Projektory przestały służyć jedynie do prostego wyświetlania obrazów i treści. Są obecnie ważnym narzędziem, które może pomóc klientowi końcowemu odnieść sukces w biznesie. Warto więc uświadomić odbiorcy szerokie możliwości zastosowania projektorów. Na przykład obraz, którego są źródłem, staje się istotnym elementem wystroju designerskich wnętrz. Z kolei projektory o odpowiednio małych gabarytach wpisują się w trend mobilności, dobrze służąc np. handlowcom. Te dwa skrajne przykłady zastosowań opisywanych urządzeń uświadamiają, jak ważna dla resellera jest partnerska współpraca z producentem, który dysponuje dostatecznie dużym, elastycznym portfolio rozwiązań o różnych parametrach i różnych przedziałach cenowych. Dzięki temu można klientowi zaproponować produkt w pełni dostosowany do jego potrzeb.

 

Podróże i prezentacje 

Projektor stał się doskonałym narzędziem pracy dla przedstawicieli handlowych. Prezentacje wyświetlane na przenośnym ekranie, a nawet – jeśli nie ma innej możliwości – na fragmencie ściany, są zawsze bardziej komfortowe w odbiorze niż te oglądane na niewielkim, z reguły 13-calowym laptopie. 

Ważnym kryterium doboru projektora do takich zastosowań jest jego wielkość. Najlepiej jeśli zmieści się w… torbie od laptopa. Choć trudno jest znaleźć bardzo jasne ultramobilne rozwiązania tego typu, to do prezentacji dla 2–3 osób projektor o jasności 500 lumenów zupełnie wystarczy. W takich zastosowaniach sprawdzi się projektor  ML330 Optoma. 

ML330 to wszechstronne ultrakompaktowe przenośne urządzenie LED o eleganckim wyglądzie i ważące mniej niż 0,46 kg. Zawiera odtwarzacz multimedialny, natywną przeglądarkę do plików Office oraz wbudowany głośnik. Wyświetla prezentacje bez konieczności użycia laptopa, korzystając z wbudowanej pamięci, gniazda kart microSD i portu USB. Za pomocą ML330 można też łatwo wyświetlać dokumenty, zdjęcia, materiały wideo z podkładem muzycznym zapisane na urządzeniach mobilnych lub biurkowych. Do projektora podłącza się je przez interfejs MHL. Projektor oferowany jest z wygodną torbą w zestawie.

 

Laser: klienci go doceniają  

Na przeciwnym biegunie możliwości biznesowych, które obecnie stwarza instalatorom rynek projektorów, są te związane z rozwiązaniami laserowymi. Klienci mają większą świadomość całkowitego kosztu użytkowania projektora na przestrzeni lat. Biorą pod uwagę okresową wymianę lamp, konserwację czy przestoje. Dlatego znane firmy i duże obiekty hotelowo-usługowe oraz rozrywkowe, dla których jakość, bezobsługowość i niezawodność sprzętu jest kluczowa, decydują się na wybór projektorów wyposażonych w laserowe źródło światła. 

Optoma, jako wiodący producent projektorów na rynku europejskim, ma obecnie w swojej ofercie kilka rozwiązań, w których źródłem światła jest dioda laserowa. Dzięki zastosowaniu technologii DuraCore projektory cechuje bardzo długa żywotność (nawet 30000 godz.) i bezobsługowość. Producent powiększył właśnie rodzinę profesjonalnych rozwiązań ProScene, wprowadzając na rynek nowy projektor laserowy ZU850. Urządzenie ma jasność 8200 lumenów i działa w natywnej rozdzielczości WUXGA. Projektor został wyposażony w technologię Multi Color Laser, dzięki której zapewnia dużo lepsze odwzorowanie barw. Jako jeden z nielicznych w swojej klasie wyposażony jest w dwie diody laserowe – niebieską i czerwoną. ZU850 posiada szczelny silnik optyczny, dzięki czemu żywotność źródła światła wynosi 20 000 godzin. Projektor jest przystosowany do ciągłej pracy 24/7 oraz projekcji w dowolnej orientacji. 

Biorąc pod uwagę wyraźny wzrost zainteresowania serią ProScene na rynku instalacyjnym w Polsce, Optoma w lutym 2017 r. wzmocniła przedstawicielstwo w Polsce o osobę odpowiedzialną za rynek profesjonalny. Nowym pracownikiem został Jędrzej Filipowski, który od 2014 roku pracował dla firmy NEC Display Solutions.

 

Kontakt do przedstawicieli marki w Polsce

Market Account Manager
Aneta Żygadło

a.zygadlo@optoma.pl

ProAV Manager
Jędrzej Filipowski  

j.filipowski@optoma.pl

 

W designerskich wnętrzach

Optoma w swoim dorobku ma szereg prestiżowych realizacji. Przykładem ostatniej będącej na etapie wdrożenia jest: Akademia High School – niepubliczne liceum w Warszawie, w którym w siedemnastu salach lekcyjnych wdrożono rozwiązania: ZH510T (6 szt.), W515T (6 szt,), EH515T (5 szt.). Jak tłumaczą przedstawiciele Optomy, klientowi zależało na dobraniu projektorów do istniejących wnętrz i infrastruktury w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w designersko zaprojektowane pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu projektorów z serii preinstalacyjnej oraz modeli wyposażonych w laserowe źródło światła klient dostał produkt dostosowany do inwestycji i spełniający jego wszystkie oczekiwania. Głównym kryterium branym pod uwagę przy realizacji był czas wdrożenia, jakość oraz wsparcie ze strony producenta przy doborze odpowiedniego rozwiązania.

 

Projektor dla… ADHD 

Właściciele klubu ADHD z Nowego Targu szukali rozwiązania do mappingu, które pozwoli na atrakcyjne wyróżnienie sponsorów (PepsiCo oraz Finlandia), a jednocześnie będzie wpisywało się w charakter klubu i stanie się głównym elementem wystroju jednego z barów. Było przy tym dodatkowe zastrzeżenie: sprzęt musiał być maksymalnie prosty w obsłudze. Zaproponowano im projektor Optoma EH415ST oraz player oparty na Raspberry. 

Klient docenił bardzo dobry stosunek jasności i rozdzielczości do ceny, kolory i technologię wyświetlania DLP, która świetnie sprawdza się w instalacjach klubowych charakteryzujących się  wysokim stopniem zanieczyszczenia. Docenił też zasilanie przez USB, które bez problemu dźwignęło player Raspberry – podkreśla Tomasz Dorak z firmy konsultacyjnej ds. audiowizualnych WiseDesign. 

 

Nowe projekty na rynku edukacyjnym 

Portfolio projektorów, które Optoma może zaproponować szkołom i uczelniom, jest szerokie: od najbardziej budżetowych lampowych modeli działających w technologii DLP i rozdzielczościach SVGA, XGA, WXGA, Full HD (w projekcji standardowej, krótkiej czy też ultrakrótkiej) przez modele 4K w atrakcyjnych cenach po projektory laserowe.

Dla naszych partnerów biznesowych istotna jest jakość produktów, ich niezawodność. Ale nie ma się co oszukiwać, partner musi zarabiać, a na naszych rozwiązaniach oferujemy atrakcyjne marże – wskazuje Aneta Żygadło, Market Account Manager Poland w Optomie.

Parametry w projektorach niskobudżetowych Optomy są bardzo dobre. Minimalna jasność, którą się charakteryzują wynosi 3000 Ansi. Mają też wysoki kontrast – minimum 18 000 : 1. Dzięki zaawansowanej technologii Amazing Colours i dokładnemu odwzorowaniu standardu barw sRGB / REC709 we wszystkich modelach gwarantują wysoką szczegółowość obrazów i naturalne, nasycone kolory. Modele edukacyjne zapewniają niskie koszty użytkowania, m.in. dzięki długiemu okresowi żywotności lampy (nawet do 10 000 godz.) i konstrukcji, w której nie używa się filtra. 

 

Autoryzowani dystrybutorzy Optomy

AB, ABC Data, Veracomp 
Techlamps (wyłącznie lampy do projektorów Optomy)

 

Dodatkowe informacje 

www.optoma.pl 

Realizacje z użyciem projektorów Optoma 

www.optoma.eu/case-studies

Kalkulator projekcyjny 

www.optoma.pl/projector-distance-calculator