Polycom od ponad 15 lat jest liderem rynku komunikacji głosowej oraz wideo i systematycznie wyznacza na nim nowe standardy. Tak też stało się w przypadku telefonów z rodziny VVX, które bazują na opatentowanej przez producenta szerokopasmowej technice transmisji głosu HD Voice. Dzięki dopracowanemu zestawowi kodeków gwarantuje ona płynność komunikacji i czystość dźwięku oraz pozwala zapomnieć, że rozmówca jest oddalony o setki kilometrów. Uczestnicy spotkania słyszą każde słowo bez konieczności powtarzania, co oszczędza czas i ogranicza ryzyko nieporozumień. Różnica między standardowymi rozwiązaniami a systemem bazującym na HD Voice jest taka, jak między dźwiękiem z radia AM a tym o jakości CD.

Polycom ma w ofercie telefony konferencyjne, stacjonarne telefony IP oraz wideoterminale – wszystkie wykorzystują mechanizm Polycom HD Voice. Zastosowana w urządzeniach producenta technika Acoustic Clarity zapewnia dwukierunkową transmisję głosu (pełen dupleks), eliminację echa i redukcję szumów w tle, a funkcja Acoustic Fence umożliwia korzystanie z telefonu nawet w głośnych pomieszczeniach. Wszystkie urządzenia w natywny sposób współpracują z usługą Skype for Business, można je też zarejestrować w tym samym czasie na dwóch platformach SIP. Więcej informacji o Polycom HD Voice – na stronie www.polycom.com/hdvoice.

Dla małego i dużego biznesu

Urządzenia Polycom VVX x50 mają ceny dostosowane do możliwości małych i średnich firm. Wszystkie telefony charakteryzują się nowoczesnym, ergonomicznym wzornictwem, są wyposażone w intuicyjny, przejrzysty interfejs użytkownika, dzięki czemu nie ma potrzeby prowadzenia długotrwałych szkoleń dla użytkowników. W aparatach  zainstalowano gigabitowe porty Ethernet (tylko w podstawowym modelu jest interfejs 10/100 Mb/s) oraz gniazda USB umożliwiające ładowanie telefonu komórkowego lub podłączenie akcesoriów (nagrywarki rozmów, modułu Wi-Fi itp.).

Telefony VVX x50 mogą być konfigurowane i administrowane lokalnie lub zdalnie, np. przez współpracującego z klientem dostawcę usług. Urządzenia współpracują także z nową wersją (5.8.0) oprogramowania Polycom UC Software do zarządzania środowiskiem ujednoliconej komunikacji w firmie.

Na nową rodzinę telefonów Polycom VVX x50 składają się cztery modele o zróżnicowanym i bardzo bogatym zestawie funkcji (często występujących  tylko w najbardziej zaawansowanych produktach innych marek):

VVX 150 – podstawowe urządzenie przeznaczone do incydentalnego prowadzenia rozmów (do instalacji w lobby, na korytarzach i w publicznie dostępnych pomieszczeniach lub jako telefon alarmowy), umożliwia podłączenie dwóch linii VoIP, jest wyposażone w 2,5-calowy monochromatyczny wyświetlacz,

VVX 250 – telefon do użytku w domu lub małym biurze (SOHO), w recepcji, w placówkach handlowych i usługowych, ma kolorowy wyświetlacz 2,8 cala, zapewnia podłączenie czterech linii VoIP i jednego urządzenia USB,

VVX 350 – aparat dla pracowników wymagających częstej łączności telefonicznej, umożliwia podłączenie sześciu linii VoIP, jest wyposażony w 3,5-calowy kolorowy wyświetlacz i dwa porty USB,

VVX 450 – telefon dla osób, dla których komunikacja głosowa to podstawowe narzędzie pracy, zapewnia podłączenie 12 linii VoIP, jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz 4,3 cala  i dwa porty USB.

Telefony z rodziny VVX x50 są objęte roczną gwarancją, ale producent oferuje także dodatkowe pakiety serwisowe. Dystrybutorem rozwiązań Polycom w Polsce jest Veracomp.

Dodatkowe informacje:
Bartłomiej Biernat, Product Manager, Veracomp, bartlomiej.biernat@veracomp.pl