Optoma: nowe projektory o najwyższej jasności
Tajwański producent rozszerzył ofertę o serię profesjonalnych projektorów WUXGA o najwyższej jasności – nawet do 22 000 lumenów - z ośmioma wymiennymi obiektywami.

Nowe modele z serii Ultra Bright – ZU1700, ZU1900, ZU2200 – mogą być wykorzystywane na potrzeby rozrywki, wystaw i digital signage. Dzięki jasności (odpowiednio): 17 000, 19 000 i 22 000 lumenów, a także ekstremalnej elastyczności dzięki ośmiu wymiennym obiektywom, mogą zaspokoić potrzeby nawet najbardziej złożonych instalacji. Są kompatybilne z 4K HDR, zapewniając czystą obróbkę wideo i dopasowywanie kolorów, aby użytkownik mógł uzyskać w pełni realistyczne obrazy. Ponadto nowe modele z serii Ultra Bright są wyposażone w firmowe oprogramowanie Visual Suite wraz ze zintegrowaną kamerą, tworząc bezproblemową konfigurację umożliwiającą automatyczną regulację obrazu, warping i kalibrację. W ten sposób użytkownik uzyskuje jasne i jednolite obrazy za każdym razem, jednocześnie skracając sobie godziny instalacji.
Inżynierowie Optoma postawili na silną niezawodność, dzięki czemu nowe projektory tej marki mogą działać w trybie 24/7, do 30 000 godzin pracy lasera nawet w temperaturze otoczenia do 50 stopni Celsjusza. Każdy z trzech modeli Ultra Bright dysponuje certyfikatem IP5X. Dzięki solidnej metalowej obudowie i modułowej konstrukcji ułatwiającej konserwację, a także wielu opcjom łączności oraz bezpiecznemu trybowi redundancji umożliwiającemu natychmiastowe przełączanie źródeł, projektory ZU1700, ZU1900 i ZU2200 sprawdzą się w ramach projekcji z wieloma projektorami i instalacjach sferycznych.

– Nieustannie wprowadzamy innowacje, aby sprostać unikalnym i zmieniającym się potrzebom rynku ProAV w zakresie wydajności i cieszymy się, że możemy ulepszyć wielokrotnie nagradzane portfolio projekcyjne Optoma, oferując pełną gamę rozwiązań projektorowych, od 3000 do 22 000 lumenów – mówi James Fursse, techniczny menedżer produktu w Optoma.
Warto dodać, że seria Ultra Bright została wyposażona w Optoma Management Suite (OMS), oferując administratorom i technikom IT zdalną platformę do monitorowania, zarządzania i diagnozowania wielu wyświetlaczy jednocześnie. OMS umożliwia technikom sprawdzanie stanu i dokonywanie konfiguracji w celu optymalizacji wydajności i emitowania komunikatów alarmowych, alertów lub ogłoszeń na wyświetlaczach na miejscu.
Poniżej specyfikacja wszystkich trzech projektorów:
- rozdzielczość: 1920 x 1200 WUXGA;
- kompatybilność z 4K HDR;
- kontrast: 2 000 000:1;
- żywotność lasera: 30 000 godzin;
- osiem wymiennych obiektywów, od krótkiego rzutu do dalekiego rzutu (0,65 – 10,8:1);
- oprogramowanie Visual Suite: wbudowany blending i warping;
- poziome i pionowe przesunięcie obiektywu;
- dodatkowe wejście z obsługą szybkiego przełączania.
Dystrybutorami Oproma w Polsce są; AB, Also, Veracomp-Exclusive Networks. Kontakt dla partnerów: Aneta Żygadło, Country Manager Optoma; e-mail: a.zygadlo@optoma.pl.

Podobne artykuły
Monitory interaktywne gorącym towarem
Monitory interaktywne stają się coraz popularniejsze w sektorze edukacji, i to na wszystkich poziomach. Jednak nie zawsze szkołom wystarcza pieniędzy na szkolenia z obsługi nowego sprzętu.
Case study: monitory Optoma w Izbie Architektów RP
W kilkunastu lokalnych placówkach IARP specjaliści z hubu technologicznego Omnidigital zainstalowali monitory marki Optoma. Dzięki możliwości pełnej integracji, jaką daje producent urządzeń, dostosowali cały system pod konkretne potrzeby odbiorcy.
Szkoły potrzebują szybkich sieci i dobrej ochrony
W początkowej fazie pandemii szkoły skupiały się na inwestowaniu w narzędzia do współpracy. W tym roku widoczna jest koncentracja na bezpieczeństwie i projektach sieciowych.