Wszystkie projektory firmy Epson wyposażone są w autorską (zaadaptowaną entuzjastycznie także przez innych producentów) technologię 3LCD, która zapewnia istotną przewagę nad konkurencyjnymi urządzeniami. W tym rozwiązaniu system optyczny do wyświetlania obrazu wykorzystuje trzy oddzielne panele LCD, które odpowiadają trzem barwom składowym. W dużym skrócie: wiązki światła przechodzą przez osobne matryce dla danego koloru, a następnie są precyzyjnie scalane – w efekcie pozwala to na wyświetlanie obrazu z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.

Alternatywna technologia DLP, niejako oszukując wzrok, wykorzystuje wirujące koło, które z dużą prędkością wyświetla następujące po sobie niezależne obrazy w różnych barwach. Może to skutkować zauważalnym migotaniem, efektem tęczy, a przede wszystkim obrazem widocznie ciemniejszym i rozmytymi kolorami. Tymczasem technologia 3LCD gwarantuje jednakowe natężenie światła białego i barwnego, pozwalając na wyświetlanie jasnego, realistycznego obrazu z nasyconymi barwami. To oznacza, że projekcja może się odbywać w nasłonecznionym pomieszczeniu bez konieczności jego zaciemniania. Dodatkowo światło odbite nie męczy wzroku przy dłuższym obcowaniu, co przekłada się na mniejsze zmęczenie i lepsze przyswajanie treści.

Edukacja stawia na projektory

Firma od lat prezentuje szeroką ofertę rozwiązań dla edukacji, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Na wzrost zainteresowania wpłynął także rządowy program Aktywna Tablica, w ramach którego szkoły otrzymują fundusze na doposażanie klas w najnowocześniejsze urządzenia. W ramach tego projektu Epson stał się dostawcą nr 1 w Polsce w kategorii interaktywnych urządzeń krótkiego i ultrakrótkiego rzutu, zapewniając wyposażenie na potrzeby ponad ośmiu tysięcy klas.

Dzięki technologii 3LCD projektory japońskiej marki potrafią wyświetlać na ścianie jasny i duży obraz o przekątnej ponad 100 cali, który jest doskonale widoczny także z ostatnich ławek, a nie tylko z pierwszych rzędów. To istotna kwestia, gdyż badania wykazały, że przy zastosowaniu monitora 70-calowego aż 58 proc. uczestników lekcji nie będzie w stanie wygodnie odczytać wszystkich treści.

Flagowym urządzeniem w tej klasie sprzętu jest Epson EB-696Ui. Zapewnia obraz o rozdzielczości Full HD, który charakteryzuje się wysoką jasnością – 3800 lumenów – oraz dynamicznym kontrastem wynoszącym 16 000 : 1. Dodatkową zaletą, którą docenia się w codziennej pracy, są rozbudowane funkcje komunikacji bezprzewodowej pozwalające na błyskawiczne podłączanie dowolnych urządzeń (tablet, smartfon, laptop) i wyświetlanie z nich treści. Oznacza to także, że do efektywnej pracy niepotrzebny jest komputer.

Inne popularne projektory w placówkach edukacyjnych powielające zalety tego modelu to EB-530/535W i 680/685W oraz interaktywne EB-536Wi i EB-680Wi. Co ważne, zarówno dla klienta końcowego, jak i resellera, oferta dla edukacji objęta jest 5-letnią gwarancją na urządzenie oraz lampę — z kolei koszt jej wymiany szacowany jest na 300–350 zł (znacznie mniej niż u konkurencji). Integratorzy dodatkowo mogą także w korzystnej cenie zaoferować swoim klientom wizualizery firmy Epson jako uzupełnienie zestawu.

 

Łatwa praca grupowa

Rozwiązania biznesowe firmy Epson zostały zaprojektowane głównie z myślą o pracy zespołowej. Dlatego projektory dostosowano do wymogów szkoleń czy konferencji. Przykładem takiego urządzenia jest model EB-1470Ui, czyli laserowy projektor do sal konferencyjnych, który oferuje jasny i skalowalny obraz o doskonałych parametrach o przekątnej do 100 cali w rozdzielczości Full HD WUXGA. Model umożliwia łatwe organizowanie spotkań m.in. dzięki funkcji automatycznego uruchomienia urządzenia po podłączeniu za pomocą kabla czy możliwości tworzenia skrótów do źródeł za pośrednictwem interaktywnego ekranu startowego, do którego obsługi nie potrzeba pilota.

Co więcej, łączność bezprzewodowa, flipchart, screen mirroring, obsługa dotykowa za pomocą dwóch piór czy wyświetlanie treści z kilku komputerów, to tylko niektóre z funkcji, zachęcających uczestników do aktywnego udziału w konferencji czy szkoleniu. Należy wspomnieć, że obsługa projektora jest intuicyjna, a ponadto może on działać przez 20 tys. godzin bez potrzeby konserwacji. Także w tym sektorze dodatkowym atutem jest niska cena lampy i 5-letnia gwarancja.

Komunikacja: obraz w dużej i małej skali

Z roku na rok zwiększa się liczba instalacji w segmencie Digital Signage. Wynika to z faktu, że firmy coraz większą wagę przykładają do obrazu, traktując go jako najskuteczniejszą formę komunikacji – w efekcie klienci coraz częściej szukają rozwiązań oferujących świetną jakość wyświetlanych materiałów oraz niskie TCO. W swojej ofercie Epson ma urządzenia, które realizują najróżniejsze zadania – od projektorów do zastosowań eventowych, jak np. EBL25000U, po rozwiązania przeznaczone dla retailu.

Wśród tej drugiej kategorii produktów sporym zainteresowaniem cieszy się model LightScene EV-105, czyli cyfrowy projektor z funkcją podświetlenia punktowego. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary oraz estetyczną obudowę idealnie nadaje się do zastosowań sklepowych galerii czy muzeów. Urządzenie, gwarantując jasność obrazu na poziomie 2000 lumenów oraz rozdzielczość WXGA, pozwala na tworzenie angażujących obrazów, np. na wystawach sklepowych. Co więcej, konstrukcja została zaprojektowana tak, aby umożliwiać łatwy montaż w miejscach dotychczas niedostępnych dla projektorów o tradycyjnej bryle – 360-stopniowa instalacja pozwala na projekcję pod dowolnym kątem, również w orientacji pionowej.

Kino domowe z Epsonem

Istotnym elementem oferty Epsona są projektory do kina domowego. Wśród dostępnych modeli znaleźć można zarówno podstawowe modele oferujące rozdzielczość Full HD, jak i projektory, które dzięki interpolacji klatek wyświetlają obraz w jakości 4K. Flagowcem, który zdobył już uznanie wielu specjalistów, jest Epson EH-TW9400W. Sprzęt pozwala wyświetlić 300-calowy obraz o jasności 2400 lumenów i rozdzielczości UHD. Wykorzystanie technologii HDR umożliwia uzyskanie wyjątkowej głębi i szczegółowości obrazu, natomiast krótki czas reakcji pozwala grać w dynamiczne gry wideo bez efektu smużenia. Należy także wspomnieć, że klienci domowych projektorów coraz rzadziej sugerują się wyłącznie ceną końcową, zwracając więcej uwagi na koszty związane z całościową eksploatacją. W przypadku tego modelu szacowany czas działania lampy wynosi aż 5 tys. godzin bez potrzeby konserwacji, co przekłada się na 7 lat codziennego korzystania.

Atrakcyjne partnerstwo

Jak widać, resellerzy, współpracujący z Epsonem, otrzymują do dyspozycji kompleksową, wszechstronną ofertę urządzeń dla każdego sektora rynku. Wysoka jakość produktów i długie terminy gwarancyjne stanowią dodatkowy atut, pozwalający z jednej strony dotrzeć do klienta końcowego, a z drugiej zmniejszyć potrzebę działań interwencyjnych. Dodatkowo producent przygotował dla partnerów firmy przemyślany system projektowo-handlowy, który gwarantuje atrakcyjne marże oraz pełne wsparcie handlowo-produktowe. Jego cennym elementem jest m.in. możliwość bezpłatnego udostępniania modeli demonstracyjnych do prezentacji u klienta, udział Epsona w spotkaniach z potencjalnymi odbiorcami i doradztwo w zakresie know-how na bazie wcześniejszych wdrożeń.

Więcej informacji:
Andrzej Bieniek, Business Account Manager, Andrzej.Bieniek@epson.pl
Jakub Łapiński, Business Account Manager, Jakub.Lapinski@epson.pl