Portfolio pamięci masowych firmy Huawei zawiera wiele modeli zróżnicowanych pod kątem wydajności, pojemności, skalowalności i funkcjonalności. Dzięki temu klienci mogą dobrać właściwą macierz do środowiska IT każdej wielkości, a także do specjalistycznych zadań takich jak Big Data czy wysoko wydajne przetwarzanie (HPC) oraz wykorzystania w wielu gałęziach przemysłu i w ochronie zdrowia.

We wszystkich modelach pamięci masowych Huawei można stosować dyski z pamięcią flash, co daje wzrost wydajności macierzy o kilka rzędów wielkości w porównaniu z zapewnianą przez urządzenia z dyskami mechanicznymi. Producent dba, aby wszystkie oferowane przez niego urządzenia – jeśli tylko jest to możliwe – były uniwersalne, zapewniały dostęp blokowy i plikowy (SAN i NAS) oraz ochronę zgromadzonych danych w postaci migawek (snapshot). Dzięki temu sprawdzają się w dwóch najpopularniejszych obecnie zastosowaniach macierzy dyskowych w przedsiębiorstwach – do przechowywania baz danych oraz środowisk wirtualizacyjnych.

W ofercie Huawei znajduje się również oprogramowanie OceanStor DJ umożliwiające zarządzanie środowiskiem pamięci masowych i usługami świadczonymi z ich użyciem. Jedną z funkcji tego systemu jest konsolidacja zasobów pamięci masowych Huawei (wirtualizacja), a następnie przydzielanie ich serwerom aplikacyjnym zgodnie ze zdefiniowanymi przez administratora wymogami dotyczącymi wydajności.

Huawei ma w asortymencie także dziesięć różnych modeli przełączników z rodziny OceanStor SNS służących do budowy infrastruktury sieci Storage Area Network bazującej na protokole Fibre Channel. Urządzenia zapewniają płynny transfer z przepustowością do 16 lub 32 Gb/s na każdym porcie, dzięki czemu nadają się do budowy nowoczesnego i niezawodnego centrum danych.

Macierze hybrydowe

Na ofertę macierzy hybrydowych Huawei dla przedsiębiorstw składają się zarówno urządzenia dla małych firm, jak i systemy z 16 kontrolerami, mieszczące niemal 10 tys. dysków.

Podstawę portfolio macierzy Huawei stanowi rodzina OceanStor 5000 V5. Urządzenia te umożliwiają zapis bloków i plików, są wyposażone w maksymalnie osiem kontrolerów, 4 TB pamięci cache i 1,5 tys. dysków twardych klasy korporacyjnej. Model wyższej klasy – OceanStor 6800 V5 – zapewnia wydajność do 1 mln IOPS, jest wyposażony w maksymalnie osiem kontrolerów, 8 TB pamięci cache i 3,2 tys. dysków.

Dla największych przedsiębiorstw  Huawei produkuje macierze OceanStor 18000 V5. Bazują one na architekturze SmartMatrix 2.0, są wyposażone w maksymalnie 16 kontrolerów, 16 TB pamięci cache i 9,6 tys. dysków. Producent oferuje też unikalny system do przechowywania danych z monitoringu wizyjnego – macierz OceanStor 2800 V5. Zawiera ona do 96 GB pamięci cache oraz 750 dysków klasy enterprise, dzięki czemu przyjmuje obraz z nawet 1,6 tys. strumieni wideo.

Macierze all-flash

Także oferta macierzy all-flash Huawei jest bardzo rozbudowana. Urządzenia z rodziny OceanStor Dorado V3 zostały zaprojektowane dla firm wymagających największej wydajności do obsługi m.in. baz danych, środowisk wirtualnych serwerów i desktopów. Wybrane modele umożliwiają zainstalowanie najszybszych obecnie nośników pamięci flash bazujących na protokole NVMe.

W macierzach Dorado V3 można zainstalować aż 16 kontrolerów, co zapewni wydajność nawet rzędu 7 mln IOPS (to obecnie najwydajniejsza macierz na świecie). Zastosowana architektura FlashLink gwarantuje znaczne skrócenie czasu reakcji macierzy – nie przekracza on 0,5 ms. Uruchamiane w macierzowych kontrolerach oprogramowanie obsługuje deduplikację i liniową kompresję, co zapewnia redukcję objętości zapisanych danych w proporcji minimum 3:1.
Wybrane modele (5000, 6800 i 18000) hybrydowych macierzy z rodziny Ocean-Stor V5 także oferowane są w wersji all-flash (oznaczone są literą F, np. OceanStor 6800F V5). Mają takie same funkcje jak macierze hybrydowe, wyposażone również w napędy mechaniczne, ale dzięki zastosowaniu wyłącznie dysków flash znacznie zwiększono ich wydajność.

Macierze dyskowe Huawei oraz wszystkie pozostałe rozwiązania dla przedsiębiorstw tego producenta, dostępne są w dystrybucyjnej ofercie Veracompu.

Dodatkowe informacje:

Michał Wielgus, Product Manager, Veracomp, michal.wielgus@veracomp.pl

http://www.huawei.veracomp.pl