Nowe technologie, te same potrzeby
Epson to producent, który stawia na długowieczność swoich produktów, minimalizację ich wpływu na środowisko, jak też bezawaryjną pracę „w tle” i szerokie portfolio. Dzięki temu na przykład modele UST projektorów tej marki należą w ostatnich latach do najczęściej wybieranych przez polskie placówki edukacyjne. Więcej na temat możliwości drukarek i projektorów Epson zamieszczamy w pytaniach i odpowiedziach. Mogą stanowić znakomitą podstawę do rozmów z potencjalnymi klientami.

Dlaczego szkoły wybierają sprzęt Epson?
Decyduje o tym jakość i doświadczenie. Epson od lat przoduje w dostarczaniu rozwiązań do wizualizacji i projekcji obrazu. Silną pozycję wieloletniego lidera na rynku edukacji producent zawdzięcza innowacjom, a urządzenia tej marki wyróżnia ekologiczność oraz swoboda możliwych zastosowań. Nowoczesne pomoce naukowe, takie jak projektory i drukarki na miarę XXI wieku, podnoszą efektywność nauczania, dzięki atrakcyjności zwiększając zapamiętywanie przekazu przez uczniów. Praktyka udowodniła, że dzięki użyciu multimediów znacznie łatwiej jest zyskać, a następnie utrzymać przez dłuższy czas uwagę dzieci, przy czym przekazywana wiedza jest lepiej zapamiętywana. Zaangażowanie w naukę jest znacznie większe niż przy rozwiązywaniu zadań kredą na tablicy czy w zeszytach. Epson, jako firma o zasięgu ogólnoświatowym i lider w segmencie sprzętu do obrazowania, dysponuje szerokim portfolio, w którym znajduje się sprzęt trafiający w określone potrzeby (i budżet) dowolnej placówki.
Dlaczego projektor stanowi idealną pomoc naukową?
Do atutów tego rodzaju sprzętu Epsona zalicza się skalowalność obrazu oraz jego wielkość (nawet do 300”) z jednego projektora. Co równie ważne – obraz projektora to światło odbite, dużo zdrowsze dla oczu dzieci. A dzięki technologii 3LCD jest on wystarczająco jasny, by można było z niego korzystać w świetle dziennym bez utraty czytelności. Projektor zapewni dobrą widoczność w każdej klasie, niezależnie od jej wielkości. Większy rozmiar przekłada się na lepszą widoczność i czytelność — nawet, jeśli dziecko siedzi w dalszym rzędzie ławek. Bardzo istotna jest też dowolność miejsca instalacji i niska waga. Osobną kwestią jest bezpieczeństwo – projektor może być umieszczony pod sufitem i osoba postronna nie ma do niego dostępu, co minimalizuje ryzyko ewentualnych problemów, a nawet uszkodzeń sprzętu.

Co wyróżnia projektory UST marki Epson?
Cechą szczególną projektorów ultrakrótkiego rzutu jest to, że z bardzo małej odległości od ściany są w stanie wyświetlić duży obraz. Dzięki temu osoba, która prowadzi prezentację lub wykonuje zadanie, nie rzuca cienia na tablicę oraz nie jest oślepiana. Projektory te wykorzystuje się coraz częściej w salach lekcyjnych, jako urządzenia nie tylko do prezentacji wiedzy, ale też właśnie do wspólnej pracy. Można je też wykorzystać do pracy ze zwykłymi białymi tablicami lub tablicami interaktywnymi. Przykładowo: projektor współpracuje z dwoma „pisakami”, którymi można pracować wprost na wyświetlanych treściach. Pisanie, rysowanie oraz dodawanie uwag i odpowiedzi bezpośrednio na ekranie otwiera nowy, interaktywny wymiar nauczania. Dzięki różnym kolorom piór dwie osoby — nauczyciel i uczeń lub dwóch uczniów — mogą działać jednocześnie. Oprogramowanie do projekcji z kilku komputerów umożliwia nauczycielom oraz uczniom jednoczesne udostępnianie swoich materiałów z komputera czy smartfona, a funkcja moderatora pozwala nauczycielom zachować przy tym pełną kontrolę i decydować, co ma być wyświetlone. Z kolei dzielenie ekranu wyświetla jednocześnie na przykład plan lekcji z komputera i film wideo z wizualizera. Jednym z najbardziej popularnych modeli w zastosowaniach edukacyjnych jest laserowy projektor Epson EB-735Fi. Jasność wynosząca 3600 lumenów, rozdzielczość Full HD, kontrast rzędu 2 500 000:1 zapewniają doskonałą ostrość i wyraźny obraz. Dodatkowymi atutami są wbudowana łączność przez Wi-Fi i Miracast, bardzo szybkie uruchamianie, możliwość obsługi funkcji interaktywnych pisakiem lub dotykowo oraz żywotność do 30 000 godzin. Warto też wspomnieć o 5-letniej gwarancji producenta.
Dlaczego ważnym elementem projektora jest wizualizer?
Wizualizer to w gruncie rzeczy wygodna, rozbudowana kamera cyfrowa dostarczająca obrazy wysokiej jakości z rozdzielczością 1080p, czyli Full HD. Można ją szybko skonfigurować i podłączyć bezpośrednio do sprzętu wyświetlającego, w tym także zapewniających wielki obraz projektorów. Urządzenie składa się z obiektywu umieszczonego na ruchomym ramieniu, który pozwala na wyświetlenie tego, co znajduje się w polu jej widzenia – najczęściej bezpośrednio pod nią. Dodatkowo wizualizer wyposażony w odpowiednią przystawkę jest też idealnym rozszerzeniem mikroskopu, co pozwala prezentować jego obraz na wielkim ekranie. Można regulować wysokość kamery i obracać ją o 90º, by prezentować obiekty trójwymiarowe. Korzystając z takiego wyposażenia klasy można prowadzić zajęcia stojąc przy tablicy, robiąc notatki na interaktywnym ekranie, a gdy zachodzi potrzeba obracać kamerę wizualizera, chociażby w celu zaprezentowania mapy, eksponatu, zademonstrowania doświadczenia. Przykładowo model Epson ELPDC07 umożliwia bez tłoczenia się i podawania z rąk do rąk dokładne (zoom x8!) obejrzenie na wielkim ekranie diagramów, stron z książek, preparatów na lekcji biologii czy monet na historii. To doskonała pomoc w pracy nauczyciela pozwalająca oszczędzać czas, zapewniać bezpieczeństwo prezentowanego obiektu oraz utrzymywać higieniczny dystans.
Podobne artykuły
Małe firmy łatwym celem
Odpowiedzialność za powodzenie cyberataków w dużym stopniu jest rozproszona pomiędzy pracowników, działy IT, a także zarządy firm. Najczęściej praprzyczyną bywa nieskuteczna komunikacja pomiędzy tymi grupami. To idealna okazja dla firm partnerskich, aby ucywilizować u swoich klientów podejście do bezpieczeństwa.
Heat-Free, MPS, DURABrite, czyli… Epson bez tajemnic
Czy powtarzane na każdym szkoleniu dla handlowców hasło, że klient ma zawsze rację, broni się na współczesnym rynku druku? Czego naprawdę oczekują klienci? Jak nowoczesne technologie zmieniają podejście do zakupu oraz korzystania ze sprzętu do drukowania?
Szkoły potrzebują szybkich sieci i dobrej ochrony
W początkowej fazie pandemii szkoły skupiały się na inwestowaniu w narzędzia do współpracy. W tym roku widoczna jest koncentracja na bezpieczeństwie i projektach sieciowych.