PFU: wyższy standard skanowania biznesowego
Seria skanerów fi-8000 wprowadza szereg ulepszeń oraz modyfikacji do sprawdzonych i popularnych wśród klientów biznesowych rozwiązań PFU.
Rzut oka wystarczy, by się przekonać, że japońscy projektanci sporo uwagi poświęcili stylistyce urządzeń nowej serii i ich ergonomii. Jednak od estetyki ważniejszy jest efekt zastosowania 32 zgłoszonych patentów i innowacji, które sprawiają, że urządzenia PFU są najchętniej wybieranymi na świecie rozwiązaniami do skanowania.
Niezrównana wydajność i jakość skanowania
Zastępujące serię fi-7000 nowe modele zaprojektowano dla tego samego klienta. Służą one do obsługi wymagających wydajnego skanowania grup roboczych w działach firm i instytucji. Tak jak poprzednia seria nowe skanery doskonale sprawdzą się w administracji publicznej oraz w mniejszym i średnim biznesie.
Odpowiedzią na potrzeby wydajnościowe takich klientów jest: krótki czas uruchamiania i większa prędkość skanowania w nowej serii – aż o 10 stron w stosunku do poprzednika. Dostępnych jest 6 nowych modeli, podzielonych na dwie podgrupy urządzeń. Modele fi-8150, fi-8170 i fi-8190 to klasyczne szczelinowe skanery dokumentowe (ostatnie dwie cyfry w nazwie modelu oznaczają liczbę skanowanych stron A4 na minutę przy rozdzielczości 200 DPI). Natomiast w modelach fi-8250, fi-8270 i fi-8290 zamontowano skaner płaski, który umożliwia skanowanie grubych dokumentów i obiektów trójwymiarowych. Ponieważ skanery są dwustronne, możliwe jest skanowanie nawet 180 obrazów na minutę. Zwiększyła się także pojemność podajnika ADF – z 80 do 100 arkuszy.
Za jakość skanowania odpowiada ClearImage Capture (CIC) – opatentowana, innowacyjna technologia, która debiutuje właśnie w serii PFU fi-8000. Dokładne renderowanie obrazu i zapobieganie przesunięciom kolorów zapewniają wyjątkową dokładność OCR i jakość obrazu, która przewyższa możliwości standardowych skanerów z przetwornikami CIS lub CCD. Dzięki wydajniejszej technologii optycznej, zużycie energii przy każdym skanowaniu jest mniejsze.
CIC umożliwia również skanowanie najszerszej gamy typów dokumentów – o gramaturze od 20 do 465 g/m2, w tym kopert A4, kart, paszportów lub broszur o grubości do 7 mm. Inteligentna akustyczna ochrona papieru (iSOP) i technologia monitorowania obrazu zapewniają bezpieczne skanowanie i ochronę paszportów, broszur lub mieszanych partii dokumentów, nawet z dołączonymi etykietami lub zdjęciami (z wyjątkiem modeli fi-8150, fi-8250). Wymienione mechanizmy wraz możliwością automatycznego odczytu strefy MRZ znacznie przyspieszają digitalizację dokumentów tożsamości.
Funkcja Overscan Control i ulepszone wykrywanie wielu arkuszy zapobiegają przestojom spowodowanym błędami podawania, zacięciami lub przekrzywieniem kartek. Skrócony również został czas archiwizacji po skanowaniu. Nie trzeba przygotowywać różnych typów dokumentów w oddzielnych partiach, a szybki czas uruchamiania oraz scentralizowane zdalne monitorowanie i zarządzanie skanerem dokumentów zapewniają ciągłą pracę bez przestojów.
Dostępność gigabitowych interfejsów LAN oraz USB 3.2 we wszystkich nowych modelach gwarantuje szybki transfer plików i znakomicie ułatwia współpracę połączonych siecią użytkowników. Nowe skanery oferują też wiele mechanizmów automatyzujących procesy, które – odciążając użytkowników (a także administratorów) – eliminują mozolne i czasochłonne czynności manualne.
Serwis i integracja ze środowiskiem klienta
Przed zakupem skanera PFU można go bezpłatnie przetestować – w puli do wypożyczenia u dystrybutora znajdują się także modele z nowej serii. Po zakupie natomiast klienci mogą liczyć na znany z wysokiego poziomu obsługi serwis producenta. W razie problemów możliwa jest wymiana urządzenia na następny dzień roboczy. Aby zapewnić sobie spokój na dłużej, okres ochrony gwarancyjnej można przedłużyć do 5 lat.
Zarówno klienci, jak i partnerzy PFU mają dostęp do pakietów SDK, które umożliwiają im wykorzystanie technologii producenta w ramach ich własnych rozwiązań. W rezultacie urządzenia mogą skanować bezpośrednio do rozmaitych systemów, w tym także EZD (Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją). Taka integracja może być wsparta przez zespół programistów PFU, którzy przygotują dla klienta rozwiązanie „uszyte na miarę”.
Autoryzowanym dystrybutorem skanerów PFU w Polsce jest Stovaris.
Więcej informacji: Daniel Murawski, Product Manager, Stovaris, d.murawski@stovaris.pl, www.stovaris.pl
Podobne artykuły
Ochrona danych: czas na kolejne kroki
Małych i średnich przedsiębiorców nie trzeba już przekonywać do inwestowania w narzędzia do ochrony danych. Natomiast problem polega na tym, że ich wybory nie zawsze są racjonalne.
Światy wciąż równoległe
Powoli zmienia się sposób korzystania z papierowych dokumentów. Decydują o tym w coraz większym stopniu koszty druku.
Rodzina drukarek AM-C oszczędza czas, pieniądze i środowisko
Przedsiębiorstwa poszukujące ekonomicznych rozwiązań miewają problem z wyborem ich dostawcy, bowiem często bazujący na „zielonych” deklaracjach wizerunek producenta nie idzie w parze z cechami konstrukcyjnymi i parametrami urządzeń. Jednak Epson i drukarki z rodziny WorkForce Enterprise AM-C dowodzą, że oszczędności i ekologia mogą się nawzajem wspierać.