Wśród szczególnie wyróżnionych znalazło się wrocławskie AB, którego prezes, Andrzej Przybyło, został Postacią Rynku IT. Z kolei Patrycja Gawarecka, dyrektor marketingu i sprzedaży AB, zebrała najwięcej głosów – jak „Szef kanału partnerskiego” – wśród osób odpowiedzialnych za współpracę z resellerami w firmach dystrybucyjnych. Ponadto to ten właśnie broadliner kolejny rok otrzymał tytuł Dystrybutora Roku.   

Deszcz nagród spadł także na Della, który wprawdzie nie zdołał odebrać Lenovo prestiżowego tytułu Producenta Roku, ale czytelnicy kwartalnika „Vademecum VAR-ów i integratorów” zdecydowali, że Dell zasłużył na pierwsze miejsce w kategorii „Producent rozwiązań IT dla MŚP” oraz „Producent rozwiązań IT dla centrów danych” (wśród dostawców sprzętu, bo w przypadku rozwiązań software’owych dla data center najwięcej głosów oddano na Microsoft). Co więcej, Jarosław Trzaskoma, Channel Director w firmie Dell, został wybrany przez resellerów i integratorów najlepszym „Szefem kanału partnerskiego” wśród producentów. W Dellu pracuje także „świeżo upieczony” Handlowiec RokuDariusz Słowik, który otrzymał ten tytuł wraz z dwoma kolegami z branży: Jarosławem Cicheckim z Dagmy oraz Arturem Wojcieszukiem z Veracompu.   

W tym roku, po raz kolejny, swoją bezwzględną dominację w segmencie dystrybutorów z wartością dodaną potwierdził Veracomp, ale powody do radości mieli także przedstawiciele ABC Daty z prezes Iloną Weiss na czele, która otrzymała tytuł Postaci Rynku IT od redakcji CRN Polska za sprawne przygotowanie spójnej, ambitnej i kompleksowej strategii na lata 2016-2018 oraz towarzyszące temu bardzo pozytywne nastawienie i energia pomimo wyjątkowo niesprzyjających warunków rynkowych i presji ze strony bardziej doświadczonych konkurentów. Zdaniem redakcji Ilona Weiss dowiodła, że bycie liderem dystrybutora IT nie jest funkcją zarezerwowaną dla mężczyzn.   

Redakcja wręczyła także kilka nagród specjalnych, między innymi Wojciechowi Murasowi, prezesowi zarządu netology – integratora, któremu udało się przekonać kadrę Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej do stworzenia kierunku Big Data Scientist. Tym samym netology dowiodło, że współpraca małego i średniego biznesu IT ze środowiskiem naukowym jest nie tylko możliwa, ale i opłacalna dla obu stron.

Kolejne wyróżnienie trafiło do spółki Indata, której zarząd, poprzez rozwój organiczny i przejęcia, planuje stać się jednym z kilku największy integratorów IT w Polsce i tym samym rzucić wyzwanie takim tuzom, jak Comarch, Sygnity czy Asseco. To będzie trudne i nie musi się udać, ale redakcja CRN Polska doceniła ambicję i rozmach twórców Indata.

Uznaliśmy również, że nagroda specjalna powinna trafić do Michała Kanownika, prezesa ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, który zasłużył na wyróżnienie aktywnym lobbingiem w imieniu producentów i dystrybutorów elektroniki, dowodząc, że organizacja branżowa może być dynamiczna i skuteczna. Kilka dni temu Michał Kanownik wszedł do zarządu Digital Europe – największej w Unii Europejskiej organizacji, reprezentującej interesy przedsiębiorców z sektora technologii cyfrowych.  

Z kolei Wojciech Łastowiecki, szef polskiego oddziału ALSO odebrał statuetkę w kategorii Debiut Roku. Paneuropejski gracz bardzo mocno postawił nie tylko na tradycyjny broadline, ale także na dystrybucję chmury – promując ALSO Cloud Marketplace – co przyspieszyło decyzję pozostałych graczy na naszym rynku do rozwijania tego typu narzędzi.

 

Podczas gali wręczono również nagrody w kategoriach objętych patronatem Vademecum VAR-ów i integratorów największą liczbę głosów w internetowym plebiscycie w kategorii Dystrybutor z wartością dodaną otrzymał Veracomp. Jako Producenta rozwiązań IT dla MŚP Czytelnicy CRN Polska wskazali Della. Otrzymał on również nagrodę dla Producenta rozwiązań IT dla centrum danych (sprzęt), a Microsoft w tej samej kategorii za oprogramowanie.

Statuetkę dla Producenta rozwiązań ochronnych odebrał ESET, a dla Producenta systemów zasilania Schneider Electric/APC.

Zapraszamy do obejrzenia skrótu filmowego z gali Tech Trendy Biznes 2016.

 

Zwycięzcy i finaliści nagród CRN Polska (zdobywcy największej liczby głosów w internetowym plebiscycie)

 • Postać Rynku IT (wybór Czytelników) – Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB

Pozostali finaliści: Ilona Weiss – prezes ABC Data, Piotr Bieliński – prezes Action, Daniel Drzewiński – prezes Max Computers, Adam Rudowski – prezes Veracomp

 • Postać Rynku IT (wybór redakcji) – Ilona Weiss, prezes zarządu ABC Data
 • Producent Roku – Lenovo

Pozostali finaliści: Dell, HP Inc., Huawei, Microsoft

 • Dystrybutor Roku – AB

Pozostali finaliści: ABC Data, Action, Incom, Tech Data 

 • Szef kanału partnerskiego (dystrybutor) – Patrycja Gawarecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu AB   

Pozostali finaliści: Radosław Góralczyk – dyrektor handlowy ABC Data, Marcin Ruciński – dyrektor handlowy Tech Data

 • Szef kanału partnerskiego (producent) – Jarosław Trzaskoma, Channel Director, Dell   

Pozostali finaliści: Anna Łyczak – koordynator ds. rozwoju sieci partnerskiej Axence, Łukasz Wacławiak – IT Channel Sales Manager, Ricoh Polska

 • Handlowiec Roku 2105:
  Jarosław Cichecki – Dagma,
  Dariusz Słowik – Dell,
  Artur Wojcieszuk – Veracomp.
 • Debiut Roku – ALSO  

 

Zwycięzcy i finaliści nagród Vademecum VAR-ów i integratorów (zdobywcy największej liczby głosów w internetowym plebiscycie)

 

 • Dystrybutor z wartością dodaną – Veracomp

Pozostali finaliści: Alstor, Dagma, RRC, S4E

 • Producent rozwiązań IT dla MŚP – Dell

Pozostali finaliści: HP Inc., Lenovo, QNAP, TP-Link

 • Producent rozwiązań IT dla centrum danych – Microsoft (oprogramowanie), Dell (sprzęt)

Pozostali finaliści: Cisco Systems, HPE, VMware

 • Producent rozwiązań ochronnych – ESET

Pozostali finaliści: Cisco Systems, Fortinet, Kaspersky Lab, Symantec 

 • Producent systemów zasilania – Schneider Electric/APC

Pozostali finaliści: Eaton, Emerson Network Power, EVER, Legrand

 • Dostawca usług chmurowych – Microsoft

Pozostali finaliści: Amazon Web Services, ATM, Infomex, Oktawave

Nagrody specjalne od redakcji CRN Polska dla…

…Michała Kanownika, prezesa ZIPSEE Cyfrowa Polska

…netology

…Indata.

 

Zdjęcia z gali można obejrzeć w galerii na crn.pl: www.crn.pl/galerie/konferencje/tech-trendy-biznes-2016.