Nowe technologie, te same potrzeby
Epson to producent, który stawia na długowieczność swoich produktów, minimalizację ich wpływu na środowisko, jak też bezawaryjną pracę „w tle” i szerokie portfolio. Dzięki temu na przykład modele UST projektorów tej marki należą w ostatnich latach do najczęściej wybieranych przez polskie placówki edukacyjne. Więcej na temat możliwości drukarek i projektorów Epson zamieszczamy w pytaniach i odpowiedziach. Mogą stanowić znakomitą podstawę do rozmów z potencjalnymi klientami.

Dlaczego szkoły wybierają sprzęt Epson?
Decyduje o tym jakość i doświadczenie. Epson od lat przoduje w dostarczaniu rozwiązań do wizualizacji i projekcji obrazu. Silną pozycję wieloletniego lidera na rynku edukacji producent zawdzięcza innowacjom, a urządzenia tej marki wyróżnia ekologiczność oraz swoboda możliwych zastosowań. Nowoczesne pomoce naukowe, takie jak projektory i drukarki na miarę XXI wieku, podnoszą efektywność nauczania, dzięki atrakcyjności zwiększając zapamiętywanie przekazu przez uczniów. Praktyka udowodniła, że dzięki użyciu multimediów znacznie łatwiej jest zyskać, a następnie utrzymać przez dłuższy czas uwagę dzieci, przy czym przekazywana wiedza jest lepiej zapamiętywana. Zaangażowanie w naukę jest znacznie większe niż przy rozwiązywaniu zadań kredą na tablicy czy w zeszytach. Epson, jako firma o zasięgu ogólnoświatowym i lider w segmencie sprzętu do obrazowania, dysponuje szerokim portfolio, w którym znajduje się sprzęt trafiający w określone potrzeby (i budżet) dowolnej placówki.
Dlaczego projektor stanowi idealną pomoc naukową?
Do atutów tego rodzaju sprzętu Epsona zalicza się skalowalność obrazu oraz jego wielkość (nawet do 300”) z jednego projektora. Co równie ważne – obraz projektora to światło odbite, dużo zdrowsze dla oczu dzieci. A dzięki technologii 3LCD jest on wystarczająco jasny, by można było z niego korzystać w świetle dziennym bez utraty czytelności. Projektor zapewni dobrą widoczność w każdej klasie, niezależnie od jej wielkości. Większy rozmiar przekłada się na lepszą widoczność i czytelność — nawet, jeśli dziecko siedzi w dalszym rzędzie ławek. Bardzo istotna jest też dowolność miejsca instalacji i niska waga. Osobną kwestią jest bezpieczeństwo – projektor może być umieszczony pod sufitem i osoba postronna nie ma do niego dostępu, co minimalizuje ryzyko ewentualnych problemów, a nawet uszkodzeń sprzętu.

Co wyróżnia projektory UST marki Epson?
Cechą szczególną projektorów ultrakrótkiego rzutu jest to, że z bardzo małej odległości od ściany są w stanie wyświetlić duży obraz. Dzięki temu osoba, która prowadzi prezentację lub wykonuje zadanie, nie rzuca cienia na tablicę oraz nie jest oślepiana. Projektory te wykorzystuje się coraz częściej w salach lekcyjnych, jako urządzenia nie tylko do prezentacji wiedzy, ale też właśnie do wspólnej pracy. Można je też wykorzystać do pracy ze zwykłymi białymi tablicami lub tablicami interaktywnymi. Przykładowo: projektor współpracuje z dwoma „pisakami”, którymi można pracować wprost na wyświetlanych treściach. Pisanie, rysowanie oraz dodawanie uwag i odpowiedzi bezpośrednio na ekranie otwiera nowy, interaktywny wymiar nauczania. Dzięki różnym kolorom piór dwie osoby — nauczyciel i uczeń lub dwóch uczniów — mogą działać jednocześnie. Oprogramowanie do projekcji z kilku komputerów umożliwia nauczycielom oraz uczniom jednoczesne udostępnianie swoich materiałów z komputera czy smartfona, a funkcja moderatora pozwala nauczycielom zachować przy tym pełną kontrolę i decydować, co ma być wyświetlone. Z kolei dzielenie ekranu wyświetla jednocześnie na przykład plan lekcji z komputera i film wideo z wizualizera. Jednym z najbardziej popularnych modeli w zastosowaniach edukacyjnych jest laserowy projektor Epson EB-735Fi. Jasność wynosząca 3600 lumenów, rozdzielczość Full HD, kontrast rzędu 2 500 000:1 zapewniają doskonałą ostrość i wyraźny obraz. Dodatkowymi atutami są wbudowana łączność przez Wi-Fi i Miracast, bardzo szybkie uruchamianie, możliwość obsługi funkcji interaktywnych pisakiem lub dotykowo oraz żywotność do 30 000 godzin. Warto też wspomnieć o 5-letniej gwarancji producenta.
Dlaczego ważnym elementem projektora jest wizualizer?
Wizualizer to w gruncie rzeczy wygodna, rozbudowana kamera cyfrowa dostarczająca obrazy wysokiej jakości z rozdzielczością 1080p, czyli Full HD. Można ją szybko skonfigurować i podłączyć bezpośrednio do sprzętu wyświetlającego, w tym także zapewniających wielki obraz projektorów. Urządzenie składa się z obiektywu umieszczonego na ruchomym ramieniu, który pozwala na wyświetlenie tego, co znajduje się w polu jej widzenia – najczęściej bezpośrednio pod nią. Dodatkowo wizualizer wyposażony w odpowiednią przystawkę jest też idealnym rozszerzeniem mikroskopu, co pozwala prezentować jego obraz na wielkim ekranie. Można regulować wysokość kamery i obracać ją o 90º, by prezentować obiekty trójwymiarowe. Korzystając z takiego wyposażenia klasy można prowadzić zajęcia stojąc przy tablicy, robiąc notatki na interaktywnym ekranie, a gdy zachodzi potrzeba obracać kamerę wizualizera, chociażby w celu zaprezentowania mapy, eksponatu, zademonstrowania doświadczenia. Przykładowo model Epson ELPDC07 umożliwia bez tłoczenia się i podawania z rąk do rąk dokładne (zoom x8!) obejrzenie na wielkim ekranie diagramów, stron z książek, preparatów na lekcji biologii czy monet na historii. To doskonała pomoc w pracy nauczyciela pozwalająca oszczędzać czas, zapewniać bezpieczeństwo prezentowanego obiektu oraz utrzymywać higieniczny dystans.
Podobne artykuły
Druk w domu i SOHO: rynek powoli się kurczy
Najmniejsze firmy i konsumenci zacisnęli pasa, kupując w tym roku mniej urządzeń drukujących niż rok wcześniej. Na kurczącym się rynku lepiej poradzą sobie resellerzy, którzy zacieśnią relacje z klientami i zadbają o odpowiednią ofertę eksploatacji i usług.
Rozwiązania Epson dla firm: „zielony”, oszczędny druk i skanowanie
Epson od lat dostarcza na rynek urządzenia, które pomagają firmom w obiegu dokumentów. W ofercie japońskiego producenta znajdziemy rozwiązania do druku – z niezmiennie oszczędną i ekologiczną technologią atramentową Heat Free – jak i do skanowania.
Digital Signage: mała stabilizacja
W pierwszej połowie roku popyt na rozwiązania Digital Signage nieznacznie zwolnił. To oznaka, że rynek ten się nasyca i trudno oczekiwać wyraźnych wzrostów, jak to bywało w poprzednich latach.