Nowa linia produktów Bitdefender 2017 właśnie weszła na polski rynek. Bitdefender Total Security Multi-Device, Bitdefender Family Pack, Bitdefender Internet Security, Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Mobile Security oraz Bitdefender Antivirus for Mac to główni przedstawiciele marki Bitdefender do walki ze złośliwym oprogramowaniem. Rozwiązania te są adresowane do użytkowników domowych i właścicieli małych firm. Według producenta najnowsza wersja produktów Bitdefender została udoskonalona tak, aby jeszcze szybciej i dokładniej radzić sobie z coraz częściej atakującymi złośliwymi programami.

W skład nowych rozwiązań antywirusowych Bitdefender 2017 przede wszystkim wchodzą takie moduły, jak:

 

Wi-Fi Security Advisor

Kiedy użytkownik jest podłączony do otwartej sieci Wi-Fi w kawiarni, parku, sklepie czy na lotnisku, nie wie, czy jest ona bezpieczna. Wi-Fi Security Advisor skanuje taką sieć w poszukiwaniu luk w ochronie, które mogą narażać użytkownika na ryzyko, i zaleca mu odpowiednią akcję, aby chronić jego prywatność. Dzięki temu modułowi klienci mogą korzystać z każdego dostępnego Wi-Fi bez obawy przed wirusami. Jeśli sieć, do której użytkownik próbuje się podłączyć, będzie niebezpieczna, Bitdefender powiadomi go o tym.

 

Ulepszona Ochrona Anti-Ransomware

Jest to moduł, który ostatnimi czasy stał się niezbędny. Zapewnia silną ochronę przeciw rozwijającym się zagrożeniem ransomware (złośliwym atakom, które szyfrują i blokują dostęp do najważniejszych plików, jak zdjęcia rodzinne i ważne dokumenty, a następnie wymagają od ofiary okupu za kod dostępu do ich własności). Moduł Anti-Ransomware działa teraz szybciej, a jednocześnie wysyła powiadomienia, aby użytkownik był zawsze poinformowany, co dzieje się na jego komputerze.

 

Optymalizacja Systemu i oczyszczanie dysku

By użytkownikowi mógł się cieszyć jak największą wygodą podczas korzystania ze swojego urządzenia, Bitdefender wyposażono w potężne narzędzie, które pomoże mu zoptymalizować system. Po raz pierwszy producent wprowadził moduł optymalizacyjny Czyszczenie Dysku. Dzięki niemu można łatwo pozbyć się nieużywanych plików, które spowalniają pracę urządzenia (bez obawy, że zostaną usunięte ważne pliki), a komputer klienta będzie działał jak nowy.

 

Bardziej intuicyjny i przejrzysty interfejs

Poprawiony interfejs jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, dodano łatwy dostęp do różnych funkcjonalności z intuicyjnego menu znajdującego się po lewej stronie głównego okna Bitdefender. Praca z Bitdefenderem jest teraz przyjemniejsza i szybsza.

 

Poprawiony Asystent Rodzica

Użytkownik może teraz ustawić kontrolę rodzicielską do kont należących do jego dzieci na współdzielonych urządzeniach. Przy czym możliwe jest ustawienie tylu kont, ile jest potrzebne i na tyle urządzeń, ile się chce. Klient bez problemu sprawdzi, czy strony, które przegląda jego pociecha, są bezpieczne, a w razie potrzeby zablokuje dostęp do stron, które są według niego nieodpowiednie.

 

Nowa funkcja w Module Anty-Kradzieżowym

Co ciekawe, teraz urządzenia z Androidem zrobią zdjęcie za każdym razem, kiedy ktoś podejmie próbę nieautoryzowanego dostępu do nich, a zdjęcie przestępcy zostanie wysłane na pocztę użytkownika. Z poziomu panelu właściciel urządzenia będzie mógł zablokować dostęp do danych i – dysponując zdjęciem – zgłosić kradzież odpowiednim organom władzy.

Warto dodać, że wszystkie produkty Bitdefender 2017 są gotowe do pracy na systemie Windows 10.

 

W jakich cenach dostępne są nowe produkty?

Zawierający wszystkie moduły, chroniący urządzenia z systemami Windows, Mac i Android Bitdefender Total Security Multi-Device 2017 na pięć stanowisk w licencji na rok to koszt dla użytkownika w wysokości 244,77 zł. Bitdefender Family Pack 2017 – również wyposażony we wszystkie moduły, jednak przeznaczony do ochrony gospodarstwa domowego, a więc bez limitu urządzeń w obrębie jednej licencji na rok, kosztuje 183,27 zł. Bitdefender Internet Security 2017 na jedno stanowisko w licencji na rok to koszt 121,77 zł. Bitdefender Antivirus Plus 2017 oraz Bitdefender Antivirus for Mac na jedno stanowisko w subskrypcji przez rok kosztują 88,56 zł. Bitdefender Mobile Security 2017 na jedno urządzenie z systemem Android wiąże się z kosztem 47,97zł za roczną licencję.

Oczywiście wszyscy użytkownicy, którzy posiadają licencje poprzednich wersji, mogą za darmo zaktualizować swoje oprogramowanie do najnowszej wersji. Informację, jak tego dokonać, można znaleźć na stronie internetowej producenta: www.bitdefender.pl.