Standaryzowane, dwuścienne i z możliwością łączenia — tak właśnie należy określić obudowy zewnętrzne marki Rittal z serii CS Toptec w odświeżonej postaci. Obrany przez producenta kierunek unifikacji zasad konstrukcji dużych szaf do montażu zewnętrznego, stanowi odpowiedź na gwałtowne przemiany, z którymi mierzy się cała branża nowoczesnych technologii.

Warto przy tym podkreślić, że użytkownicy poszukujący obudowy zewnętrznej o odpowiednich parametrach nie mieli dotychczas zbyt wielkiego wyboru. Wymogi wobec zewnętrznej szafy sterowniczej, obejmujące m.in. spore rozmiary, których panujące na rynku standardy zdawały się nie „zauważać”, niejednokrotnie zmuszały projektantów do omijania podstawowej oferty producentów i składania zamówień specjalnych. Takie działania, choć niewątpliwie korzystne dla usługodawców, niosły ze sobą negatywne konsekwencje dla inwestorów.

Czas oczekiwania na realizację nietypowego zamówienia, wysokie koszty i skomplikowany montaż miały znaczący wpływ na wszelkie aspekty inwestycji. Na tego rodzaju przeszkodach, dzięki ewolucyjnej wersji obudów zewnętrznych z serii CS Toptec, klienci Rittal mogą raz na zawsze zapomnieć.

Korzyść i wygoda stają się standardem

Wysoka dostępność, możliwość rozbudowy i elastyczna instalacja — ta krótka, ale wyjątkowo treściwa lista, doskonale określa korzyści, które płyną z wykorzystania najnowszego rozwiązania Rittal. Dotychczas wymagające personalizacji projekty zyskują nową jakość pod postacią modułowego, dostępnego jako standard produktu o dwuściennej konstrukcji.

Obudowa specjalna dostępna jako standard

Obudowy zewnętrzne CS Toptec w wersji umożliwiającej ich szeregowe łączenie są obecnie dostępne jako produkt standardowy, który nie wymaga prac adaptacyjnych. Tworząc specyfikację zamówienia, klient bez problemu odszuka artykuły o szerokości 600/800 mm, głębokości 600/800 mm i wysokości 1200/1600/1800/2000 mm. Taka standaryzacja rozwiązania Rittal w znaczący sposób skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia i dostawę produktu do klienta, która, zgodnie z polityką firmy, nie przekracza 48 godzin.

Elastyczny montaż i swobodna rozbudowa w przyszłości

Zastąpienie jednego, znacznego w swych gabarytach elementu kilkoma mniejszymi, to niewątpliwe ułatwienie. Mniejsze elementy łatwiej rozmieścić na dostępnej przestrzeni,
a także rozbudować istniejący już system o kolejne moduły w przyszłości. Ponieważ obudowa zostaje złożona jeszcze przed skierowaniem jej do klienta, wygodniejszy staje się również jej montaż w miejscu docelowym.

Odpowiedź na indywidualne zapotrzebowania

Standaryzacja rozwiązania nie oznacza jego ograniczenia. Bogata oferta akcesoriów systemowych pozwala na swobodną rozbudowę już zamontowanych obudów. Instalacja dodatkowych elementów w obrębie szaf szeregowych, ze względu na ich uproszczoną konstrukcję, nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych prac technicznych.

Decydujący się na najnowszą ofertę Rittal klienci mają również możliwość skorzystania
z dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań w zakresie chłodzenia, takich jak na przykład jednostki chłodzące Blue e+, których obecność może zostać uwzględniona w trakcie przygotowywania obudowy w zakładzie produkcyjnym.