Przyznanie tytułów Postać Rynku IT stało się już tradycją w polskiej branży IT. W odróżnieniu od imprezy sprzed roku, tym razem uroczystość miała podwójny charakter ­ przyznaliśmy nominacje i tytuły Postać Rynku IT i uhonorowaliśmy najlepszych dystrybutorów roku tytułami Dystrybutor Roku 2000.

W 2000 roku tytuły Postać Rynku IT przyznawane były na innych niż wcześniej zasadach. Redakcja CRN Polska i czytelnicy przyznawali nominacje w trzech kategoriach: Idea Roku, Biznes Roku i Wydarzenie Roku. Trzej laureaci ­ Andrzej Gradzi, prezes Internet Partners, Marcin Kindler, Regional Manager Eastern Europe Creative Labs i Tomasz Sielicki, prezes ComputerLandu otrzymali od redakcji CRN Polska tytuły w kategorii Biznes Roku. Nagrody te są ­ zdaniem redakcji ­ odbiciem głównych nurtów rozwoju branży IT w Polsce: integracji, ISP i rozwoju cyfrowych urządzeń do rozrywki domowej. Natomiast Marek Janas, prezes DNS został nagrodzony przez czytelników w kategorii Idea Roku, czyli za perspektywiczną działalność e-inkubatora, a tym samym ­ kreowanie rynku.

Uroczystość wręczenia nominacji i przyznania tytułów Postać Rynku IT 2000 oraz Dystrybutor Roku 2000 odbędzie się 22 stycznia o godz. 19.00 w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Po części oficjalnej goście wysłuchają Koncertu Noworocznego w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva, pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. Sponsorem uroczystości są Międzynarodowe Targi Poznański, patronem medialnym ­ Puls Biznesu.

Nominowani i nagrodzeni otrzymywali z rąk Tomasza Zielińskiego, wydawcy CRN Polska, portrety okolicznościowe i medale. Niektórym nie udało się osobiście przybyć na uroczystość. W ich imieniu tytuły i nominacje odbierali najbliżsi współpracownicy.

Po oficjalnej części uroczystości goście wysłuchali Koncertu Noworocznego ­ zestawu klasycznych utworów z repertuaru operetkowego oraz standardów muzyki rozrywkowej w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. Po koncercie odbył się bankiet. Sponsorem imprezy były Międzynarodowe Targi Poznańskie, a patronem medialnym Puls Biznesu.