W obliczu coraz częstszych ataków ransomware firmy poszukują innowacyjnych rozwiązań, które skutecznie zabezpieczą ich cenne dane. W odpowiedzi na te potrzeby powstała firma Object First, specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych technologii tworzenia kopii zapasowych. Założycielami Object First są Ratmir Timashev i Andrei Baronov, doskonale wcześniej znani w branży jako założyciele Veeama, który szybko stała się jednym z największych dostawców oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych na świecie.

Nowy, flagowy produkt zasłużonego duetu, a więc Ootbi (Out-of-the-Box-Immutability), to bezpieczne, łatwe w użyciu urządzenie do przechowywania kopii zapasowych, w pełni zintegrowane z platformą Veeam Data Management. Ootbi oferuje wbudowaną niezmienność danych obsługiwaną przez blokadę obiektów S3, co oznacza, że żadna osoba, usługa ani złośliwy podmiot nie może zmienić danych po ich zapisaniu, co czyni je skutecznie odpornymi na oprogramowanie ransomware.

Ootbi, jako rozwiązanie zaprojektowane zgodnie z zasadami „zero zaufania”, oddziela warstwy oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych od warstw przechowywania kopii zapasowych, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony danych. Ootbi jest stale testowany pod kątem bezpieczeństwa przez strony trzecie i nie wymaga od użytkownika końcowego żadnej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Bezpieczne z założenia oprogramowanie Ootbi zapewnia odporność i możliwość odzyskiwania danych bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy przez administratora Veeam. Dodatkowo Ootbi obsługuje proste skalowanie liniowe w celu wzrostu na żądanie i zwiększonych potrzeb wydajnościowych.

Object First oferuje obecnie trzy rozmiary Ootbi. Najnowszy model z tej rodziny ma pojemność 192 TB w jednym węźle Ootbi, odblokowując do 768 TB użytecznej, niezmiennej pamięci masowej na kopie zapasowe na klaster, co zostało ogłoszone podczas konferencji VeeamOn 2024. Oprócz tego dostępne są jeszcze dwa inne modele o pojemnościach 64 TB i 128 TB – powiedział Martin Stetka, Object First Channel Manager Eastern Europe & Middle East.

Szybkość tworzenia kopii zapasowych może przekraczać 4 GB/s, umożliwia szybką ochronę danych i, co ważniejsze, obsługuje do 80 maszyn wirtualnych działających w pełnym klastrze z czterema węzłami w ramach funkcji Veeam Instant Recovery, która ma kluczowe znaczenie w przypadku awarii systemu lub ataku zewnętrznego. Integracja z interfejsem Veeam SOS API dodatkowo zwiększa wydajność systemu poprzez optymalizację procesów pozyskiwania danych i zarządzania, co jest niezbędne w zarządzaniu dużymi ilościami informacji. Wprowadzenie technologii Direct-to-Object upraszcza zabezpieczanie danych, umożliwiając bezpośrednie tworzenie kopii zapasowych w pamięci obiektowej. Technologia ta zapewnia integralność i wysoką dostępność danych, przy niezawodności na poziomie 99,99 proc., co jest mocnym wskaźnikiem najwyższej klasy systemów przechowywania danych dostępnych obecnie na rynku.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem Object First jest firma Pedab Polska, która zapewnia pełne wsparcie, urządzenia do testów i programy partnerskie.

Object First łączy doświadczenie swoich założycieli z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Ootbi to idealne rozwiązanie dla każdej firmy korzystającej z rozwiązania Veeam, która chce chronić swoje dane przed zagrożeniami takimi jak ransomware – powiedział Paweł Radzimski z Pedab Polska.

Wszystkich użytkowników zainteresowanych rozwiązaniami Object First zapraszamy na webinar w ramach Veeam Partner Academy Q2 Poland, który odbędzie się we wtorek 18 czerwca w godzinach 11.00-12.00 pod poniższym linkiem. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji o Object First: www.objectfirst.com.
Dystrybucja w Polsce: www.pedab.com; Linkedin.com/pedab-poland lub pawel.radzimski@pedab.pl.