Wykorzystanie w centrum danych rozwiązań KVM/serial over IP marki ATEN przynosi przedsiębiorstwom wiele korzyści. Przede wszystkim gwarantują dostęp w czasie rzeczywistym do firmowych systemów o znaczeniu krytycznym i umożliwiają reagowanie z dowolnego miejsca na każdą sytuacją awaryjną. Co ważne, są przy tym bardzo elastyczne, bo doskonale radzą sobie w środowiskach data center, w których wdrożono serwery różnych marek. Na powyższym schemacie pokazujemy najważniejsze zalety rozwiązań ATEN przeznaczonych do wykorzystania w centrach danych i serwerowniach.

Scentralizowany dostęp do systemów krytycznych i zdalne zarządzanie w czasie rzeczywistym

Produkty ATEN-a umożliwiają administratorom IT pełną zdalną kontrolę nad centrami danych i wieloma oddziałami firm. W wyniku połączenia możliwości przełączników KVM over IP, serwerów konsoli szeregowej, listew PDU i oprogramowania do zarządzania powstaje bezpieczne i scentralizowane rozwiązanie do administrowania środowiskiem data center, które za pośrednictwem jednego portalu zapewnia kontrolę nad całym sprzętem IT.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Rozwiązania KVM dla centrów danych oferują wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu sprawdzonych branżowych standardów i protokołów bezpieczeństwa, w tym: uwierzytelniania z wykorzystaniem RADIUS, LDAP, LDAPS i Active Directory; szyfrowania danych w oparciu o TLS 1.2, 2048-bitowy RSA, 236-bitowy AES i FIPS 140–2; filtrowania adresów IP/MAC w dostępie do sieci. Jeśli chodzi o kontrolę dostępu, można konfigurować uprawnienia pojedynczych użytkowników i ich grup. Ponadto oprogramowanie ATEN CCVSR dodaje jeszcze jedną warstwę bezpieczeństwa, co jest bardzo istotne ze względu na zgodność z przepisami. Dodatkowo rejestruje wszystkie operacje w ramach zdalnego dostępu, zapewniając automatyczne i niezależne całodobowe monitorowanie infrastruktury centrum danych.

Najwyższe standardy niezawodności

Specjaliści ATEN-a zaprojektowali rozwiązania KVM tej marki w taki sposób, żeby zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie zapewniały najwyższy poziom niezawodności centrum danych. Przykładowo, z myślą o redundancji w przełącznikach KVM over IP zastosowano podwójne zasilacze i karty sieciowe. Z kolei we wdrożeniu platformy administracyjnej CC2000 stosuje się architekturę serwera głównego i zapasowego (primary-secondary), co zabezpiecza transmisję informacji oraz zapewnia uaktualnianie baz danych w czasie rzeczywistym i automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

Więcej informacji

Aten, tel. 514 120 220, office@platen.com, www.aten.pl