Jak sprawić, by proces zarządzania informacją był jak najbardziej efektywny? Tajemnica tkwi w inteligentnym doborze sprzętu, któremu towarzyszy odpowiednie oprogramowanie. Firmy, w których drukowanie nadal jest częstym elementem procesów biznesowych, powinny rozważyć kupno drukarek firmy Epson z rodziny WorkForce Enterprise AM-C. Znajdują się w niej modele drukujące na papierze A3 (AM-C5000 i AM-C6000) oraz A4 (AM-C400 i AM-C550).

Zastosowana w tych urządzeniach, opracowana przez Epson technologia druku Heat Free idealnie zaspokaja zgłaszane przez klientów potrzeby. Wyeliminowanie związanego z pracą nagrzewania zapewnia widoczne od razu ogromne oszczędności na rachunkach za prąd, ze względu na nawet do 70 proc. mniejsze zużycie energii elektrycznej w porównaniu z drukarkami laserowymi. Pozwala także na rzadsze serwisowanie i przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia. Inaczej niż w przypadku technologii laserowej, dla której charakterystyczne są podlegające cyklicznym wymianom bębny, zasobniki tonera, pasy transmisyjne, elementy nagrzewające itd., w urządzeniach Epson praktycznie jedynym materiałem eksploatacyjnym jest atrament. Ograniczenie liczby koniecznych do wyprodukowania komponentów oraz łatwość ich recyklingu, to także korzyść dla środowiska.

Nowa odpowiedź na stare potrzeby

Współczesne firmy, chcąc zachować konkurencyjność, stoją przed wyzwaniem konieczności utrzymania maksymalnej efektywności. Okazuje się, że wciąż istnieje przestrzeń do jej zwiększenia. Można ją osiągnąć poprzez optymalizację przestrzeni biurowej, ale także zapewniając pracownikom „spokojną głowę”, aby nie musieli zajmować się serwisowaniem czy utrzymaniem narzędzi. To jeszcze jeden argument na korzyść wspierających obieg dokumentów urządzeń drukująco-skanujących Epson WF Enterprise AM-C.

We wszystkich modelach tego sprzętu zastosowano ścieżkę przebiegu papieru w kształcie litery C (zamiast tradycyjnej S). Ta kosmetyczna wydawałoby się zmiana przekłada się bezpośrednio na radykalne zmniejszenie rozmiaru urządzeń. W czasach, gdy znaczącym kosztem firm jest przestrzeń biurowa, jest to istotna zaleta. Ale jeszcze ważniejsze jest zmniejszenie ryzyka zacięć papieru i ułatwienie obsługi – nie ma już mowy o żmudnym rozbieraniu sprzętu, żeby wyciągnąć kartkę, która utkwiła gdzieś w głębi. Oprócz tego możliwe jest także prowadzenie zdalnej diagnostyki, zapewnianej przez oprogramowanie Epson Remote Services.

Mniejszy rozmiar – potężne możliwości

Wytrzymała, sprawdzona w zastosowaniach przemysłowych głowica Precision Core zapewnia w urządzeniach WF Enterprise AM-C najwyższą jakość druku w trybie monochromatycznym oraz w kolorze. Drukowanie bezkontaktowe umożliwia pracę z różnorodnymi nośnikami, w tym papierem z recyklingu i kopertami czy nieco grubszym papierem (np. do wydruku dyplomów), co poza standardową pracą biurową rozszerza zakres możliwości dla pracowników.

Także wydajność tych drukarek jest imponująca. Modele AM-C400 i AM-C550 na pojedynczym zasileniu w atrament potrafią wydrukować do 31,5 tys. stron. Dodatkowo duże pojemności podajników papieru – nawet do 21 tys. stron – minimalizują potrzebę jego częstego uzupełniania. Użytkownikom nie grozi, że drukarka „poprosi” o uzupełnienie materiałów eksploatacyjnych akurat w najmniej dogodnej sytuacji.

Co ważne, AM-C to cała rodzina urządzeń – różnią się nie tylko formatem (A3 i A4), ale także szybkością drukowania: od 40 do 60 stron na minutę. Takie portfolio pozwala firmom wybrać sprzęt dopasowany do ich rzeczywistych potrzeb, bez przepłacania. Równie wysoka we wszystkich modelach jest szybkość skanowania i wynosi od 60 do 100 obrazów na minutę.

Ergonomia rządzi

Wśród dodatkowych atutów drukarek AM-C jest duży, 10,1-calowy ekran dotykowy, który sprawia, że obsługa tego zaawansowanego sprzętu jest równie prosta jak korzystanie ze smartfona. Dodatkowo ekosystem stworzonych przez Epson aplikacji, w tym Print Admin i EPA Serverless, wyręcza użytkowników w ręcznym monitorowaniu bezpieczeństwa druku, zaś narzędzie Document Capture PRO z modułem rozpoznawania tekstu OCR wspiera inteligentne skanowanie i wstępne sortowanie plików.

Troskę Epsona o przekładające się na jakość i oszczędność szczegóły, obrazują zastosowane w nowej rodzinie AM-C unikalne kartridże. Zostały one wyprofilowane tak, by lekko nachylone dno umożliwiało spływanie atramentu do głowicy. Pozwala to na jego wykorzystanie w 99 proc., co znów jest oszczędnością nie tylko dla kieszeni, ale i dla środowiska.