System Windows zawsze był platformą dla innowacji, na której każdy może tworzyć, komunikować , i uczyć się oraz osiągać wyznaczone cele. W miarę, jak ten najpopularniejszy na świecie OS zmieniał sposób korzystania z komputerów, nowe rozwiązania sprzętowe umożliwiały coraz większą interakcję z nim.

Szczególną rolę w tej ewolucji odgrywa linia Surface. Wraz z systemem Windows, te urządzenia 2 w 1, w których wprowadzono wyświetlacze dotykowe, pismo odręczne i szereg wyjątkowych funkcji, zdefiniowały na nowo pracę i rozrywkę. Ideą, która napędza rozwój serii, jest to, by nie była ona tylko sprzętową podstawą dla systemu. Jej głównym zadaniem jest otwieranie nowych możliwości platformy Windows i zapewnienie kompletnego ekosystemu odpowiadającego na wszystkie potrzeby firm. W tym nowoczesnym środowisku każda jego warstwa (hardware, firmware, system operacyjny i chmura) jest stworzona i utrzymywana przez tego samego producenta. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Produkty Surface zaprojektowano tak, aby zapewniać użytkownikom największą produktywność i doświadczenia, jakich oczekują.

Inżynierowie Microsoftu projektują sprzęt najlepiej dostosowany do pracy z platformami i narzędziami producenta, takimi jak Microsoft 365, Teams, Dynamics 365 czy Azure – tak powszechnie wykorzystywanymi przez biznes. Urządzenia Surface dla biznesu różnią się od wersji konsumenckiej m.in. bardziej rozbudowanym systemem operacyjnym Windows 11 Pro oraz większą liczbą dostępnych konfiguracji. Przykładowo, Windows 11 Pro posiada funkcję szyfrowania urządzenia – BitLocker. Dzięki niej, w przypadku zaginięcia sprzętu, włączona zostanie jego całkowita blokada uniemożliwiająca niepowołanym osobom dostęp do systemu i danych. Ponadto, inne niż klasyczne podejście gwarancyjne, pozwala wymienić uszkodzony sprzęt na nowy w ciągu 3-5 dni roboczych od zgłoszenia problemu.

Wprowadzając Windows 11, firma Microsoft udostępnia największą do tej pory aktualizację oferty urządzeń Surface. Nowa gama sprzętowa to m.in. zmodernizowany przedstawiciel bestsellerowej rodziny Pro (Surface Pro 8 dla firm), a także najbardziej mobilne z urządzeń (Surface Go 3 dla firm) oraz najbardziej wydajne urządzenie w historii Surface (Surface Laptop Studio dla firm). Opracowany z myślą o biznesie sprzęt wynosi innowacyjność, produktywność, bezpieczeństwo i możliwości zarządzania ekosystemem Microsoftu na jeszcze wyższy poziom.

Surface Go 3 dla firm

To najbardziej przenośne urządzenie Surface 2 w 1 z ekranem dotykowym o przekątnej 10,5”, które doskonale sprawdzi się w wykonywaniu codziennej pracy np. serwisantów czy przedstawicieli handlowych w terenie. Po wyposażeniu go w ochronne zewnętrzne etui znajdzie zastosowanie na hali fabrycznej. Biznesowe urządzenie Surface Go 3 wykorzystuje wszystko, co najlepsze w systemie Windows, i jest zoptymalizowane pod kątem obsługi dotykowej i przy użyciu pióra cyfrowego. Do tego ma szybszy procesor Intel Core i umożliwia całodzienną pracę na baterii. Może być tabletem lub laptopem oraz posiada wbudowane zabezpieczenia Microsoft. Opcjonalna funkcja LTE Advanced zapewni łączność także wtedy, gdy nie ma dostępu do sieci WiFi.

Surface Pro 8 dla firm

Jeśli od pracowników wymaga się dziś większej wszechstronności niż kiedyś, to taki też powinien być komputer, którego używają. Surface Pro 8 to biznesowa hybryda 2 w 1, który poradzi sobie w każdej sytuacji. Można na nim pisać w trybie laptopa z zewnętrzną, odpinaną klawiaturą, prezentować treści na wielu ekranach w trybie biurowym, podpisywać umowy w trybie tabletu albo korzystać z trybu studio (urządzenie na wbudowany kickstand). Wyposażono go w najbardziej zaawansowany wyświetlacz w urządzaniach Pro: 13-calowy PixelSense, o ekranie „od krawędzi do krawędzi” i częstotliwości odświeżania 120 Hz, niezwykle precyzyjnie reagujący na pióro i dotyk. Procesor Intel Core 11. generacji oferuje moc wymaganą do obsługi znacznych obciążeń – takich jak wykonywanie wielu zadań podczas wideo-rozmowy. Wydajne opcje łączności zapewniają modele z komunikacją LTE (tylko w urządzeniach dla biznesu) oraz technologią Thunderbolt 4.

Surface Laptop Studio dla firm

Ten biznesowy laptop to najbardziej zaawansowane urządzenie Surface w historii, o nowym formacie (z ekranem 14,4-calowym) i sposobie składania, z najszybszym procesorem graficznym i interfejsem Thunderbolt 4. Stworzone do wydajnej pracy umożliwia sprawne renderowanie zasobożernych treści lub obsługę złożonych baz danych. Można na nim kompilować kod czy też szkicować oszałamiające wizualizacje 3D. Posiada także funkcję wykonywania wielu zadań w dostosowanym za pomocą stacji dokującej trybie sceny. Umożliwia również komfortową pracę w trybie komputera przenośnego z pełną klawiaturą i touchpadem wyposażonym w funkcje haptyczne. W podróży nie trzeba martwić się o ładowanie baterii – wystarczy ona nawet na 19 godzin (ulepszony tryb czuwania wydłuża czas jej pracy, gdy nie korzysta się z urządzenia). Szybka i niezawodna technologia WiFi 6 gwarantuje lepszą wydajność komunikacji także w tych miejscach, gdzie pasmo radiowe jest zatłoczone.