Reinhard Fabritz w 1980 roku ukończył Wyższą Szkołę Inżynierii i Elektroniki w Leningradzie, uzyskując tytuł inżyniera elektroniki. Specjalizował się w technologii półprzewodnikowej. W latach 1980-1985 pracował na stanowisku asystenta naukowego w Instytucie Mikroelektroniki w Dreźnie. 

­– Studiowałem technologię półprzewodnikową i fizykę. To naprawdę fascynujące dziedziny. Początkowo zdecydowałem się więc na pracę naukową. Instytut Badań i Rozwoju Mikroelektroniki w Dreźnie wydawał mi się do tego idealnym miejscem ­ – wspomina Reinhard Fabritz.

Do 1996 roku, gdy rozpoczął współpracę z AMD, pracował w kilku firmach związanych z elektroniką. Zajmował się zarówno technologią, jak i handlem zagranicznym ­ przede wszystkim z rynkami wschodnimi.

Do momentu zjednoczenia Niemiec pracowałem w firmach zajmujących się handlem zagranicznym. W 1995 roku zacząłem szukać możliwości powrotu do pracy związanej bezpośrednio z moimi zainteresowaniami. Taką szansę dawało AMD, które akurat potrzebowało inżyniera z doświadczeniem handlowym, związanego z krajami Europy Środkowej – mówi.

­ Wykształcenie i biegła znajomość języka rosyjskiego były atutami Reinharda Fabritza. ­ – Po czterech latach w AMD jestem dumny, że podjąłem taką właśnie decyzję –­ dodaje Reinhard Fabritz, Postać Rynku IT ’99.

Reinhard Fabritz, jako osoba odpowiedzialna za interesy AMD w Polsce, podjął się działań, związanych ze zmianą polityki producenta, zmierzających ku wprowadzeniu i wypromowaniu na naszym rynku procesora Athlon. Podpisany w tym roku kontrakt z JTT Computer, obejmujący dystrybucję i produkcję komputerów opartych na procesorach Athlon oraz intensywniejszy niż dotychczas marketing i kontakty z mediami (związane z tym samym produktem) to przejawy zwiększonego zaangażowania AMD na polskim rynku. Zmiany, stopniowe, ale stanowczo zmierzające do umocnienia pozycji AMD na polskim rynku, postawiły Reinharda Fabritza w gronie Postaci Rynku IT ’99, które wywarły niewątpliwy wpływ na naszą branżę. 

Wciąż czekam na moment, w którym będę mógł powiedzieć, że odniosłem wraz z AMD prawdziwy sukces. ­ Reinhard Fabritz widzi przed sobą jeszcze dużo pracy. ­ – Dotychczas firma nie była wystarczająco silnie zorientowana na Europę Środkową. Jednak w Polsce, w ciągu ostatnich dwóch lat uzyskaliśmy doskonałe wyniki. Z pomocą nielicznego personelu udało nam się osiągnąć ponad 30-procentowy udział w rynku polskich komputerów PC.