Cyberataki stają się coraz powszechniejszym problemem dla firm we wszystkich branżach. Z raportów wynika, że prawie 91% współczesnych ataków cybernetycznych rozpoczyna się od wiadomości e-mail. Mimo stale zwiększającej się liczby zagrożeń, spora część społeczeństwa w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu. Wciąż twierdzimy, że cyberzagrożenia nas nie dotyczą, a sieć, którą mamy pod opieką, jest wystarczająco dobrze zabezpieczona, gdy chroni ją zwykły program antywirusowy. Należy pamiętać, że solidna ochrona sieci informatycznej to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa.

Odkąd marka WatchGuard rozszerzyła swoją działalność marketingową i sprzedażową na rynek Polski, ilość firm i organizacji decydujących się powierzyć bezpieczeństwo brzegu sieci temu amerykańskiemu producentowi diametralnie wzrosła. Oprócz zaawansowanej i innowacyjnej technologii samego sprzętu, klienci zaufali marce ze względu na profesjonalne i kompetentne podejście do kwestii oferowanego wsparcia technicznego, wiedzy inżynierów oraz bogatego zaplecza technologicznego, opartego na wieloletnim doświadczeniu działu IT i latach praktyki w branży. Portfolio marki zapełniają urządzenia UTM z górnej półki, figurujące od wielu lat w światowych rankingach na pozycji lidera.

W ciągu kilku ostatnich lat wielofunkcyjne zapory bezpieczeństwa rozwinęły się tak bardzo, że dobranie właściwego produktu stanowi nie lada wyzywanie nawet dla doświadczonego zespołu IT. W jaki sposób uzyskać pewność, że urządzenie spełni pokładane w nim wymogi bezpieczeństwa, przy jak najmniejszych nakładach finansowych na wewnętrzne testy? Dodatkowo, czy tej klasy rozwiązanie będzie tylko uzupełnieniem już wdrożonych technologii ochronnych? I wreszcie, jaką przepustowością musi oferować firewall, aby sprostać wolumenowi ruchu sieciowego w naszej organizacji?

Każde informacje będę pomocne: wykorzystanie łącza internetowego, używane usługi i aplikacje sieciowe, ilość użytkowników lokalnych i zdalnych. Zebranie takich danych samo w sobie nie jest kłopotliwe, aczkolwiek dane te nie mają wartości. Wartość nadaje im analiza i przekształcenie ich w informację. Bez szerszej perspektywy i analityki wychwycenie nieprawidłowości staje się wiele trudniejsze.

Chociaż zapewnienie bezpieczeństwa w obliczu tak dużej ilości zagrożeń wydaje się zadaniem trudnym do wykonania, to istnieją różne strategie i wskazówki, które wiele wyjaśniają i pomagają w walce z wrogiem.

Jako integrator, pracujemy z klientem od samego początku. Pomagamy zaprojektować, dobrać, zakupić, a potem wdrożyć rozwiązanie i zapewnić obsługę infrastruktury informatycznej. Portfolio Net Complex to dobór kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań, usprawniających działanie biznesu i administracji. Dzięki solidnemu podejściu dostawcy usług IT organizacja zyskuje wysoki poziom bezpieczeństwa, optymalizację kosztów i koordynację wszystkich procesów. Na naszej stronie internetowej udostępniamy zupełnie za darmo wiele ciekawych materiałów, które pozwalają poznać najnowsze rozwiązania cybersecurity.

Już w październiku Net Complex organizuje największą konferencję IT w Polsce poświęconą rozwiązaniom marki Watchguard. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 października 2022 r., w przepięknej, malowniczej miejscowości letniskowej Okuninka w województwie lubelskim, położonej nad jeziorem Białym. To właśnie tutaj eksperci przedstawią panoramę najbardziej aktualnych zagrożeń i podpowiedzą, w jaki sposób się przed nimi bronić. Poznacie też nowości w świecie technologii WatchGuard – przedpremierowo – tylko u nas!

Będzie to idealna okazja by wymienić doświadczenia, dobre praktyki w gronie osób związanych z IT. Certyfikowani inżynierowie przeprowadzą Was po (nie)znanych ścieżkach tematycznych związanych z tym firewallem i #cybersecurity.

Na koniec integracja nad jeziorem Białym z występem stand up, warsztatami piwnymi i imprezą z DJ. Będzie się działo! Aby poznać pełną agendę wydarzenia i wziąć w nim udział, należy wejść na oficjalną stronę konferencji https://event.netcomplex.pl/ i zakupić bilet wstępu.

Konferencja IT Net Complex to inicjatywa zrzeszająca grono najlepszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa sieci w Polsce, a również:

  • miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w gronie osób związanych ze światem IT Security,
  • budowanie świadomości zagrożeń oraz cyberedukacja na temat innowacyjnych technologii, najnowszych rozwiązań do ochrony sieci, motywacja do podejmowania wspólnych działań, które mają na celu zwiększenie świadomości na temat cyberbezpieczeństwa,
  • możliwość uczestnictwa w niepowtarzalnych wydarzeniach i konferencjach IT, połączonych z dodatkowymi atrakcjami wraz z aktywnym wypoczynkiem.

Do zobaczenia w Okunince!

KUP BILET!