Kluczowe jest przy tym to, by urządzenie miało rozsądną cenę i charakteryzowało się  jasnością przynajmniej 4000–5000 ANSI lumenów. W takim zastosowaniu najlepiej sprawdzają się projektory korzystające z laserowego źródła światła. Mają więcej zalet niż modele, w których światło generuje klasyczna lampa. Poza tym, mimo że są droższe, całkowity koszt ich posiadania potrafi być niższy.

 

Ponadprzeciętna żywotność

Największą przewagą lasera nad lampą jest żywotność. Dioda laserowa zazwyczaj potrafi przepracować od 20 do 30 tys. godzin. Lampa zaledwie ok. 3–4 tys. godzin. Bezpośrednio przekłada się to na częstotliwość serwisowania urządzenia. Żeby ująć kwestię żywotności, można posłużyć się przykładem. Żywotność 3500 godzin oznacza prawie 5 lat użytkowania, jeśli codziennie projektor wyświetla obraz przez 2 godziny. Przy żywotności 30 000 godzin przekładałoby się to na użytkowanie przez ponad 41 lat.

Projektory laserowe Optomy są tak wytrzymałe, że ich producent daje na nie długą gwarancję. Wszystkie modele laserowe mają gwarancję producenta na źródło światła na 5 lat lub 20 000 godzin użytkowania, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze.

Istotnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem projektora, jest deklarowana żywotność źródła światła dla pracy przy pełnej jasności. W przypadku modeli laserowych Optomy jest to 20 000 godzin, co oznacza, że sprzedająca je firma IT nie musi się martwić degradacją jasności obrazu po dłuższym czasie użytkowania – dodaje Aneta Żygadło, Country Manager Optoma Polska.

 

Niskie zużycie energii elektrycznej

Kolejną zaletą lasera wpływającą na niskie TCO jest niższe zużycie energii elektrycznej niż przez klasyczną lampę, która generuje więcej strat w postaci ciepła z powodu mniejszej efektywności energetycznej. Ale wyższe rachunki za prąd i intensywniejsze nagrzewanie się pomieszczenia to nie wszystko. Projektory lampowe wymagają bardziej rozbudowanych systemów chłodzenia. Są więc zazwyczaj cięższe, większe i głośniejsze niż modele laserowe. Nie można też zapomnieć, że przy wyłączaniu projektora lampowego trzeba zaczekać, aż źródło światła się ostudzi. Projektor laserowy można wyłączyć prawie natychmiast po zakończeniu prezentacji.

 

Bezproblemowa obsługa

Projektory laserowe Optoma mają przyznane niezależnie certyfikowane normy odporności na pyły IP5X, a większości modeli nawet IP6X. Oznacza to, że do urządzenia nie dostanie się żaden pył, który mógłby zakłócić jego pracę. Jest to idealne rozwiązanie dla sklepów, hoteli, szkół i innych miejsc z trudnymi warunkami środowiskowymi. Producent na wszystkie modele laserowe przyznaje gwarancję 24/7, co oznacza, że urządzenie może pracować 7 dni w tygodniu 24 godziny i dalej jest objęte gwarancją.

Podsumowując, laser będzie trafnym wyborem, jeśli długa i bezserwisowa obsługa projektora jest priorytetem. Wyższa cena jego zakupu jest tylko pozorna, jeśli weźmie się pod uwagę eksploatację w dłuższym czasie.

 

Przykład realizacji projekcji 360 stopni z użyciem projektorów laserowych Optoma ZH400UST.

 

Promocja „Zamień lampę na laser z Optomą”

Resellerzy i użytkownicy końcowi zainteresowani projektorami laserowymi mogą skorzystać z promocji Optomy, która obowiązuje do 20 grudnia 2019 r. lub do wyczerpania zapasów. Obejmuje ona modele ZH506e i ZH400UST, za których zakup otrzymuje się bony Sodexo.

 

Optoma ZH506e to projektor laserowy w poręcznej i lekkiej obudowie. Wyświetla obraz Full HD o jasności 5500 lumenów i jest kompatybilny z technologią HDR.

Za jego zakup przysługuje bon Sodexo o wartości 500 zł.

https://www.optoma.pl/product-details/zh506e

 

Optoma ZH400UST to projektor laserowy ultrakrótkiego rzutu. Można go zamontować bardzo blisko ściany. Generuje obraz o rozdzielczości Full HD o jasności 4000 lumenów.

Za jego zakup przysługuje bon Sodexo o wartości 700 zł.

https://www.optoma.pl/product-details/zh400ust

 

Regulamin oraz formularz udziału w promocji:

Dla użytkowników końcowych

Dla partnerów Optoma

 

Kontakt dla partnerów:

Aneta Żygadło
Country Manager Optoma Poland
Optoma Europe Ltd.
E-mail: aneta.zygadlo(at)optoma.pl

Bartosz Barański
AV Account Manager Optoma Poland
Optoma Europe Ltd.
E-mail: bartosz.baranski(at)optoma.pl