W Polsce od dłuższego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój rynku powierzchni biurowych. Według prognoz wzrostowy trend ma się utrzymywać przez co najmniej kilka kolejnych lat. Jednocześnie poprawia się jakość ich wyposażenia, bo przedsiębiorcy wiedzą już, że nowoczesne biuro to nie tylko duży nakład inwestycyjny, lecz także wartość dodana, która może zadecydować o zdolności do zatrzymania u siebie najlepszych pracowników. Co ważne, korzyści z nowoczesnego biura wynikają z zastosowania nowych koncepcji planowania i aranżacji przestrzeni, a także użycia innowacyjnych rozwiązań IT, zwiększających wydajność pracy i zapewniających pracownikowi komfort przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów funkcjonowania firmy. Należy do nich Samsung Flip 2 i Reserva Edge.

Samsung Flip 2 – jeszcze więcej inspiracji

Samsung Flip miał w zamyśle jego twórców zamienić każdą przestrzeń biurową w funkcjonalne miejsce spotkań biznesowych. I to się udało, a od czasu swojej premiery flipchart cieszy się dużym uznaniem także polskich klientów. Docenili oni wielofunkcyjne rozwiązanie z 55-calowym wyświetlaczem, na którym można pisać, wykorzystując bogatą gamę kolorów, a do tego importować teksty, grafikę i zdjęcia z laptopów, smartfonów i tabletów uczestników spotkania, sparowanych z Flipem przez Wi-Fi lub NFC. Można także zorganizować tele- lub wideokonferencje w połączeniu z flipchartem. A to i tak nie wszystkie możliwości Flipa.

Od niedawna na rynku jest dostępny Samsung Flip 2 – udoskonalona wersja wielofunkcyjnego flipcharta. Jeszcze bardziej intuicyjne i łatwe w obsłudze rozwiązanie zapewnia większe możliwości współpracy w dowolnym środowisku – prosty interfejs użytkownika z nowymi funkcjami – trybem pędzla, dodawaniem adnotacji, mechanizmem merge to roll i innymi. W tej serii do wyboru są dwa modele z wyświetlaczami o rozmiarach 55 i 65 cali, oba zaprojektowane tak, by jak najlepiej wspomagały firmowe spotkania. 55-calowy model oferuje zwiększoną przestrzeń roboczą przed wyświetlaczem i mobilność konstrukcji (umieszczonej na stelażu wyposażonym w kółka). 65-calowy model dzięki większemu wyświetlaczowi może być po zamontowaniu na ścianie wykorzystany jako główny ekran w pokoju konferencyjnym. Bez względu na rozmiar Samsung Flip 2 pozwala zespołom współpracować inteligentniej, szybciej i wydajniej.

Reserva Edge – rezerwacje sal po nowemu

Reserva Edge to najnowszy system rezerwacji sal konferencyjnych z funkcjonalnością Digital Signage, stworzony przez firmę ONELAN. Rozwiązanie zapewnia nie tylko łatwe zarządzanie pomieszczeniami przeznaczonymi do spotkań w korporacjach, hotelach lub centrach szkoleniowych, lecz także umożliwia wewnątrzfirmową komunikację, wyświetlanie reklam itp.

Panele Reserva Edge mają szklany, ergonomiczny (w tym celu pochylony) ekran dotykowy, z powłoką chroniącą przed śladami palców. Czytelny wyświetlacz informuje o statusie dostępności danej sali, a opcjonalny, zintegrowany czytnik kart zbliżeniowych zapewnia autoryzację użytkownika. Ponieważ system powinien idealnie wpasowywać się w dane środowisko pracy, możliwe jest wyświetlanie logo klienta, wybór tematu kolorystyki oraz  praca w trybie wielojęzycznym.

Kompleksowa platforma komunikacyjna z obsługą wielostrefową, jaką jest Reserva Edge, swoją funkcjonalność zawdzięcza sprawdzonemu już systemowi operacyjnemu zaczerpniętemu prosto z playerów ONELAN NTB (Net-Top-Box), który jest rozwijany od 19 lat. Dzięki niemu panele mogą być zdalnie i centralnie zarządzane oraz monitorowane przez CMS ONELAN. Bazujący na Linuksie system NTB daje dodatkowo bezpieczeństwo i skalowalność, umożliwiając zdalne aktualizowanie oprogramowania i zarządzanie treściami. Za pomocą  interfejsów Open API można integrować Reserva Edge z rozwiązaniami niezależnych dostawców. Dzięki wykorzystaniu procesorów Intel Atom nowe panele oferują dużą wydajność i krótki czas reakcji.

Więcej informacji: Dawid Manuszak,
Product Manager Veracomp,
dawid.manuszak@veracomp.pl, tel. 601 507 333