W latach 2017–2019 trwa rządowy program „Aktywna tablica” dla szkół. Jednym z rozwiązań najczęściej wybieranych przez placówki oświatowe w 2018 r., gdy liczył się budżet i szybkość instalacji, były monitory interaktywne. Optoma ma w ofercie takie urządzenia o przekątnych 65, 75 i 86 cali, wyświetlające obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD. Ich ekran wyposażony jest w 20-punktową matrycę dotykową, filtr światła niebieskiego i szkło antyodblaskowe, co w połączeniu z szerokim kątem widzenia gwarantuje ochronę oczu, minimalizuje ich zmęczenie oraz zapewnia oglądanie wyraźnych obrazów w żywych kolorach z każdego miejsca w sali lekcyjnej.

Monitory interaktywne Optoma mają wbudowane oprogramowanie do prowadzenia notatek i zapewniające dostęp do chmurowych usług przechowywania danych (Google Drive i Microsoft OneDrive). Funkcja AirShare umożliwia płynne przesyłanie plików (filmów wideo, nagrań i zdjęć) bez utraty jakości. Urządzenia te są również wyposażone w uchwyt ścienny ze wspornikiem VESA do instalacji komputera mini PC. W portfolio producenta znajdują się dodatkowe akcesoria, takie jak komputery OPS (OMPC-i5 oraz OMPC-i7) oraz wózek do przewożenia monitorów.

Optoma oferuje też niezawodne wyświetlacze LED różnych wielkości, w których współczynnik rozstawienia pikseli (pitch pixel) wynosi od 1,5 aż do 3,9. Zapewniana przez nie ostrość i jasność obrazu jest gwarancją, że sprawdzą się w aulach wykładowych, a także na korytarzach uczelni.

Projektory i tablice

W ramach programu „Aktywna tablica” szkoły niezmiennie kupują zestawy projektorów z tablicami interaktywnymi. W przeważającej części są to projektory krótkoogniskowe (nowa seria 308ST i 318ST) oraz ultrakrótkoogniskowe, do których w pakiecie dodawany jest uchwyt mocujący do ściany (seria 330UST i 320UST). Optoma oferuje rozszerzoną gwarancję nawet do 5 lat na projektor i 5 lat lub 2500 h na lampę w modelach edukacyjnych. Poza tym programem, w którym budżet ustalony jest odgórnie, można zaobserwować trend wyboru droższych, ale bardziej funkcjonalnych urządzeń (jasność obrazu ponad 4 tys. lumenów w rozdzielczości Full HD), w tym modeli laserowych.

Sercem każdego projektora Optoma jest chip DLP, który gwarantuje lepszy obraz niż konkurencyjne rozwiązania LCD. Zapewnia dużo lepszy poziom czerni i kontrastu niż modele LCD, w których obraz jest bardziej szary i rozmyty. Projektory Optoma dla edukacji cechują się dużą jasnością od 3,5 tys. lumenów, dokładną reprodukcją kolorów, szybkim czasem reakcji i niskim poborem energii. Dzięki inteligentnej regulacji mocy lampy można zmniejszyć zużycie energii o 30 proc., a wtedy jej żywotność rośnie aż o 70 proc. (do 15 tys. godzin w cyklu ECO+). Zastosowanie do projektorów Optoma modułu Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe przesyłanie filmów, dźwięku, zdjęć, dokumentów Word, Excel, PowerPoint i PDF z komputera PC, laptopa, smartfona lub tabletu do projektora.

 

Aneta Żygadło

Country Manager, Optoma

Optoma od kilku lat bardzo intensywnie rozwija kanał sprzedaży. W efekcie w ciągu trzech lat podwoiliśmy udziały w rynku i obecnie zajmujemy miejsce na podium w sprzedaży projektorów w Polsce. Jesteśmy blisko partnerów handlowych, mamy z nimi stały kontakt i szybko reagujemy na ich potrzeby. Jako marka własna największej fabryki projektorów DLP oferujemy ponad 150 modeli tych urządzeń, można zatem wybrać odpowiednie do potrzeb klienta. Zapewniamy resellerom zarówno obecnie z nami współpracującym, jak i nowym, bardzo korzystne warunki cenowe, szkolenia i wsparcie w realizacji projektów. Nasi partnerzy doceniają bezpośredni kontakt z producentem, jakość urządzeń Optoma i korzystne warunki współpracy – stabilność, wsparcie finansowe, np. pomoc w uzyskaniu wydłużonych terminów płatności, oraz fundusze marketingowe, które można przeznaczyć na akcje promocyjne.

 

Dodatkowe informacje:

Szymon Łuska, B2B Account Manager Optoma, tel. 697 900 881, szymon.luska@optoma.pl