Oprogramowanie SnoopWall App-SHIELD to rozwiązanie klasy intrusion prevention. Za jego rozwój odpowiada m.in. Gary Miliefsky – właściciel firmy SnoopWall, ale też współzałożyciel Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych. Powstało w reakcji na fakt, że udostępniane obecnie mobilne aplikacje przetwarzające poufne informacje nie są skutecznie chronione.

 

Bezpieczna izolacja danych

W ostatnich latach przez aplikacje mobilne wykradziono dane o wartości sięgającej już pół miliarda dolarów. Fakt ten dowodzi, że stosowane obecnie metody zabezpieczeń – szyfrowanie czy wielostopniowa autoryzacja – są zupełnie nieskuteczne i konieczne jest całkowicie nowe podejście do zagadnień ochrony danych w aplikacjach mobilnych. Mimo ogromnej popularności mobilnych platform zakupowych i aplikacji bankowych wciąż wielu klientów nie zdecydowało się na ich używanie ze względu na obawę przed słabym zabezpieczeniem swoich danych personalnych.

AppSHIELD powstał w celu rozwiązania tego specyficznego problemu. Izoluje aplikacje mobilne od systemu operacyjnego, aby ich użytkownicy mogli swobodnie dokonywać zakupów lub operować na koncie bankowym. Dzięki temu AppSHIELD zapewnia bankom i sieciom sprzedażowym ogromną przewagę nad konkurencją, daje bowiem pełne poczucie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ich aplikacji.

Gary Miliefsky

CEO, SnoopWall

Twórcy aplikacji często nie mają eksperckiej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa oprogramowania. Pracując pod presją czasu, dostarczają rozwiązania zawierające mnóstwo luk, które mogą wykorzystać cyberprzestępcy. Takie przedsiębiorstwa jak banki, sieci sprzedażowe czy platformy zakupowe powinny zwracać znacznie większą uwagę na potrzeby klientów – nie tylko dotyczące funkcjonalności mobilnych aplikacji, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwa.

 

Oprogramowanie SnoopWall może być wbudowane w każdą aplikację mobilną. Sprawdza się tam, gdzie zawodzą tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa – antywirusy, firewalle, moduły szyfrujące i mechanizmy uwierzytelniania. Rozwiązanie jest oferowane w dwóch modelach. W pierwszym partner kupuje pakiet programistyczny SDK i samodzielnie integruje go z aplikacją, która ma być chroniona. Drugi model polega na umożliwieniu  inżynierom SnoopWall kontaktu z zainteresowanym klientem. Wówczas wdrożenie realizowane jest w Polsce bezpośrednio przez pracowników SnoopWall, a partner otrzymuje marżę.

 

W poszukiwaniu intruza

SnoopWall, oprócz oprogramowania AppSHIELD, oferuje także sprzętowe rozwiązanie NetSHIELD łączące cechy bezagentowego NAC i systemu badania podatności klasy blackbox. Urządzenia są bardzo proste w instalacji, nie wymagają integracji z firmową infrastrukturą, ale zapewniają skuteczne blokowanie intruzów pojawiających się zarówno w sieciach kablowych, jak i bezprzewodowych.

Dodatkowo NetSHIELD, dzięki wbudowanemu centralnemu zarządzaniu oraz skalowalności urządzeń, doskonale radzi sobie w sieciach rozproszonych i służy do zabezpieczenia zarówno małego oddziału firmy, jak i dużej, rozbudowanej infrastruktury w korporacji.

Ciekawym rozwiązaniem jest także MobileSHIELD przeznaczony do badania bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Dzięki możliwości współpracy z urządzeniami SnoopWall NetSHIELD pomaga administratorom wyeliminować zagrożenia pojawiające się w przypadku stosowania modelu BYOD.

Dodatkowe informacje:

Krzysztof Meller,

CEO, AKBIT, sales@akbit.pl

 

Artykuł powstał we współpracy z firmami SnoopWall i AKBIT.