funkcje działają tak samo niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z inteligentnego telefonu czy komputera.  Usługi mobilne są tożsame ze stacjonarnymi, ta sama aplikacja pracuje na desktopie, tablecie i telefonie komórkowym.

Aplikacja Circuit nie jest rozwiązaniem przeznaczonym wyłącznie dla użytkowników Unify.  Oprogramowanie współpracuje z systemami Avaya, Ciso, Alcatel Lucent Technologies, a także produktami zbudowanymi na bazie Asteriska. Organizacje, które chcą korzystać z Circuita, nie muszą wymieniać całego systemu – wystarczy  dołączyć aplikację. Warto dodać, że program jest także kompatybilny z Google Drive, Microsoft Exchange, Active Directory, Zendesk, Salesforce czy wizytówkami MS Office.

Komunikacja w chmurze 

Circuit jest sprzedawany w modelu SaaS, dzięki czemu klienci nie ponoszą jednorazowych kosztów zakupu, mogą łatwo dodawać lub usuwać użytkowników.  Z aplikacji mogą korzystać zarówno małe firmy,  jak i wielkie korporacje.  Wzbogacenie oferty o usługę cloud umożliwi partnerom Unify dotarcie do nowych grup klientów oraz uzyskanie kolejnego, regularnego źródła przychodów. Resellerzy mający szerokie portfolio rozwiązań łatwiej odnajdą się na rynku, ponieważ będę w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby zgłaszane przez przedsiębiorców.