Spółka Kaspersky Lab Polska poinformowała o rezygnacji ze sprzedaży rosyjskiego oprogramowania. Tłumaczy swoją decyzję działaniami wojennymi zainicjowanymi przez Rosję na Ukrainie. Jednocześnie zdecydowała się utrzymać wsparcie tego oprogramowania w języku polskim i utrzymać w mocy zawarte wcześniej umowy. Jednak tak czy inaczej resellerzy, którzy posiadali w portfolio rosyjskiego antywirusa, muszą go czymś zastąpić. Naturalnym wyborem staje się w tej sytuacji produkt z Polski.

 Już od wybuchu wojny na Ukrainie odnotowujemy wzrost zainteresowania naszymi produktami ze strony firm sprzedających oprogramowanie bezpieczeństwa. Po opublikowaniu przez portal CRN.pl informacji o wycofaniu produktów Kaspersky Lab z Polski zostaliśmy wręcz zasypani pytaniami o możliwości i warunki sprzedaży naszego oprogramowania. Myślę, że nie bez znaczenia jest tutaj fakt, iż jesteśmy polskim producentem – mówi Grzegorz Michałek, CEO mks_vir.  

Polskie rozwiązanie jest oferowane w pakietach typu Internet Security i Endpoint Security, dostępnych w różnych kategoriach, między innymi: „Biznes”, „Dom i mała firma” oraz „Sektor publiczny i edukacja”.

W odpowiedzi na bieżące potrzeby resellerów i klientów producent wprowadził niedawno nowy pakiet – mks_vir Small Office Security, pozwalający na zabezpieczenie stacji roboczych i serwerów Windows oraz urządzeń z systemem Android. Pakiet umożliwia również zarządzanie całą siecią z poziomu wygodnej konsoli administracyjnej mks_vir.

Program mks_vir spotkał się ze szczególnie ciepłym przyjęciem wśród klientów z sektora publicznego. Ta grupa użytkowników przywiązuje istotną wagę do pochodzenia produktu.  Polskie urzędy coraz częściej odczuwają potrzebę ochrony swoich danych oraz urządzeń końcowych za pomocą rodzimych rozwiązań – mówi Grzegorz Michałek.

Polskie oprogramowanie antywirusowe w porównaniu z zagranicznymi konkurentami posiada kilka poważnych atutów. W ciągu ostatnich dwóch lat występuje zjawisko silnej regionalizacji cyberataków. Obecnie większość kampanii hakerskich jest świetnie przygotowana pod kątem lokalnych realiów, co dotyczy warstwy językowej, wykorzystania wizerunków lokalnych firm i instytucji oraz żerowania na słabościach użytkowników. Jak powszechnie wiadomo skuteczna ochrona bazuje na dwóch filarach: błyskawicznej reakcji na nowe incydenty oraz gotowych, ciągle aktualizowanych  mechanizmach blokujących.

– Jeśli chcemy skutecznie chronić lokalną społeczność, trzeba mieć z nią stały kontakt, który nie ogranicza  się wyłącznie do transakcji handlowych. Być może brzmi to górnolotnie, ale takie są realia. Znane są przypadki, kiedy antywirusy globalnych dostawców doskonale radziły sobie z blokowaniem wiadomości z załącznikami instalującymi ransomware, ale potrafiły polec na całej linii, jeśli w wiadomości lub nazwie załącznika pojawiały się polskie znaki – mówi Grzegorz Michałek.

Cyberczołg z potężnymi silnikami

Program mks_vir posiada  mocny firewall i dwa silniki antywirusowe, które są stale aktualizowane i modernizowane. Dzięki temu neutralizują wszelkie rodzaje zagrożeń, zarówno te globalne, jak i wymierzone w polską cyberprzestrzeń. Jedną z kluczowych funkcji oprogramowania jest kontrola treści pobieranych z internetu, zarówno w kontekście cyberbezpieczeństwa, jak i w ramach edukacji oraz wychowania. mks_vir pozwala na dostosowanie poziomu kontroli treści do wymagań rodziców, placówek edukacyjnych czy firm. Kolejnym atutem antywirusa jest uniwersalność zastosowań.  Mechanizmy optymalizacyjne mks_vir potrafią dostosować pracę programu do możliwości każdego systemu, począwszy od Windows XP, a na Windows 11 i Windows Server 2022 kończąc.

Oprogramowanie mks_vir jest niczym forteca. Wielopłaszczyznowa ochrona gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa nawet przed nieznanymi i niesklasyfikowanymi zagrożeniami. Użytkownik oprócz wspomnianego wcześniej firewalla, może korzystać ze skanera poczty, funkcji kontroli treści i rejestru, mechanizmów tworzenia kopii zapasowych czy usługi SafeStorage chroniącej dokumenty i ważne pliki użytkownika przed zaszyfrowaniem. Do wymienionego arsenału należy dodać możliwość tworzenia szyfrowania dysków, zabezpieczenie transakcji bankowych, zaawansowane mechanizmy heurystyczne czy zarządzanie instalacjami w sieciach.

Firma mks_vir planuje szereg działań mających zachęcić do współpracy resellerów. Obejmują one między innymi szkolenia techniczne oraz handlowe, wsparcie przy sprzedaży oraz wdrożeniach, a także dostęp do materiałów marketingowych oraz bazy wiedzy. Partnerzy mogą też liczyć na atrakcyjne warunki współpracy, w tym wysokie rabaty i premie za sprzedaż oprogramowania. Firmy, które rozpoczną współpracę z mks_vir nie powinny płakać po Kasperskym.

Polski hit 

Marka mks_vir ma długą i barwną historię. Jej początki sięgają 1987 roku, kiedy Marek Sell opracował pierwszą wersję programu. Na początku stulecia rodzimy antywirus należał do najbardziej rozpoznawalnych w Polsce programów zabezpieczających i posiadał niemal 20 proc. udział w lokalnym rynku. W wyniku splotu niesprzyjających okoliczności w 2010 r. sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki MKS. Ostatecznie prawa do marki mks_vir przejął Arcabit, którą to firmę zasiliła część doświadczonych specjalistów MKS. Nowa wersja mks_vir ukazała się na rynku w maju 2018 r., a jego wydawcą jest spółka mks_vir, powołana do życia przez Arcabit.

  

Kontakt dla zainteresowanych współpracą partnerską:

– mail: kontakt@mks-vir.pl
– telefon: 22 532 69 06
https://mks-vir.pl